Ana sayfa / Krediler / Faturalı Hatta Kredi Alınır Mı? Faturalı Hat Kredisi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatta Kredi Alınır Mı? Faturalı Hat Kredisi Nasıl Alınır?

Faturalı hatta kredi almak günümüz şartlarında mümkündür. Bu şekilde ufak maddi ihtiyaçlarınızı kolayca görebilirsiniz. Faturalı hat üzerine alınan kredi resmi olmamakla birlikte hemen her operatör bayisi tarafından verilmemektedir. Faturaya ek kredi almak için ilk olarak bu talebinizi kabul eden bir operatör bulmanız gerekmektedir. Faturalı hatta kredi almak noktasında menfaatlerinizi iyice korumalı, ödenen faiz miktarını iyice düşürmelisiniz. Faturalı hatta kredi almak için bazı şartları da barındırıyor olmanız gerekmektedir. Dilerseniz faturalı hat kredisi hakkında bilinmesi gerekenlere göz atalım.

Faturalı Hatta Kredi Almak

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell ve diğer birçok operatör firması müşterilerine iletişimin yanı sıra teknolojik cihaz desteği de sunmaktadır. Faturalı hatta kredi almak fikri de sunulan bu teknolojik cihazlar üzerinden elde edilmektedir. Kişi eğer faturalı bir hatta sahipse ve faturalarını zamanında ödediyse, telefon alma puanı yüksek olacaktır. Bu sayede faturaya ek telefon alabilmektedir. Faturaya ek olarak alınan telefon modelleri arasında, 5000 lira standartlarında ürünler bulunmaktadır. Faturaya ek kredi tutarı günümüz telefon modelleri göz önünde bulundurulduğunda 6000 liraya kadar çıkabilmektedir. Siz faturaya ek olarak telefonu alır, sonrasında paketi dahi açmadan operatör şubesinin sahibine 400 lira gibi bir rakamın aşağısında satarsınız. Burada yaşanan 400 liralık kayıp aracı bedeli olarak alınmaktadır.

Faturaya Ek Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar

Faturalı hatta kredi şartları arasında ilk unsur, telefon alabilmeniz için gerekli cihaz puanına sahip olmanızdır. Faturalı hat geçmişi az olan ve bu geçmişte faturalarını düzenli olarak ödemeden hep geciktiren kişiler yüksek model telefonları faturaya ek olarak alamazlar. Düzenli olarak fatura ödeyenler ve uzun süreden beri aynı operatör ile çalışanlar faturaya ek kredi maksadıyla telefon alabilirler.

Ayrıca faturaya ek telefon almanız için son iki yıl içerisinde hiçbir operatörden mobil cihaz satın alma cezası almamanız gerekmektedir. Aksi takdirde tarafınıza faturaya ek olarak cihaz tanımlanamaz. Türkiye genelinde faturaya ek kredi almak isteyenler için en iyi olanağı Türk Telekom operatör şubeleri sağlamaktadır. Günümüz telefon verilerine bakıldığında en yüksek krediyi, iPhone X gibi modellerle temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir