Ana sayfa / Banka / Garanti Bankası / Garanti Bankası Borcumu Nasıl Sorgularım?

Garanti Bankası Borcumu Nasıl Sorgularım?

Garanti Bankası, ödüllü bir web bankacılığı sunmaktadır ve Garanti bankası borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde başta internet bankacılığı olmak üzere farklı yöntemle sorgulanır denilmektedir. Garanti Bankası’nın internet bankacılığına giriş yapılırken müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile internet bankacılığı şifresi istenmektedir. Bu bilgiler eksiksiz olarak girildiğinde cep telefonuna tek kullanımlık şifre yollanmaktadır. Ancak bunun için cep telefonu numarasının bankanın sistemine eklenmiş olması gereklidir.

Garanti Bankası SMS ile Borç Sorgulama

Garanti Bankası müşterilerine SMS ile borç sorgulama avantajı da getirmiştir. Bunun için 3340 anında bilgi servisi hizmeti sokulmuştur. Bu servis ile Garanti bankası borcumu nasıl sorgularım? sorusunun cevabı bulunurken, kredi ve kredi kartlarının son ödeme tarihi, ekstre ve güncel borç bilgileri ile Garanti Bankası’nın tüm kredi kartları ile ilgili bilgilere kısa bir süre içinde ulaşılabilmektedir. 3340 anında bilgi servisinden yararlanılırken kısa mesajla talep edilen bilgilerin tamamı, en son güncel durumları ile cep telefonuna yollanmaktadır. Cep telefonunun SMS bölümüne “bilgi” yazdıktan ve kartın son 4 rakamını girdikten sonra kullanılabilir limit, birikmiş bonus, dönem içi harcama, gelecek ekstre kesim tarihi gibi bilgiler cep telefonuna gönderilmektedir. SMS ile hesap bakiyesi de öğrenilebilir. Bunun için cep telefonunun SMS kısmına bilgi yazıp kredi kartının son 4 rakamı girilmelidir. Bilgilerin girilmesini takiben tüm bilgiler cep telefonuna yönlendirilmektedir. SMS ile borç sorgulama işlemi yaparken telefonun Garanti Bankası’nın sisteminde olması gereklidir. Aksi taktirde SMS ile borç sorgulama ve diğer işlemlerin yapılması mümkün değildir.

Garanti Bankası İnternet ile Borç Sorgulama

Garanti Bankası web sitesi, günün her saatinde kesintisiz hizmet vermektedir. Garanti İnternet Şubesi’ne girebilmek için müşteri numarası ya da TC numarası yeterlidir. Garanti Bankası internet sitesi, sürekli yenilenmektedir. Yapılan işlemler aynı olmakla birlikte web sitesinin ana yüzü yıllara göre değişmektedir. Bunun nedeni, internet bankacılığı kullananların hizmetlere çok daha kolay ulaşmasıdır. Garanti Bankası tasarım oluştururken müşterilerinden gelen önerileri de dikkate almış ve kullanıcı dostu bir web sitesini hayata geçirmiştir. Dolayısıyla Garanti Bankası web bankacılığından borç sorgulama çok daha basit bir şekilde yapılmaktadır.

Garanti Bankası Borç Öğrenme

Garanti Bankası borç öğrenme işlemi, telefon bankacılığı, internet bankacılığı, şubeler, Garanti cep, ATM ve SMS ile yapılabilir. Telefon bankacılığından Garanti bankası borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde öncelikle müşteri numarasının ya da TC kimlik numarasının tuşlanması, sonra da Alo Garanti şifresinin girilmesi gerektiği bilinmelidir. Sonrasında borç sorgulaması yapılabilir.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredileri Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde 2019 Garanti Bankası Kredileri Faiz Oranları ve Garanti Bankası Kredileri Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir