Ana sayfa / Banka / Garanti Bankası / Garanti Bankası Kredi Kampanyaları 2018

Garanti Bankası Kredi Kampanyaları 2018

Yaz aylarına girilmesinin ardından, tatile çıkmak isteyen ya da kısa süreli bir seyahat etmek isteyen kişilerin büyük bir kısmı, bankaların yakından takip etmeye başlamış durumdadır. Bunun nedenine bakıldığı zaman, bankaların yaz aylarında artan ihtiyaçlara anında hizmet sunabilmek adına geliştirdikleri kredi paketleridir. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıllarda da adından sıkça söz ettiren Garanti Bankası, kişilerin sadece ihtiyaç kredisi alanında değil, konut ve taşıt kredisi konusunda da kendisinden destek alabilmesi adına, çalışmalarını tamamlamış durumdadır. Kişilere en uygun faiz oranlarından hizmet sunmak isteyen Garanti Bankası, yaz kredisi adı altında da özel bir kampanya düzenlemiş durumdadır. Garanti Bankası kredi kampanyaları içerisinde ön plana çıkan bu kredi, özellikle tatil masrafları için arayışta olan kişiler açısından caziptir.

Garanti Bankası kredi kampanyaları içerisinde ön plana çıkan sadece yaz kredisi değildir. İhtiyaç kredisi içerisinde yer alan bu kredi türünün dışında, konut ve taşıt kredisi alımlarında kullanılması için özel kredi paketleri de hazırlanmış durumdadır. Birçok bankaya göre daha uygun faiz oranları ve ödeme koşullarının bulunduğu bu hizmetlerde, kişiler teslimat konusunda da büyük kolaylık elde etmektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi alanında ele alabileceğimiz yaz kredisinde, banka müşterilerinin şubeye gitmeden de işlem sağlayabilmesi mümkündür. Bu doğrultuda, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden kişiler anında kredi başvurusunda bulunabilmekte, başvuru sonuçlarını kısa sürede öğrenebilmekte ve ihtiyaç duydukları krediyi de en kısa sürede kullanabilecektir.

Garanti Bankası Yaz Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası kredi kampanyaları içerisinde ilk ele alacağımız kredi türü, yaz ayları boyunca geçerliliği bulunan ve tüm bireylerin başvuruda bulunabileceği yaz kredisi kampanyasıdır. Bu kampanya ile birlikte, kişiler %1,74’ten başlayan faiz oranları ile 48 aylık vade süresinden faydalanabilecektir. Her türlü ihtiyaçlarınız için başvuruda bulunabileceğiniz bu kredi paketi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz adına, örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Türü: Yaz Kredisi
 • Kredi Miktarı: 75 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,74
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti: 375 TL
 • Sigorta ve Vergiler Toplamı: 1.143,75 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 2 bin 489 TL

Kişilerin yüksek tutarlı olarak alabilecekleri kredide, üst limit göz önünde bulundurulduğunda hesaplamamız yukarıdaki gibi olacaktır. Kişilerin 75 bin TL’lik yaz kredisi ve 48 aylık vade süresi dahilinde, aylık ödeyecekleri kredi taksitlerinin toplamı, vade sonuna gelindiğinde toplamda 119 bin 472 TL olacaktır.

Eğer 75 bin TL gibi yüksek bir kredi bedeli sizler için fazlaysa, daha düşük miktardaki ihtiyaçlarınız için aşağıdaki gibi bir hesaplama da yapabiliriz.

 • Kredi Türü: Yaz Kredisi
 • Kredi Miktarı: 25 bin TL
 • Kredi Faiz Oran: %1,89
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti: 125 TL
 • Sigorta ve Vergiler Toplamı: 381,25 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 860,13 TL

Eğer 25 bin TL’lik kredi kullanımı yapılmak istenirse, görüleceği gibi kredi faiz oranı %1.74 seviyesinden %1,89 seviyesine çıkmaktadır. Bununla birlikte, 25 bin TL’lik kredi için yapılacak aylık ödemenin ardından, bankaya ödenecek olan toplam kredi bedeli ise 41 bin 286 TL olacaktır.

Bankanın hazırlamış olduğu bu özel kredi paketinden faydalanmak isteyen kişiler, şubelere gitmeye gerek kalmadan anında kredi başvurusunda bulunabilecektir. Garanti Bankası yaz kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu link üzerinden bankanın internet sitesine giriş yaparak başvuruda bulunabilir ya da banka müşterisi iseniz mobil uygulama veya internet bankacılığı hesabınız üzerinden anında başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi kampanyaları
Garanti Bankası kredi kampanyaları

Garanti Bankası Konut Kredisi Kampanyası 2018

Garanti Bankası kredi kampanyaları içerisinde dikkatleri üzerine çeken bir diğer hizmet de, konut kredisidir. Kişilerin Garanti Bankası üzerinden kullanabilecekleri konut kredisinde, kişilerin herhangi bir peşinatlarının olmaması konusu da herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Çünkü, Mortgage kredisi uygulaması, banka tarafından kişilere sunulmaktadır. Bu sayede, kişiler alacakları konutun tamamı için bankadan kredi temin edebilecektir.

Garanti Bankası şubelerinden yapılacak olan başvurulardan önce, kişilerin maliyetleri analiz edebilmesi adına, 100 bin TL ve 10 yıllık vade süresi göz önünde bulundurulduğunda, örnek hesaplamamız aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Türü: Konut (Mortgage) Kredisi
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,38
 • Kredi Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Ekspertiz Ücreti: 620 TL
 • Taşınmaz Rehin Ücreti: 180 TL
 • Toplam Masraf: bin 300 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: bin 710 TL
 • Toplam Kredi Maliyeti: 205 bin 223 TL

Garanti Bankası kredi kampanyaları üzerinden, konut kredisi için yapılacak örnek hesaplamamız bu şekildedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler, satın almak istedikleri dairenin tapu ve diğer belgelerini yanında bulundurarak, doğrudan banka şubelerine gitmesi gerekmektedir. Güncel faiz oranlarından faydalanmak isteyen kişiler, şubeye gitmeden başvuru sonucunu öğrenebilmek adına, kredi notu ve banka sicili kontrolü yapabilir ya da Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri üzerinden destek alabilecektir. Bankanın konut kredisi dahilinde sizlere sunacağı kredi üst limiti bir milyon TL olarak kayıtlara geçmiştir. Kredi bedelinin yükselmesi ile birlikte, kişilerin daha ekonomik kullanım sağlaması adına bazı özel indirimler uygulanabilmektedir. Bundan dolayı, başvuru öncesinde şubelere gidilerek, kişilerin müşteri temsilcileri ile birlikte görüşme sağlaması gerekmektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası 2018

Garanti Bankası kredi kampanyaları incelendiğinde, cazip faiz oranları sunulan taşıt kredisi de dikkat çekmektedir. Kişilerin satın almak istedikleri aracın marka ve modeline göre uygun faiz oranlarından faydalanabilecekleri ve borçlarını da 48 ay gibi uzun bir sürede geri ödeyebilecekleri bu kredi paketi ile ilgili öne çıkan özellikler şu şekildedir.

 1. Kişiler marka ve model göz önünde bulundurularak cazip fırsatlardan faydalanabilecektir.
 2. Kredi borçları için 48 aya kadar vadelendirme şansı bulunmaktadır.
 3. Gelir durumunuza bağlı olarak, banka tarafından sizlere en uygun ödeme planı hazırlanacaktır.
 4. Kredi teminatı olarak, satın alacağınız araca yönelik işlemler yapılmaktadır. Sıfır km araçlar için kişilerden herhangi bir ek teminat ya da kefil talep edilmemektedir.
 5. İkinci el otomobil için kredi kullanacak olan kişilerin, satın almak istedikleri aracın en fazla 108 aylık olması gerekmektedir. İkinci el otomobillerde kişilerden kefil talep edilebilmektedir.

Garanti Bankası kredi kampanyaları dahilinde, sıfır ve ikinci el otomobiller için bilinmesi gereken durumlar bu şekildedir. Bankanın sunduğu koşullar göz önünde bulundurulduğunda örnek hesaplama ise şu şekildedir.

 • Kredi Türü: Taşıt Kredisi
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Miktarı: 50 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,79
 • Toplam Masraf: 262,50 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.679,57 TL
 • Yıllık Maliyet Oranı: %29,44

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu taşıt kredisi için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Kişiler aylık bin 679 TL ödeyerek sahip olacakları bu kredilerinde, toplam masraf bedeli kredi borcunun tamamına dahil edilmektedir. Aylık ödemeler zamanında yapıldığı zaman, kişilerin bankaya yapacakları toplam ödeme tutarı 80 bin 620 TL olacaktır. Kişilerin taşıt kredisinden faydalanabilmesi için, otomobile ait belgeleri, kimlikleri ve ikamet bilgilerini içeren belgeyi yanlarına alarak banka şubelerine gitmesi yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Bankalardan Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde en uygun konut kredisi ve faizsiz ev kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir