Ana sayfa / Banka / Garanti Bankası / Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredisi almak isteyen tüketicilerin yararlandığı bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Bu anlamda Garanti bankası taşıt kredisi faiz oranları merak edilmektedir. Uygun faiz oranlarından hizmet sunan bankanın 2018 kredi kampanyaları da oldukça dikkat çekmiştir. Bu nedenle hem web üzerinden hem de bankaya giderek taşıt kredisi başvurusu yapabileceğiniz unutmayın.

Garanti Taşıt Kredisi

Markalara özel faiz oranları sunan Garanti bankası taşıt kredisi faiz oranları şuan için %2,29 olarak belirlenmiştir. Gelirinize uygun olarak farklı ödeme seçeneklerinden de yararlanacağınız bu bankanın 48 ay vadeye kadar taşıt kredisi kullandırdığı bilinmektedir. Eğer 2. el araç alacaksanız aracın yaşı ve kredi vadesi toplamı ile beraber en çok 108 ay vade imkanı olduğunu da unutmayın. Satın alacağınız aracı rehin göstererek teminat sağlayabilirsiniz. Fakat banka belirli koşullarda kefil teminatı da talep edebilmektedir.

Garanti Bankası bireysel ve gerçek kişilerle KOBİ müşterilerinin taşıt kredisi için kredilendirme oranlarını da açıklamıştır. Bu anlamda araç bedelinin 100 bin TL’ye kadar olan bölümü için %70 oranında, 100 bin TL’yi aşan kısmı için de %50 oranında hizmet sunmaktadır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusı

Başvuru işleminden önce bazı kriterlerin sağlanması gerekiyor. İlk olarak 18 yaşını doldurmamış olanların taşıt veya farklı bir krediye başvuramayacağı bilinmelidir. Bunun yanı sıra TC vatandaşı olma şartı da vardır. Dilediğiniz Garanti bankası şubesine giderek ya da tercih edilecek anlaşmalı araç bayilerine ulaşarak kredi taleplerinizi aktarabilirsiniz. Bununla beraber 444 6866 numaralı telefondan ya da web sitesindeki başvuru formunda da taşıt kredisi taleplerinizi aktarabilirsiniz.

Başvuru işleminden sonra Garanti bankası tarafından ön değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda olumlu yanıt alınırsa anlaşmalı otomobil bayilerine ya da banka şubelerine giderek süreci başlatabilirsiniz. Sunulacak belgelerin doğrulanmasından sonra kredi için son değerlendirme yapılmaktadır. Onayın ardından sözleşme imzalama süreci ve daha sonra araç rehin ve tescil işlemleri tamamlanmaktadır.

Genel olarak Garanti bankası taşıt kredisi faiz oranları dışında bilinmesi gerekenler bu şekildedir. Eğer sıfır veya 2. el araç satın almak için krediye ihtiyacınız var ise rahatlıkla Garanti bankasını tercih edebilirsiniz. Elbette bunun dışında farklı alternatiflerin olduğunu da unutmayın.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma Yöntemi! başlıklı makalemizde 444 0 333 müşteri temsilcisine bağlanma, garanti bank ve garanti bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir