Ana sayfa / Krediler / Konut Kredileri / Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Başvurusu

Ülkemizde nakit ihtiyaçlarını uygun koşullar ile gidermek isteyen kişilerin büyük bir kısmı, kamu kesimine ait olan bankalardan destek almaktadır. Bunun nedeni, neredeyse tüm kredi paketlerinde geçerli olan kredi faiz oranlarının, diğer özel kesim bankalarına göre daha düşük olmasıdır. Bu sebepten dolayı, tüketici kredisi çekecek olan kişiler başta olmak üzere, konut ya da taşıt alanında nakit ihtiyacı olanlar, Halkbank’a başvurmaktadırlar. Yıl içerisinde sürekli olarak kredi kampanyaları düzenleyen banka, bu doğrultuda tüketicilerin de güvenini kazanmış durumdadır. Özellikle konut kredisi alanında, %1 seviyesinin altında faiz oranı sunan Halkbank, binlerce kişinin ev sahibi olması konusunda destek olmaktadır. Halkbank konut kredisi paketine baktığımız zaman, Hesaplı Evim Konut Kredisi ismi karşımıza çıkacaktır.

Hesaplı Evim Konut Kredisi, kişilerin hem uygun faiz oranlarından kredi kullanmasına olanak tanımakta hem de çok yüksek tutarlarda bile konut kredisi alabilmelerini sağlamaktadır. Bundan dolayı, alacağınız konutun fiyatı ne olursa olsun, düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarından kredi kullanmak isteyen kişilerin, en yakın Halkbank şubelerine giderek başvuruda bulunması gerekmektedir. Halkbank konut kredisi için kişilerin maaş taşımalarına ya da bankanın maaş müşterisi olmalarına da gerek yoktur. Daha önce Halkbank ile herhangi bir şekilde çalışmamış olsanız bile, bankanın sunduğu konut kredisi paketlerinden ve diğer hizmetlerden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Özellikleri

Halkbank konut kredisi paketi olarak ele alacağımız Hesaplı Evim Konut Kredisi, her gelir aralığındaki kişinin kolaylıkla faydalanabileceği şekilde hazırlanmıştır. Birçok özel kesim bankasında yüksek faiz oranları nedeniyle, büyük miktarlarda konut kredisi almakta çekinen kişiler, Halkbank’a müracaat ettiklerinde 1 milyon TL’nin üzerindeki ihtiyaçları için bile sorunsuz bir şekilde başvuruda bulunabilmektedir. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan banka, aynı zamanda erteleme imkanı ve kolay ödeme seçeneklerini de sunmaktadır. Buna göre, Halkbank konut kredisi için ön plana çıkan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hazırlanan kredi paketi ile birlikte, kredi desteği alınacak miktara en uygun kredi faiz oranı sunulmaktadır.
 • Şuan indirimli bir şekilde sunulan konut kredisinde, %0,98’den başlayan faiz oranları ile hizmet almak mümkündür.
 • Kişiler gelir miktarları ya da ekonomik durumlarına göre farklı ödeme seçeneklerinden faydalanma şansına da sahiptir. Buna göre, aydan aya eşit miktarlarda taksit ödemesi yaparak konut sahibi olunabileceği gibi, kendi belirleyeceğiniz tutarlara göre de ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Halkbank konut kredisi için bilinmesi gereken en genel bilgiler yukarıdaki gibidir.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin faydalanabileceği en düşük faiz oranı %0,98 olarak belirlenmiş durumdadır. Bu faiz oranı, aslında ülkemizde konut sahibi olmak isteyen kişilerin genelinin faydalanabileceği şekildedir. Çünkü, 500 bin TL’ye kadar alınacak konut kredilerinde bu faiz oranı uygulanmaktadır. Tutar arttıkça da farklı faiz oranı uygulaması bulunmaktadır. Buna göre, Hesaplı Evim Konut Kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin faydalanabilecekleri kredi miktarına göre karşılarına çıkacak faiz oranlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür.

 • 500 bin TL’ye kadar olan kredi başvurularında banka tarafından 120 ay vadeye kadar %0,98 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında kredi kullanacak olan kişiler 120 ay vade seçeneğine kadar %1,19’luk faiz oranından faydalanabilecektir.
 • 1 milyon TL’nin üzerinde bir konut kredisi almak isteyen kişiler için ise bankanın 120 aya kadar sunacağı faiz oranı %1,27 şeklinde belirlenmiştir.

Halkbank konut kredisi için faydalanılacak tutara göre bankanın uygulayacağı faiz oranı yukarıdaki gibidir. Kişiler hangi miktarda ya da vade seçeneğinde kredi kullanacak olursa olsun, ilk 3 ay konut kredisi taksitlerini erteleyebilecektir. Bundan dolayı, kişiler aldıkları ev için hazırlıklarını yaparken ilk 3 ay boyunca herhangi bir taksit ile meşgul olmak zorunda da kalmayacaktır.

Halkbank konut kredisi
Halkbank konut kredisi

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Bilindiği gibi konut kredisi başvurusu yapıldığında, birçok masraf ortaya çıkmaktadır. Uzun vade süresi olmasından dolayı gelen yüksek maliyetlerin dışında, sigorta masrafı, ekspertiz ücreti ya da ipotek tesis ücreti gibi birçok masraf da kişilerin ödeyeceği kredi miktarında artışa yol açmaktadır. Genel anlamda Halkbank konut kredisi için hesaplama yaptığımızda, kişilerin daha fazla aydınlanması adına, aşağıdaki tabloyu ortaya koyabiliriz.

 • Kredi Türü: Hesaplı Evim Konut Kredisi
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı (Aylık): %0,98
 • Kredi Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Masraflar: 806 TL
 • Yıllık Toplam Maliyet: %12,7782
 • Aylık Kredi Taksit Miktarı: 1.420,87 TL

Kişilerin genel olarak başvuruda bulunduğu 100 bin TL değerinde konut kredisi için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Ayda 1.420,87 TL ödeme yaparak sahip olacağınız konut için vade sonuna gelindiği zaman toplamda 170 bin 504 TL ödeme yapmış olacaksınız. Ancak bu tutarda bazı değişiklikler olabilecektir. Çünkü, yüksek tutarda bir kredi olmasından dolayı banka tarafından sizlere zorunlu olarak hayat sigortası yaptırılacaktır.

Hesaplama işlemlerinde belirtmiş olduğumuz masraflar bölümünde, kişilerden alınacak ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti için gereken toplam bedel yansıtılmaktadır. Burada ekspertiz ücreti için sizlerden 650 TL ve ipotek tesis ücreti için de  155,76 TL ödeme alınmaktadır. Sizler bu bedelleri toplam kredi bedeliniz içerisinde bankaya ödeyeceksiniz.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank konut kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler, kendilerinden istenen evraklar ile birlikte doğrudan şubelere gidebilir ya da internet üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. Halkbank anında konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler bu link üzerinden devam edebilir ve kısa bir sürede de başvurularının değerlendirilmesi için formu doldurabilirler.

Konut kredisi başvurusu için şubelere gidecek olan kişilerden aşağıdaki belgeler eksiksiz bir şekilde istenmektedir.

 1. Kimlik belgesi
 2. Gelir durumunu gösteren belge
 3. Varsa ek gelir durumunu gösteren belgeler
 4. Almak istediğiniz konut için düzenlenen kat mülkiyet tapusu, kat mülkiyet tapusu bulunmuyorsa kat irtifaklı tapı ve yapı kullanımı izin belgesi, eğer bunlar da bulunmuyorsa son 5 yıl içerisinde düzenlenmiş olan yapı ruhsatı ve imar durum belgesi

Kişiler bu belgeleri hazırladıktan sonra Halkbank şubelerinde anında başvurularını tamamlayabilirler. Kredi değerlendirmesi, tamamen kredi notu, banka sicili, gelir durumu ve sizlerin bankacılık geçmişinize göre belirlenecektir. Bundan dolayı, yapılan her başvuruya olumlu sonuç verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Halkbank Evim Korumada Sigortası

Halkbank konut kredisi başvurusunda bulunan kişiler için aynı zamanda sigorta hizmeti de sunulmaktadır. Kişilerin kendi tercihlerine bırakılan bu sigorta paketi Evim Korumada Sigortası olarak kayıtlara geçmektedir. Kişilerin 3 farklı prim seçeneği ile katılım gösterecekleri bu sigorta paketinde, limitler, paketler ve prim miktarları şu şekildedir.

 • Standart paket için limit 5 bin TL’dir ve prim olarak da 55 TL belirlenmiştir.
 • Plus paket için limit 10 bin TL olarak belirlenmiş ve prim olarak da 65 TL uygun görülmüştür.
 • Premium paket için limit 15 bin TL ve prim de 85 TL olarak belirlenmiştir.

Kişiler konut kredisi aldıktan sonra evlerini de güvenceye almak adına, belirtmiş olduğumuz sigorta paketlerinden birisine anında dahil olabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018? başlıklı makalemizde 2018 konut kredisi hesaplama ve konut kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir