Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Hayvancılık kredisi almak isteyenler ilk olarak Ziraat Bankasına başvuru yapmalıdır. Ayrıca KOSGEB hayvancılık kredileri konusunda da hizmet alınabilmektedir. Ancak hayvancılık kredisi faiz oranları konusunda farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bazı kredi türlerinde faizsiz uygulamalar söz konusu iken bazılarında ise yüzde 50 faiz indirimi yapılmaktadır. Yazımızın devamından, Ziraat Bankası hayvancılık kredisi başvurusu ve diğer seçenekler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2019

2019 yılı için güncellenen hayvancılık kredisi faiz oranları genelde canlı hayvan alımları için geçerlidir. 100 bin TL’ye kadar bankadan alınacak kredilerden faiz alınmamaktadır. Ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredilerinin yanı sıra diğer canlı hayvan alımları için de faiz destekleri bulunmaktadır.

Damızlık düve yetiştirmek isteyenler işletme döneminde %2 faiz oranından yararlanır. Yatırım döneminde ise tüketicilerden faiz alınmaz. Büyükbaş besiciliğinde %50 faiz desteği sunulurken, küçükbaş hayvancılık için işletme döneminde %4 faiz, yatırım döneminde faizsiz seçenekler söz konusudur. Son olarak su ürünlerinde de faizsiz kredi hizmetleri bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

Bankadan kredi almak isteyenlerin mutlaka uyması gereken bazı şartlar sıralanmaktadır. Öncelikle her başvuru sahibi Çiftçi Kayıt Sistemine üye olmalıdır ve belge almalıdır. Ayrıca 2019 yılından önce herhangi bir vergi borcunun olmaması da gerekmektedir. Banka, borcu yoktur yazısını talep ederken aynı zamanda kredi puanına bakmaktadır. Haliyle kredi skoru düşük olanların bu krediden yararlanma durumu söz konusu değildir. Son başvuru şartı ise ilk kez bu krediyi alacak olanlardan ipotek talep edileceğidir.

Canlı Hayvan Kredileri Faiz Oranları

Ziraat Bankasından hayvancılık sektörüne ait olan çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Yaygın hayvansal üretimler için 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sunan Ziraat Bankası, arıcılık sektörüne de yüzde 50 faiz indirimi yapmaktadır. Kombine sığır ve sütçü etçi yetiştirmek isteyenler de yine 100 bin TL’ye kadar sıfır faiz uygulamasından yararlanabilir.

O halde hayvancılık kredisi faiz oranları Ziraat Bankasında yüzde 50 indirimli olmakla beraber çoğu alternatif için faizsizdir. Bununla beraber seracılık için %75 faiz indirimi, yem bitki üretimi için sıfır faizli kredi ve süt ürünlerinde de yine faizsiz kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Borcumu Nasıl Sorgularım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir