Ana sayfa / Devlet Destekleri / Hibe Kredileri / Hibe Veren Kurumlar Hangileri? 2019 Hibe Destekleri

Hibe Veren Kurumlar Hangileri? 2019 Hibe Destekleri

Günümüzdeki pek çok kurum girişimcilere hibe desteği sunmaktadır. Yapılan hibe veren kurumlar hangileri? şeklindeki araştırmalar ise genelde sektörlere bağlı olarak değişmektedir. 2019 hibe kredileri kapsamında kurum ve kuruluşlar ile KOSGEB anlaşmalı bankalar faizsiz kredi imkanları sunmaktadır. Ayrıca geri ödemesiz destek sunan kurumların olduğu da unutulmamalıdır.

Hayvancılık Hibesi Almak İstiyorum

Bu konuda bankalardan kredi alabilmekle beraber pek çok kurum da hibe sunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere Kredi Garanti Fonu, Kalkınma Ajansları, Kooperatifler, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Vakfı gibi kurumlar hayvancılık hibesi vermektedir. Her kurumun farklı bir şart ve kural süreci bulunmaktadır. Genelde hibe kredisi alacak olanların daha önceden bu destekten faydalanmamış olması şarttır. Ayrıca kredi skorunun da önemli olduğu unutulmamalıdır.

Tarım Hibesi Almak İstiyorum

Tarım aletleriyle beraber buğday desteği, yem bitkileri, badem ve ceviz yetiştiriciliği ile tarımsal mekanizasyon destekleri için hibe veren kurumlar hangileri? araştırması yapılmaktadır. Bu anlamda TKDK yani Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Denetleme Kurumu ile beraber bazı bankalara başvuru yapabilirsiniz. Genelde Ziraat Bankası üzerinden sunulan krediler, karşılıksız olarak KOSGEB’den alınabilir. Girişimciler tarım ve hayvancılık konusunda genelde KOSGEB üzerinden hizmet talep etmektedir. Özellikle de faizsiz hibe kredileri bu kurum üzerinden yılın belirli dönemlerine sunulmaktadır.

Esnaflar için Hibe Almak İstiyorum

Esnaflara birçok kooperatif başta olmak üzere KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan hibeler mevcuttur. Daha kapsamlı bir KOBİ paketinden yararlanmak için ise Halk Bankasına başvuru yapılmalıdır. Bu banka uzun vadeli ve faizsiz kredi seçenekleriyle esnaflara hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Geri Ödemesiz Kredi Desteği Almak İstiyorum

Geri ödemesiz yani hibe kredisi almak isteyenlerin yapması gereken ilk şey, KOSGEB başvurusudur. Girişimcilik sertifikası aldıktan sonra proje hazırlayan bireyler geri ödemesiz kredi desteği alabilir. Zaten günümüzde hibe veren kurumlar hangileri? konusunda karşınıza çıkan en önemli kurumun KOSGEB olduğunu unutmayın. Asıl önemli olan durum, kurumun hazırladığı başvuru şartlarına uyum sağlamaktır. Üstelik kadın girişimciler de rahatlıkla KOSGEB üzerinden kredi alarak kendi iş yerlerinin sahibi olmaya başlamıştır.

- Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir