Ana sayfa / Kredi Puanı / Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları Nelerdir?

Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları Nelerdir?

Kredi notu bilindiği üzere her bankadan hizmet almadan önce mutlaka sorgulanması gereken bir faktördür. Ayrıca birçok tüketici kredi notunun düşük olmasından dolayı bankalardan hizmet alamamaktadır. Bu nedenle hızlı kredi notu yükseltme yolları hakkında önemli bilgilere sahip olunmalıdır. İlk olarak en yüksek kredi notunun 1900 olduğunu unutmayın. Ödemelerini sürekli olarak düzenli bir şekilde gerçekleştiren tüketiciler 1500 ile 1900 arasındaki kredi puanına sahip olarak rahatlıkla bankalardan hizmet alabilmektedir. Ancak 1500 ve altındaki kredi puanına sahip olan tüketiciler ise birtakım şartlara göre bankalardan hizmet talep edebilmektedir.

Kredi Notu Hızlı Yükseltme Nasıl Yapılır?

Kredi notunun hızlı bir şekilde yükselmesini istiyorsanız ilk olarak ödemelerinizin tamamını tek seferde kapatmanız gerekmektedir. Bu konuda borç kapatma kredisi veren bankalar ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz. Öncelikle hızlı kredi notu yükseltme yolları ile ilgili olarak bu seçeneği kullanabilir ve puanınızı da aylık periyotlarla takip edebilirsiniz. Genelde borçlarını düzenli ödeyen ancak bir süre sonra yasal takibe giren tüketicilerin kredi notu kısa sürede düşmektedir. Bu düşüşle beraber sadece kredi değil kredi kartları da alınamamaktadır. Bankalar bu taleplere anlık olarak olumsuz yanıt verdiği için puanın yükselmesi de zaman almaktadır.

Tüm borçlarınızı tek seferde kapattıktan sonra bir süre beklemeniz gerekecektir. Çünkü bu süreçte bankalar tüketicileri takip etmektedir. Aslında bu takip tamamen online ortamlar aracılığıyla otomatik olarak bilgilerin depolanmasıyla gerçekleşir. Örneğin, bir tüketici borçlarının tamamını ödedikten sonra farklı bir kredi veya kredi kartı talebi gerçekleştirmeden bekleyebiliyorsa, kredi notundaki yükselişi görebilmektedir. Fakat borçların kapatılmasından hemen sonra yeni bir kredi veya kart başvurusu yaptığınız zaman kredi notunun yükselmesi beklenmemelidir.

Kredi Notu Hızlı Yükseltme

Bu konuda tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem, düşük limitli kredi kartı çıkarmaktır. 1000 TL’lik yapacağınız başvuruyla beraber karta sahip olmanız halinde, borç günü gelmeden tüm borcu kapatmanız oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Bu sayede kredi notunuzdaki yükselişi de fark edebilirsiniz. O halde hızlı kredi notu yükseltme yolları arasında öncelikle borç kapatma kredisi ve daha sonra düşük limitli kart çıkararak borcu vadesinden önce ödemek gibi seçeneklere başvurabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Banka Sicilim Ne Zaman Düzelir? Kredi Notu İle Sicil Aynı Mı? başlıklı makalemizde Banka Sicilinin Bozulmaması ve Kredi Yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir