Ana sayfa / Banka / HSBC / HSBC Borcumu Nasıl Sorgularım? HSBC SMS ile Borç Sorgulama

HSBC Borcumu Nasıl Sorgularım? HSBC SMS ile Borç Sorgulama

HSBC’ye kredi ve kredi kartı olanların sıklıkla sorduğu sorular arasında HSBC borcumu nasıl sorgularım? vardır. HSBC borçları, internet bankacılığından, telefon bankacılığından, cep bankacılığından, SMS bankacılığından ve HSBC şubelerinden sorgulanabilir. Bu seçeneklerden birini kullanan HSBC müşterisi, hem geçmiş, hem günlük hem de gelecekteki borçlarını görebilir.

HSBC SMS ile Borç Sorgulama

HSBC SMS ile borç sorgulama yapmak için kayıt yaptırmaya ya da aktivasyon sağlanmasına gerek yoktur. HSBC kart sahibi olan herkesin 4477’ye SMS göndererek bu hizmetten yararlanabilir. SMS bankacılığından sorgulama yapıldığında normal kısa mesaj tarifesi uygulanır. HSBC tarafından gönderilen mesajlar içinse herhangi bir ücret ödenmez. HSBC borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde SMS bankacılığı kullanılacaksa, 4477’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Yanıt ise 3310 numarasından gönderilmektedir.

HSBC İnternet ile Borç Sorgulama

HSBC internet bankacılığı ile de sorgulama yapılabilir. Bunun için HSBC internet bankacılığı ile ilgili kullanıcı kodunun, parolanın ve şifrenin alınması gereklidir. Bireysel internet bankacılığına giriş yöntemleri güvenli anahtar, mobil güvenli anahtar ve SMS tek kullanımlık şifre kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden tüm bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi için güvenli anahtar ya da mobil güvenli anahtarın olması gereklidir. İlk girişte aktif bir güvenli anahtar veya mobil güvenli anahtar yoksa tercih ekranından istek yollanabilir. HSBC mobil bankacılık uygulamaları ile de borç sorgulaması yapılabilir.

Bu sistemi kullanmak için App Store veya Google Play’den HSBC mobil bankacılık uygulamasının indirilmesi gereklidir. Kullanmak için de HSBC bireysel internet bankacılığında kullanılan kullanıcı kodu ve parola girilmelidir. İnternet bankacılığı şifresi anında alınabilmektedir. Bunun için kredi kartı numarası, banka kartı numarası ya da kimlik bilgilerinin girilmesi şarttır. HSBC banka kartı ya da kredi kartı ile HSBC ATM’lerinden bireysel internet bankacılığı şifresinin oluşturulması mümkündür. Borç sorgulamasının HSBC telefon bankacılığı ile yapılması durumunda öncelikle 0850 211 0 111 numarası aranmalı, telefon bankacılığı şifresinin girilmesinin ardından sırasıyla 5, 1, 4 ve 1 tuşlanmalıdır. Böylece şifre oluşturulabilir. Ayrıca HSBC şubelerinden de hazır şifre olarak bireysel internet bankacılığını kullanmak için şifre alınabilir.

HSBC Borç Öğrenme

HSBC kredi ve kredi kartı ürünleri ile ilgili geçmişe dönük borcun olup olmadığını öğrenmek ve HSBC borcumu nasıl sorgularım? sorusunun cevabını alabilmek için SMS, internet ve telefon bankacılığı kanallarından birinin aranması, mobil bankacılığa girilmesi ya da şubelerin ziyaret edilmesi yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir