Ana sayfa / Krediler / İhtiyaç Kredileri / İhtiyaç Kredisi Faizleri 2018 Yılında Ne Durumda?

İhtiyaç Kredisi Faizleri 2018 Yılında Ne Durumda?

İhtiyaç Kredisi Faizleri 2018 yılı içerisinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi olmuştur. İhtiyaç kredilerinin doğru ve mantıklı kullanımı bireysel ekonomiye birçok farklı fayda sunarken, kontrolsüz kullanımı da kişileri borç bataklarına sürüklemektedir. İhtiyaç kredisi faizleri günümüz verilerine göre çok da uygun değil. Buna ek olarak kredi faizlerinin yüksek olmasına aldırmayan kullanıcılar ekonominin hareketlenmesine vesile olacak kredi kullanımları gerçekleştiriyor. İhtiyaç kredilerinin güncel faizleri bayram kredilerinin gündeme gelmesiyle biraz daha hareketlendi. Bayram kredileri de yine ihtiyaç kredileri gibi aynı kefede değerlendirilebilir. İhtiyaç kredisi faizleri ne durumda sorusuna güncel bankaların sunduğu faiz oranlarıyla cevap vereceğiz. Bu sayede faiz durumlarını tam olarak gözlemleme fırsatı görebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faizleri güncel olarak yükselişe geçti diyebiliriz. +1,20 civarlarında faiz oranlarını artık hiçbir banka sunmuyor. Bankalar sunsa bile sadece kampanya reklamı için belirli bir kesime hitap ediyor. Kredi puanı X olan birisi ancak bu uygun faiz oranlarından faydalanabiliyor. Bu nedenle ortalama seviyedeki müşteriler yüksek ihtiyaç kredisi faizlerine maruz kalıyor. Bizler sizler için 10 bankanın ihtiyaç kredisinde uyguladığı faizi derledik.

İhtiyaç Kredisi Faizleri 2018

İhtiyaç kredisi faizleri genellikle %1,75 seviyesinde seyrediyor. İyi bir faiz oranına sahip olmak ve bu yönde kredi kullanmak istiyorsanız kredi notunuzun ultra yüksek olması gerekebilir. 1800 ve üstü kredi puanlarında kredi faizleri çok daha uygun seviyelerde ilerlemektedir. Bu nedenle kredi notunuzu eğer kredi talebinizin aciliyeti yoksa yükselterek kredilerden daha avantajlı şekilde faydalanabilirsiniz. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları şu şekildedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,67

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,45

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,99

İNG Bank ihtiya. kredisi faiz oranları –> %1,49-%1,59

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları –> 1,87

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,70-%1,99

İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,59-%1,79

Türkiye Ekonomi Bankası ihtiyaç kredisi faizleri –> %2,05

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları –> %1,69

Elbette Türkiye genelinde sunulan ihtiyaç kredileri bu kadarla sınırlı değildir. Yukarıda yer alan bankalara ait ihtiyaç kredisi faiz oranları genel olarak saptanmış ve garanti bilgi içeren verilerdir. Bunların haricinde kalan verilerin tamamı kredi tutarına, kredi notuna ve taleplere göre değişkenlik göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Doğru Zaman Mı?

Güncel kredi faizleri  göz önünde bulundurulduğunda ve ekonomi geleceğinin alt yapısı incelendiğinde biraz daha beklemede kalmanızda fayda görüyoruz. Uzun vadede yani seçim süreci sonrasında muhakkak bu yönde çalışmalar yapılacak, Merkez Bankası ve bağlı ekonomi kuruluşları tarafından gerekli tüm önlemler alınacaktır. İhtiyaç kredisi faizleri 2018 yılı içerisinde geriler mi bilemiyoruz ancak gelecek sene başında büyük değişimler olabileceği ihtimalleri kulislerde yankılanıyor. Eğer acil bir ihtiyacınız yoksa kredi çekmek yerine birikim yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede ana paraya katkıda bulunup, ihtiyaçlarınıza faiz ödemeden ulaşma lüksünü yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018? başlıklı makalemizde 2018 konut kredisi hesaplama ve konut kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir