Ana sayfa / Banka / ING Bank Faiz Oranları 2019

ING Bank Faiz Oranları 2019

ING Bank, ihtiyaç kredilerinde 3 aydan 36 aya kadar, taşıt kredilerinde 48 aya kadar, konut kredilerinde ise 120 aya kadar vade uygulamaktadır ING Bank faiz oranları 2019 yılında her kredinin kendine özgü şartları ve faiz oranları vardır. Özellikle banka müşterileri, internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilmektedir. İhtiyaç kredilerinde banka müşterilerinin herhangi bir belge sunmasına gerek olmazken, taşıt ve konut kredilerinde belge sunma zorunluluğu vardır. Bu belgeler de konut tapusu ile araç ruhsatıdır. ING Bank müşterisi olmayanlar ise başvurunun yapılmasının ve onaylanmasının ardından şubeye gitmeye gerek kalmadan istenilen evrakları hazırlayıp kurye ile gönderebilir. Ayrıca ING Bank faiz oranları 2019 yılına özel “e-kredi ve mini kredi” de vardır.

ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

ING Bank, gerekli şartlara uyun olan herkese taşıt kredisi vermektedir. ING Bank, hangi otomobil model ve markası olursa olsun sıfır ve ikinci el taşıt kredisi vermektedir. ING Bank, sıfır ve ikinci el otomobiller için 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. ING Bank, kaskoyu banka aracılığı ile yaptıranlara daha uygun oranda faiz sunmaktadır. ING Taşıt Kredisi, sıfır ile 5 yaşına kadar olan araçlarda kullanılabilir. INF Bank taşıt kredisinde minimum vade 3 aydır. Kredi tahsis ücreti ING Bank faiz oranları 2019 kapsamında kredi anapara tutarının yüzde 0,5’ini geçmez. ING Bank Taşıt Kredisi kullanılırken ferdi kaza ve hayat sigortası zorunluluğu bulunmaz. Taşıt kredisine başvurulurken teminat olarak yalnızca satın alınacak olan araç rehin olarak gösterilir. Taşıt kredisi taksitlerinin vadesinde ödenmediğinde gecikmeye düşeceği ve gecikme faizi ile beraber tahsil edileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Kredi taksitleri ödenmediğinde ise kanuni yaptırımlar uygulanmakta ve takip işlemleri başlatılmamaktadır. ING Bank faiz oranları aylık yüzde 1,98’dir.

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

ING Bankası konut kredisi ile her metrekareye sahip konutun uygun koşullarda satın alınması mümkündür. Ancak ING Bank faiz oranları 2019 şartları ile konut kredisi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ödeme gücünün tespit edilmesidir. Konut kredisinde vade uzundur ve bu nedenle vade boyunca düzenli bir gelire sahip olunması büyük önem taşır. Bir başka husus ise seçilen kredi türüdür. Tercih sabit faizli kredilerden yana kullanıldığında taksit tutarı kredi vadesi süresinde sabit kalmaktadır. Konut kredisi belli endekse dayalı değişken faizli olarak tercih edilirse taksit tutarı endekse göre değişir. Sabit gelirli olanlar, ödemelerinin ve faiz oranlarının sabit kalmasını isteyenlere eşit taksitli kanut kredisi tavsiye edilir. Ödeme planının kişinin kendi isteğine göre oluşturulması durumunda eşit anapara ödemeli konut kredisi, taksitin giderek azalmasını ya da atmasını ve ara ödeme yapmak isteyenler, ara ödemeli konut kredisi seçeneğini tercih edebilir. ING Bank konut kredisine ING Mobil bankacılıktan, internet bankacılı şubesinden, ATM’lerden ya da Telefon Bankacılığı üzerinden tüm kredi başvuruları yapılabilir. ING Bank faiz oranları ise aylık yüzde 1,89 olarak belirlenmiştir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 yılında ihtiyaçların giderilmesi için kredi kullanılacaksa ING Bank’ın uyun faizli kredilerinden yararlanılabilir. ING Bank ihtiyaç kedilerinde 36 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. ING Bank İhtiyaç Kredisi faiz oranları ise ortalama aylık yüzde 1,99’dur. ING Bank ihtiyaç kredisine; banka şubelerinden, ING Bank’ın internet sitesindeki ihtiyaç kredisi başvuru bölümünden, mobil bankacılıktan ve 2205’e SMS gönderilerek ING Bank faiz oranları 2019 yılına özel avantajlı başvuru yapılabilir. Bankadan ihtiyaç kredisi almak için nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, ikametgah belgesi, gelir durumunu gösterir belge sunulması gereklidir. Ayrıca kredi notunun da uygun durumda olması, kredilerin çok kolay alınabilmesini sağlayan önemli bir etkendir.

- Bir önceki yazımız olan Banka Hesabı Açma Şartları Nelerdir? Banka Hesabı İçin İstenen Belgeler başlıklı makalemizde banka hesabı nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir