Ana sayfa / Banka / İNG Bank / İNG Borç Sorgulama İşlemleri

İNG Borç Sorgulama İşlemleri

ING kredi kartı kullanan ya da bu bankadan kredi çekenler, İNG borç sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istemektedir. Bunun için en kolay gibi görülen yöntem, ING şubelerine gitmek gibi görülmektedir ancak şubelerde borç sorgulama için bile olsa bir süre sıra beklendiği bilinen bir gerçektir. ING, müşterilerinin zamandan tasarruf yapmalarını sağlamak için internet bankacılığını, mobil bankacılığı, telefon bankacılığını ve SMS sistemini devreye sokmuştur. Ayrıca ING’nin ATM’lerinden de borç sorgulaması yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı, herhangi bir ücret ödenmeden borç sorgulamasın yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Tek yapılması gereken müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile birlikte internet şifresi ve parolası kullanarak ING’nin web sitesine girmektir. Sonrasında borçların sorgulaması kolaylıkla yapılabilmektedir.

ING SMS ile Borç Sorgulama

ING, SMS ile borç sorgulama hizmeti de sunmaktadır. Borç durumunu ve ödeme zamanlarını öğrenmek için 2205’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Ancak SMS gönderiminde TC kimlik numarasının hatasız bir şekilde yazılmasına dikkat edilmelidir. SMS ile sorgulama yaparak borcun öğrenilmesi için cep telefonu numarasının sistemde kayıtlı olması şarttır. Kayıtlı olmayan cep telefonu numaralarının ING kayıtlarında yer almasını sağlamak için ya banka şubesine gidilmeli ya da müşteri hizmetleri birimine telefon edilmelidir. SMS sorgulamalarında ING herhangi bir ücret talep etmemektedir ancak GSM şirketinin uyguladıkları tarife üzerinden ücret aldığı bilinmelidir.

ING İnternet ile Borç Sorgulama

ING, internetten borç sorgulama hizmeti de sunmaktadır. İnternet bankacılığı sisteminin menüsü, cep telefonunda, tablet bilgisayarlarda ve diğer bilgisayarlarda aynıdır. Giriş yapmak için müşteri numarası, kullanıcı kodu ya da TC kimlik numarası gereklidir. Ayrıca ING Mobil uygulaması ile yalnızca QR kodunun okutulması ile sisteme kolaylıkla giriş yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan İNG borç sorgulama işlemleri için herhangi bir ücretin ödenmesi söz konusu değildir.

ING Borç Öğrenme

ING borç öğrenme sistemi, bankanın hayata geçirdiği ING asistan hizmeti ile çok daha kolaylaşmıştır. ING asistan, başta kredi ve kredi kartı borçları olmak üzere tüm işlemlerle ilgili e-mail ya da MS göndererek bilgi veren bir sistemdir. Gönderimler otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak İNG borç sorgulama işlemleri ile ilgili bilgi almak için bankanın farklı kanallarını kullanmak mümkündür.

 

- Bir önceki yazımız olan İNG Bank POS Destek Hattı İletişim Numarası ve Özellikleri başlıklı makalemizde İNG POS başvuru, İNG POS destek ve İNG POS destek hattı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir