Ana sayfa / Ekonomi / İnternetten Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

İnternetten Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Katılım Bankası hesabı bünyesinde bir hakkınız olsun istiyorsanız bu hesaba hemen internet üzerinden sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden hesap açtırmak ve bu banka bünyesinde hesap sahibi olmak için daha önceden bir işlem geçmişine sahip olmanız gerekmektedir. Bu da daha önceden bir adet Türkiye Finans Katılım Bankası kartına sahip olmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bu karta sahipseniz “internet” şube üzerinden kolayca hesap açtırabilirsiniz. Eğer henüz hiçbir bağlantınız yoksa ve Türkiye Finans Katılım Bankası hesabı açtırmak istiyorsanız telefon bankacılığı ve şubeler sizlere hizmet vermektedir. Bu iki unsurdan size yakın olanını seçerek hemen hesap başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası katılım hesabı açtırma işlemleri için ne yapmanız gerektiği sırasıyla anlatacağız. Bu süreçte hesabın açtırılması için kişinin doğru ve eksiksiz olarak bilgileri vermesi gerekmektedir. Kartınız olmaması nedeniyle kimlik numaranıza kadar hemen her türlü bilgiyi banka isteme hakkına sahiptir.

Eğer önceden Türkiye Finans Katılım Bankası hesabınız varsa veya aktif bir kartınız bulunuyorsa bu bankanın internet şubesine girerek hesap açtırabilirsiniz. Hesabı açtırmak için “hesaplar” sekmesine gitmeniz ve yönlendirici menüden hesap açtırma yönünde tuşlama yapmanız yeterli olacaktır. Bu tuşlama “Hesaplar –> Yeni Hesap Açılışı –> E-Katılma hesabı” olarak sıralanabilir. Burada diğer hesap türleri de tarafınıza ek olarak sunulacaktır. E-Katılma hesabı açtırmak için oradan ilgili menü seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Eğer internet şubesi üzerinden işlem yaparken sorun çıktıysa, bilgisayarınızı ve internet şubenin yer aldığı sekmeyi kapatmadan hemen 0850 222 22 44 numarasını arayarak destek alabilirsiniz. Bu numara üzerinden sizlere talep ettiğiniz her yardım konusunda destek verilecektir. Türkiye Finans hesap açtırma hizmetini de yine bu numara üzerinden yapabilirsiniz. E-Katılma hesapları olarak resmiyette yer alan Türkiye Finans banka hesaplarının özelliklerine istinaden bazı bilgileri de paylaşacağız.

İnternet Üzerinden Açılan Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabı Özellikleri

Bu hesap birikim ve yatırım yapmak isteyen yatırımcıya yönelik olarak tasarlanmıştır. Bünyesinde yer alan bakiyeye banka yatırım odaklarından gelen çıkar oranları ile destek sağlayan bu hesap sayesinde birikim yapma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca bu hesaba sahip olmanız durumunda ayda 3 kez yapacağınız para gönderme işleminde ücreti Türkiye Finans Katılım Bankası sizlere hediye ediyor. Türkiye Finans Katılım Bankası hesabı açtırmanız durumunda ömür boyunca aylık 3 para gönderme işleminizi bedava yapabilirsiniz. EFT ve Havale işlemleri bu 3 hediye gönderi paketinin bünyesinde yer almaktadır. bu hesap yatırımcıya hem TL piyasası üzerinden, hem de döviz piyasası üzerinden yatırım yapma olanağı sunmaktadır. Dilerseniz E-Katılma hesabı olarak bilinen bu yatırım hesabının özelliklerine başlıca bakalım.

  • Hesabın açılması ve işlemeye başlaması için hangi para biriminden olursa olsun, 250 para birimi tutarında bakiye gereklidir. (250 TL, USD…”
  • TL hesap sahiplerine sunulan kâr oranı belirli bir seviyede bulunmaktadır. Bu kâr oranı genellikle %90/%10 olarak lanse edilmektedir.
  • Döviz odaklı olarak kurulan hesaplarda ise vaat edilen kâr oranı daha farklı seviyelerdedir. Burada ise %65/%35 gibi bir oran bizleri karşılar.
  • Esnek Vade adı verilen uygulama sayesinde hesabınızın vadesini 32-364 gün aralığında bozup açtırabilirsiniz. Bu da nakit kaybınızı önleyecektir.
    • Bu seçeneği hangi platformdan olursa olsun, hesabı açtırırken sunulan özellik sekmesinden işaretlemeniz gerekir. Yoksa standart hesabınıza işletilecektir.
  • Örnek olarak bu hesapta yer alan paraya ihtiyaç duydunuz ve bu hesaptan acilen para çekmeniz gerekiyor, bu durumda vadeniz bozulmadan paranızın bir kısmını alabilirsiniz. Hesapta kalan bakiye ile işletme devam eder.

Bu banka hesabı için bankanın sunduğu gelir tablosu aşağıdaki gibi yer almaktadır:

Türkiye Finans Katılım Bankası E-Katılma Hesabı getiri tablosu. İnternetten Hesap Açtırma.

Mobil Şube Üzerinden Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabı Nasıl Açtırılır?

Bunun için telefonunuza uygulama marketleri üzerinden indireceğiniz Finans Katılım Mobil uygulamasını kullanacağız. Uygulama üzerinden Hesaplar sekmesine girmeniz yeterli olacaktır. Orada Katılma hesabi sekmesine tıklayarak hemen hesabınızı açma talebinizi iletebilirsiniz. Hesabınızı açarken yukarıda da belirttiğimiz üzere vade seçeneğini seçmeyi unutmayın. Türkiye Finans katılım bankası hesabı için esnek vade seçeneğini belirtmeniz sizlerin yatırımı ve genel durumu için daha faydalı olacaktır. Bu yöntemleri kullanarak ve bakiyeyi hesabınıza aktararak hemen yatırım hesabınızın temellerini oluşturabilirsiniz.

 

 

- Bir önceki yazımız olan Kredi Sicil Affı Çıkacak Mı? Sicil Affı 2018 başlıklı makalemizde kredi sicil, kredi sicil affı ve kredi sicil affı yasası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir