Ana sayfa / Genel / İş Bankası Borcumu Nasıl Sorgularım? İş Bankası Borç Öğrenme

İş Bankası Borcumu Nasıl Sorgularım? İş Bankası Borç Öğrenme

İş Bankası’ndan kredi kartı kullananlar, borç sorgulama işlemini yaparak ödemelerini zamanında yapmak ister ve bunun için sıklıkla İş Bankası borcumu nasıl sorgularım? sorusunu sorar. İş Bankası müşterileri farklı yöntemlerle borç sorgulama imkanı sunmaktadır. Sorgulama sadece kredi kartları ile sınırlı değildir. Kullanılan kredi ürünleri için de sorgulama yapılabilmektedir.

İş Bankası SMS ile Borç Sorgulama

İş Bankası borç sorgulama yöntemlerinden birisi SMS bankacılığıdır. Bunun için 4402 SMS servisine kısa mesaj yollanması gereklidir. Bu sayede hem anlık hem de geçmişe yönelik borçlarla ilgili bilgi alınabilmektedir. SMS  ile sorgulama yapılabilmesi için telefon numarasının İş Bankası sisteminde kayıtlı olması gereklidir. Kaydı olmayan bir telefon numarası ile SMS ile borç sorgulamasının yapılması mümkün değildir. Kredi kartı borcunun sorgulanması için kart numarasının tamamı yazılmalıdır. Kredi borçları içinse TC kimlik numarasının yazılması yeterlidir. İnternetten de İŞ Bankası borç sorgulama işlemi yapılabilir. Bunun için bireysel internet bankacılığı kullanılmalıdır. Şirketler ise ticari internet sitesi üzerinden borç sorgulama yapabilir.

İş Bankası borcumu nasıl sorgularım? sorusu sorulduğunda verilen cevaplardan birisi de İşCep uygulamasıdır. İşCep avantajı için iOS ya da Android tabanlı cep telefonlarından İşCep uygulaması indirilmesi gereklidir. İşCep’i kullanmak için müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile şifre girilmelidir. Kredi kartı ile de giriş yapılarak borç sorgulaması işleminin yapılması söz konusudur. Kredi kartı ile giriş menüsü kullanıldığında kart bilgileri, şifre ve cep telefonuna gelen SMS’te belirtilen onay kodunun ilgili kısma girilmesi şarttır.

İş Bankası İnternet ile Borç Sorgulama

İş Bankası borçları internet üzerinden de sorgulanabilir. Sisteme kayıtlı cep telefonu ile müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ve müşteri şifresi ile internet bankacılığına giriş yapılabilir. Bunun yanı sıra e-Devlet portalı ile de İş Bankası borçlarının sorgulanması mümkündür. Üstelik e-Devlet ile giriş yapıldığında herhangi bir şifre girilmesine gerek yoktur.

İş Bankası Borç Öğrenme

İş Bankası borç öğrenme servisi, SMS, internet, telefon, ATM ve şubelerdir. İş Bankası borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde en yakın şubeden, 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubesinden, internet şubesinden, İnternet Şubemiz, İşcep’ten, ATM’lerden yapılabildiği bilinmelidir.

- Bir önceki yazımız olan Halk Bankası Borcumu Nasıl Sorgularım? Halk Bankası Borç Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir