Ana sayfa / Banka / İş Bankası / İş Bankasına İş Başvurusu 2019’da Nasıl Yapılır?

İş Bankasına İş Başvurusu 2019’da Nasıl Yapılır?

İş Bankasına İş Başvurusu yapmak istiyorsanız bu durumda ilk olarak kendi yetenek ve becerilerinizi incelemeniz gerekmektedir. İş Bankası iş başvurusu için yapılabilecek en detaylı araştırmayı yaparak sizlere ulaştırdık, bu araştırma sayesinde hem başvuru sürecinin tüm detaylarını öğrenebilir hem de başvuru sürecinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini görebilirsiniz. İş Bankası çalışanına değer veren bir kuruluş olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kurumun güncel olarak sunduğu çalışan fırsatları ve ayrıcalıkları göz önünde tutulduğunda İş Bankası bünyesinde çalışıyor olmanız sizlere büyük katkı sağlayacaktır. İş Bankası insan kaynakları üzerinden başvuru yaparak elde edeceğiniz meslek hayatı ve sosyal olanaklar sayesinde yüksek seviyeli bir hayat yaşayabilirsiniz. bu olanakların ve bireysel kalkındırma hareketlerinin elde edilmesinde, İş Bankası tarafından sunulan ayrıcalıkların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. İş Bankası bu kadar ayrıcalığı sunar ancak zorlu bir alım sürecini ve ağır şartları da ardı sıra ekler. Bu nedenle başarılı olabilmek için bizlerin araştırarak sizlere tayin ettiği şartları iyi gözlemlemeniz gerekmektedir.

İş Başvurusu yapmak için her işletmede olduğu gibi İş Bankası içinde insan kaynakları ekranına gitmeniz gerekmektedir. İş Bankası insan kaynakları için resmi Web sitesi üzerinden görüntüleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Burada alım yapılan bölümler ve mevkiler yazılmaktadır. Alım yapılan kadroların üzerine tıklayarak gerekli şart ve koşulları içeren metin belgelerini indirebilirsiniz. Aynı şekilde başvuru içinde bu sayfadan destek alabilirsiniz. Başvurunuz insan kaynakları havuzun bekletilecek ve değerlendirme altında tutulacaktır. Başvurunuz insan kaynakları yetkilileri tarafından elde edildikten sonra tarafınıza verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş yapılarak sonuç alınacaktır. İş Bankası iş başvurusu nasıl yapılır sorusuna kabaca bir cevap verdik. Dilerseniz bir de bu başvurunun detaylı olarak ne şartlar altında ve nasıl yapılacağına bakalım.

İş Bankası İş Başvurusu Yapma 2019

İlginizi Çekebilir!  Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar 2018

İş Bankası iş başvurusu için ilk olarak alım yapan pozisyonları görüntülemeniz gerekmektedir. Bu görüntüleme ve alım pozisyonlarını öğrenme işlemleri için buraya tıklayarak ilgili sekmeye gitmeniz yeterli olacaktır. Orada güncel tutulan bir insan kaynakları sekmesi yer alır. Bu ekranda yer alan başvurulara direkt olarak göz atabilir ve detaylı inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Başvurulara tıklamanız durumunda bilgisayarınıza temel bir PDF dosyası inecektir. Bu inen dosyada sizlere ilgili pozisyon ile ilgili şartlar sunulur. Burada okumanızın istendiği bölüm ve şartlar yer almaktadır diyebilirsiniz. İş Bankası iş başvurusu şartları için de bazı eklemeler bu belgeye yapılabilir. Bu süreçte İş Bankası için yapılan bu başvuruda yapılan bilgilendirmeler tamamen sizlerin sorumluluğu altında olarak kabul edilir. Bankaya yanıltıcı veya doğru olmayan bir bilgi tayin etmeniz durumunda sözlü ve maddi mülakat maksadıyla çağrıldığınız banka şubesinde ret sonucu alarak gönderilirsiniz. Bu nedenle başvuru sürecinde vereceğiniz bilgilere ve yetilere iyi dikkat etmeniz gerekir. Örnek olarak 2 Temmuz 2018 tarihi için açılan alım pozisyonlarını sizler için paylaşalım!

İş Bankası iş başvurusu için gerekli 3 pozisyon! 2018 İş Bankası İş başvurusu alım listesi güncel!

Yukarıdaki gibi sıralanan iş alım pozisyonları için dilerseniz anında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunu yapmak ve ilgili pozisyona direkt olarak başvuru yapabilmek için başvuru sekmesinin yanında bulunan “Devamı” seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir seçenek yönergesi çıkacaktır.

İş Bankası iş başvurusu için iki seçenek karşınıza çıkar.

İş Bankası iş başvurusu için bu gibi işlem seviyesine gelmeniz durumunda dilerseniz pozisyon ile alakalı güncel bilgileri için dosyaları edinebilir ve kendi özellikleriniz ile karşılaştırarak pozisyon ile olan uygunluk durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunun için “Başvuru Koşulları” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu tuşa tıkladıktan sonra açılan ekran veya dosyada sizlerin sahip olması gereken hemen her nicelik verilecektir. Bunları araştırıp kendi yetileriniz ile karşılaştırmanız, sonrasında iş pozisyonunun sizler için olan uygunluğunu değerlendirmeniz gerekir. Eğer pozisyon hakkında edindiğimiz bilgi ve tecrübeler sizler için uygunsa bu durumda hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. “Hemen Başvur” tuşuna basarak İş Kariyer kayıt ekranına gidebilirsiniz. Burada “Yeni Kayıt” diyerek bir profil oluşturun ve sisteme ilgili bilgiler ile giriş sağlayın. İş Bankası iş başvurusu için burada sizlere yöneltilen tüm sorulara doğru ve eksiksiz cevaplar verin.

İş Bankası İş Başvurusu ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

İlginizi Çekebilir!  Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018?

İş bankası iş başvurusu yapmanız sonrasında tarafınıza birçok farklı sözleşme örneği sunulacaktır. İş bankası bünyesinde çalışmak diğer bankalara göre çok daha avantajlı olmanıza sebep olur. Bu banka bünyesinde çalışana değer verilir ve ek haklar da tanınır. Dilerseniz İş Bankası için çalışma koşullarını sizlere kısaca aktaralım. Bu hak ve ekstra ödemeler her “İş Bankası Personeli” için geçerlilik arz etmektedir. Bu ekstra hak ve ücretler şu şekildedir:

 • Yılda maaşa ek 4 kez ikramiye,
 • İkamet adresine göre gündelik ulaşım bedeli,
 • Performansa bağlı satış pirim ödemesi gibi ekstra bireysel ödül ödemeleri,
 • Yurt dışı pozisyonlar için geçerli ülke bazında maaş alma olanağı,
 • Çocuk zammı uygulanmaktadır,
 • Öğle yemeği ücretsiz olarak verilmektedir,
 • Sağlık yardımı yapılmaktadır,
 • Belli şartlarda oturanlara “servis” ile ulaşım sağlanır,
 • Doğal afet yardımı yapılmaktadır,
 • Doğum ödeneği ve olanakları sunulmaktadır,
 • Evlilik ödeneği ve olanakları sunulmaktadır,
 • Banka bünyesinde çalışanlara sunulan yıllık izin uygulamasına dair detaylar şu şekildedir:
  • 1 ile 5 yıl arasında çalışanlar için yılda 15 iş günü izin verilmektedir.
  • 6 ile 10 yıl arasında çalışanlara yılda 18 iş günü izin verilmektedir.
  • 10 yılı aşkın çalışanlar için yılda 23 iş günü izin verilmektedir.
  • Ayrıca kişi hayatında önem arz eden durumlar için de yasal düzenlemelere ek olarak İş Bankası insan kaynakları tarafından özel izin tayinleri yapılmaktadır. Hastalık, evlilik, ölüm veya doğum gibi önem arz eden ve tekerrür etmeyen olaylarda kişilere ekstra izin verilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası POS Destek Hattı Numarası Kaçtır? başlıklı makalemizde iş bankası pos çağrı hattı ve pos destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir