Ana sayfa / Genel / İŞKUR Evden Paketleme İşi Başvurusu

İŞKUR Evden Paketleme İşi Başvurusu

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ev kadınlarının iş gücüne katılımlarını sağlamak amacıyla evden paketleme işi avantajı sunuldu ve İŞKUR evden paketleme işi başvurusu da en yakın İŞKUR şubesine yapılabilir. İŞKUR bu amaçla ilan yayınlamış, evlerinden ayrılmaları söz konusu olmayan ya da evden ayrılmak istemeyen kadınların kazanmaları hedeflenmiştir. İŞKUR’un internet sitesinde yayınlanan ilana göre evde paketleme işi yapmak isteyen kadınların İŞKUR şubelerine giderek başvuru formunu doldurması gereklidir. Ev kadınlarının bu formu doldurmalarının ardından eğitim sertifikası almaları zorunlu. Daha önce eğitim sertifikası alınmışsa evden paketleme işi ile ilgili sadece başvuru yapmak yeterlidir. Sertifikası olmayanların eğitime katılmaları gereklidir. Eğitimin sonrasında alınan sertifika ile birlikte kadınlar İŞKUR’un kayıt sistemine dahil olurlar. Paketleme işi yaptırmak isteyen firmalar İŞKUR’a başvuru yaptıklarında, firma bilgileri ev kadınlarına SMS yolu ile iletilir. Bu sayede ev kadınları ile firma karşı karşıya getirilir. Bu nedenle ev kadınlarının cep telefonu numaralarını İŞKUR’a vermeleri gereklidir

İŞKUR Evden Paketleme İşi Çalışma Şartları

İŞKUR aracılığı ile evde paketleme işi yapacak olan ev kadınlarının günlük ortalama 3 ile 4 saat kadar çalışması yeterli. Çalışmalarının karşılığında ev kadınları toplam 600 TL ile 800 TL arasında ödeme alabilir. İŞKUR evden paketleme işi başvurusu yapan kadınların herhangi bir yerde çalışmaması gereklidir. Dolayısıyla kadınların herhangi bir gelirinin olmaması şart. Reel ekonomiye katkı sağlamayan ev kadınlarının İŞKUR aracılığı ile bir yandan aile bir yandan da ülke ekonomisine katkı sunabilir. Bunun için tek yapılması gereken ise İŞKUR’a müracaat etmek ve eğitim sertifikası sahibi olmak. Ev kadınları çalışma saatlerini kendileri belirleyebilir. İstedikleri zaman diliminde evde paketleme işi yapan kadınlar, bu sayede evlerindeki boş zamanlarını ekonomik anlamda artıya çevirebilir.

Paketleme İşinde Neler Yapılır?

Ev kadınlarının, nikah şekeri paketlemesi, bitki çayı paketlemesi, ambalajlama, poşet katlama gibi işlerle para kazanabilir. İş için kadınların herhangi bir yere gitmelerine gerek yok. Hazırlanan paketler de firmalar tarafından teslim alınır. İŞKUR evden paketleme işi başvurusu yaptıktan sonra tek yapılması gereken, mümkün olduğunda fazla paketleme yaparak aylık gelirlerini yükseltmeye çalışmak ancak bunun için zorunluluk yok.

- Bir önceki yazımız olan Bitcoin 2020 Uzman Yorumları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir