Ana sayfa / Krediler / Kamu Bankaları Uygun İhtiyaç Kredisi Kampanyaları 2018

Kamu Bankaları Uygun İhtiyaç Kredisi Kampanyaları 2018

Ülkemizde düşük miktarda ihtiyacı olan kişiler, bankalara kredi başvurusunda bulunacakları zaman, ilk olarak kamu bankalarının sunduğu ihtiyaç kredisi paketlerini incelemektedirler. Çünkü; kamu kesimine ait olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, kişilerin faydasına olacak şekilde diğer bankalara oranla daha düşük faiz oranları ile kredi hizmeti sunmaktadır. Bundan dolayı da uygun ihtiyaç kredisi arayışlarında olan tüm bireyler, özellikle 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını kamu kesimine ait bankalardan tahsil etmek istemektedirler.

Uygun ihtiyaç kredisi arayışında olan kişiler, kamu kesimine ait olan bankalara başvuruda bulundukları zaman, elbette onlardan bazı evraklar istenecektir. Ancak, kişiler maaşlarını Vakıfbank, Ziraat Bankası ya da Halkbank üzerinden alıyorsa, bu durumda kendilerinden maaş bordrosu talep edilmeyecek ve diğer kişilere oranla da daha hızlı bir şekilde kredilerini teslim alabilecektir. Maaşını bu bankalardan almayan kişiler ise, başvuru kanallarını kullanarak ön başvuruda bulunabilir ya da kendilerinden istenen kredi başvuru evraklarını hazırlayarak, doğrudan şubeler üzerinden başvurularını yapabilirler. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını doğrudan aynı gün içerisinde teslim alabilmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2018

Ziraat Bankası, uygun ihtiyaç kredisi arayışında olan kişilerin tüm bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına düşük faiz oranları ve 48 aylık vade seçenekleri ile kredi hizmeti sunmaktadır. Neredeyse her ay güncellenen faiz oranları ile hizmet sunmakta olan Ziraat Bankası, sağlamış olduğu kredi paketleri ile, kişilerin birçok bankaya oranla daha düşük faiz oranlarından kredi kullanmalarına da olanak sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın sunduğu ihtiyaç kredisi paketlerine başvuruda bulunacak olan kişilerin bilmesi gereken özellikler ise aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru yapan kişiler, diledikleri ödeme planlarını seçebilir ve bu sayede zorlanmadan kredilerini ödemeye başlayabilirler. Burada kişiler aylık, iki aylık ya da üçer ayda bir olacak şekilde ödeme yapabilecektir. Ayrıca kredi ödemelerinizi 3 aya kadar da erteleyerek yapabilirsiniz.
 • Kredi ödemelerinizde miktar ne olursa olsun 48 aya kadar olan vade seçeneklerinden faydalanabileceksiniz.
 • Kişilerin kredi notu, banka sicili ya da kullanacakları kredi miktarına bağlı olarak kendilerinden şahsi veya maddi teminat alınabilmektedir.
 • Kredi vade süresi boyunca, zorunlu olarak hayat sigortası yaptırılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın hazırlamış olduğu uygun ihtiyaç kredisi kampanyasında genel olarak özellikler yukarıdaki gibidir. Başvuru yapmak isteyen kişiler için, başvuru kanallarını ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. Ziraat Bankası Şubeleri
 2. Ziraat Bankası Web Sitesi
 3. Ziraat Mobil Uygulaması
 4. İnternet Bankacılığı
 5. ATM Noktaları
 6. Ziraat Bankası Çağrı Merkezi – 0850 220 00 00

Kişilerin birçok bankaya oranla daha uygun fiyatlardan kullanabilecekleri ihtiyaç kredisi için, daha detaylı bilgi aktarabilmek ve kişilerin de bütçe kontrolü yapabilmeleri adına, örnek hesaplamamız şu şekildedir.

 • Kredi Türü: Tüketici Kredisi
 • Kredi Miktarı: 20 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,67
 • Yıllık Maliyet Oranı: 652,57 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 652,57 TL
 • Toplam Ödenecek Tutar: 31 bin 323 TL

Ziraat Bankası’nı tercih edecek olan kişiler, 20 bin TL’lik kredi miktarı ve 48 ay gibi uzun vade süresinde, yukarıdaki gibi ödeme planı ile karşılaşacaktır. Hayat sigortası kişilerin yaşına göre farklı miktarlarda olacağından dolayı, toplam ödenecek tutarda bazı küçük değişiklikler olabilmektedir.

uygun ihtiyaç kredisi
uygun ihtiyaç kredisi

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2018

Vakıfbank, kişilerin evlilik, eğitim, sağlık, mobilya, beyaz eşya ya da bunun gibi genel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına, uygun faiz oranları ile yıl içerisinde tüketici kredisi sunmaya devam etmektedir. Vakıfbank tarafından sunulan bu kredi paketlerine bakıldığı zaman, tüketicilerin elde edecekleri avantajın sadece düşük faiz oranları şeklinde olmayacağını, bununla birlikte uygun ödeme planları ve kredi erteleme gibi avantajların da olduğunu belirtebiliriz. Başvuru yapmaya hazırlanan kişilerin bilmesi gereken kredi paketi özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Kredi başvurusu yapacak olan kişiler, alacakları kredi miktarını 48 ay gibi uzun vade süresinde ödeyebilecektir.
 • Ödemelerde aylık ya da üçer aylık dönemler ile geri yapabilecek olan kişiler, aynı zamanda değişken taksit miktarları ile de kredilerini ödeyebilecektir.
 • Kredi başvurusu, banka istihbarat sorgulaması sorunsuz olan kişilerin onaylanmaktadır. Daha önce takibe düşen ya da kredi notu düşük olan kişilerin başvuruları ne yazık ki onaylanmayacaktır.
 • Kredi kullanan kişiye teminat karşılığında kredi hizmeti sunulacak ve kendilerine vade süresi boyunca geçerli olacak şekilde hayat sigortası yapılacaktır.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu uygun ihtiyaç kredisi paketinden faydalanmak isteyen kişiler, bankanın internet sitesi üzerinden doğrudan ön başvuruda bulunabilirler. Vakıfbank tüketici kredisi başvurusu için buradan bankanın sitesine giriş yapabilir ve kısa başvuru formunu doldurduktan sonra da anında bankaya başvurunuzu iletebilirsiniz.  Bankanın internet sitesi dışında ise, telefon bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı, ATM noktaları ya da banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmaya hazırlanan kişiler için örnek hesaplamamız ise aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Miktarı: 20 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,75
 • Aylık Taksit Miktarı: 665,38 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 100 TL
 • Geri Ödenecek Toplam Tutar: 31 bin 938 TL

Başvuru yapacak olan kişilerin karşısına çıkacak olan ödeme planı yukarıdaki gibidir. Kişiler aynı zamanda %15 oranında KKDF, %5 oranında BSMV de ödeyecektir. Bu miktarlar kişilerin kredi paketlerine doğrudan yansıtılacak ve taksitlere eşit miktarlarda bölünecektir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2018

Halkbank üzerinden uygun ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler içi banka tarafından özel olarak hazırlanan Acil Kredi hizmeti bulunmaktadır. Bu kredi paketi ile birlikte kişiler 25 bin TL’ye kadar olan tüm ihtiyaçlarını banka şubesine gitmeye gerek kalmadan yapabilmektedirler. En az bin TL, en fazla da 25 bin TL olacak şekilde alınacak bu kredi hizmetinde, kişiler aydan aya mobil ortamdan ödemelerini yapabileceği gibi, banka şubelerine giderek ara ödeme yapabilir ya da doğrudan kredi miktarını tek seferde ödeyebilmektedirler.

Uygun ihtiyaç kredisi alanında oldukça avantajlı olan Hızlı Kredi hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler için örnek ödeme tablosu ve kredi hesaplaması aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Miktarı: 25 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,67
 • Kredi Tahsis Ücreti: 131,25 TL
 • Kredi Taksit Miktarı: 815,71 TL
 • Toplam Geri Ödenecek Tutar: 39 bin 154 TL

Hızlı Kredi Kampanyası için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Halkbank anında kredi başvurusu işlemleri için sizler de bu link üzerinden bankanın internet sitesine giriş yapabilir ve başvurunuzu değerlendirilmesi üzere bankaya iletebilirsiniz.

Halkbank’ın sunduğu uygun ihtiyaç kredisi kampanyası ile ilgili bilinmesi gerekenler de aşağıdaki gibidir.

 • Kişiler 1.000 TL ile 25 bin TL arasında başvuruda bulunabilecektir.
 • Kredi başvuru sonucu, kişilerin aylık gelir miktarları, kredi notları ve bankacılık geçmişlerine göre belirlenmektedir.
 • Bankada vadesiz hesabı bulunan kişiler, başvuru sırasında vadesiz hesaplarından otomatik ödeme talimatı verebilecek ve bu sayede kredi ödemelerini zamanında yapabilecektir.
 • Kredi kullanımı sırasında kişiler kendi tercihlerine göre Hayat Sigortası yaptırabilecektir.
 • Kişiler kredi miktarları ne olursa olsun, banka şubeleri ya da mobil uygulama üzerinden ara ödemelerde bulunabilecek ya da kredi borçlarını tek kalemde ödeyebilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Aktifbank Anında Kredi Başvurusu ve Geri Ödeme Yöntemleri başlıklı makalemizde aktifbank kredi başvurusu ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir