Ana sayfa / Kredi Puanı / Kara Listeye Belgesiz Kredi – Kara Listede Kredi Alınır mı?

Kara Listeye Belgesiz Kredi – Kara Listede Kredi Alınır mı?

Kişilerin kara listeye girmesinin nedeni; herhangi bir banka ürününün ödemesini yapmaması ve bunun sonucunda, borcun avukata devredilerek kişinin icralık olması olarak açıklanabilir. Eskiden kara listeye giren kişiler 5 sene kadar elinde olanlar haricinde, yeni bir banka ürününden yararlanamazken; son dönemde kara listeye belgesiz kredi veren bankalar meydana çıktı. Bunun en büyük nedenlerinden birisi Türkiye genelinde yaşanan krizler olarak ele alınabilir. Birçok kişi maddi sorunlar yaşarken bankalardan yardım aldı ancak yaşanan işsizlik ve kriz dönemi; alınan paraların ödenememesine neden oldu. Bu durum bankaların da gerekli kazancı sağlayamamasına neden olmaya başlayınca artık kara listede olan kişiler için de bazı bankalar kredi sağlama kararı aldı. Ayrıca kara listedekilere kredi veren bankalar farklı alternatifler de sunmaya başlamıştır.

Sicil Affı Yasası Nedir?

Birçok kişi kara listeye belgesiz kredi sunan bankalar olduğunu biliyor ancak bu durumun ne şekilde olduğundan habersiz. 2018 yılında bankaların vatandaşlara uygulaması için sicil affı adı verilen bir yasa ortaya çıktı. Banka sicilinde sorun olan yani kara listede olan kişilerin bankalardaki imkanlardan yararlanmasını isteyen bu yasa; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından özenle hazırlandı. Yasa hem bankaları hem de vatandaşları kurtarmaya yönelikti demek mümkün. Bu yasa kapsamında bazı bankalar kara listede olan kişilere de kredi vermeye başladı.

Finansbank Kara Listede Olan Kişilere Kredi Veriyor mu?

Finansbank; başka bankaya borcu olan kişilerin ve düzenli ödeme yapamama sonucunda düşen kredi notunu dikkate almaksızın, borç transferi yapılmasına imkan sağlayan bir bankadır. Gelir belgeniz olmasa da kredi notunuz düşük olsa da hatta kara listede olsanız da herhangi bir konutu ipotek ettirmeniz halinde bankadan kredi almanız mümkündür.

Ziraat Bank Kredi Borcu Nedeniyle İcralık Olan Kişilere Kredi

Banka borcunuzun avukata gitmesi durumunda; Ziraat Bankası ile anlaşma sağlayabilir ve sicilin kirlenmemesi adına ve kredi skorunun yükselmesini sağlamak adına, borç yapılandırma kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası bu konuda kişileri en fazla destekleyen bankalardan birisi.

TEB Kara Listede Olan Kişilere Kredi İmkanı

TEB kara listeye belgesiz kredi veren bankalardan birisi. İcralık olan bir banka borcunuzu rahatlıkla kapatmanızı sağlıyor ancak bir kefilden yardım almanız gerekiyor.

- Bir önceki yazımız olan Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim? Sicili Bozuk Olanlara Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir