Ana sayfa / Krediler / Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2019

Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2019

Öğrenciler için kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bununla beraber kefilsiz öğrenci kredisi veren bankalar 2019 yılında da uygun faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. Elbette öğrencilik hayatında kredi kullanım gereksinimi bulunuyor. Fakat yüklü kredi çekmenin öğrencilik hayatına zarar vereceği de bilinmektedir. Bu nedenle başlangıç için ihtiyacınız olan krediyi alarak daha rahat koşullarda öğretim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Öğrencilere özel kredi sunan bankalarla ilgili olarak öncelikle gerekli belgelerin bilinmesi önemlidir. Bu konuda nüfus cüzdanı ile beraber ikametgâh belgesi ve öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gerekiyor. Çünkü bankalar öğrenci belgesi sunamayan kişilere herhangi bir öğrenci kredisi imkanı tanımamaktadır. Oldukça uygun faiz oranlarından 60 ay vadeye kadar verilen bu kredilerin hangi bankalar tarafından sunulduğu da merak edilmektedir.

O halde kefilsiz öğrenci kredisi veren bankalar 2019 için Denizbank ile başlayabiliriz. Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra ister şubeden isterseniz de internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Alternatif olarak İş Bankası da kefilsiz öğrenci kredisi vermektedir. Zaten bu bankanın öğrenciler için oldukça avantajlı fırsatlar sunduğunu da söyleyebiliriz. Başvuru formu ve öğrenci belgesiyle beraber nüfus cüzdanıyla birlikte size en yakın İş Bankası’na giderek başvuru yapabilirsiniz.

Kefilsiz öğrenci kredisi konusunda hizmet sunan bir diğer banka Yapı Kredi’dir. 36 ay vadeye kadar kredi veren bu bankanın yüksek rakamlardan kredi vermediğini de unutmayın. Çünkü öğrencilerin başlangıçta herhangi bir geliri olmadığı için bankalar da bu durumu bir riske dönüştürmek istemez.

Öğrenci kredisi veren bir diğer banka Ziraat Bankası’dır. 36 ay vadeye kadar kredi sunan bu bankaya başvurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Sıraladığımız her banka aslında hızlı sonuçlarla beraber hizmet sunar. Yani başvuru yapmanızın hemen ardından onay alınıp alınmayacağı belirlenmektedir.

Özellikle şehir dışında üniversite okuyan öğrenciler için kefilsiz öğrenci kredisi veren bankalar 2019 konusu son derece önemlidir. Bankaların sunduğu kredi miktarları ile beraber faiz oranlarını öğrenmek için sıraladığımız bankalarla iletişime geçmeniz yeterlidir. Ancak hangi banka olursa olsun, öğrenciye kredi verirken ciddi rakamlar sunmadığını ve bu yüzden yüksek beklentiler içinde olunmaması gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunda da taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde Anında Kredi Onayı Veren Bankalar ve Anında Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir