Ana sayfa / Krediler / Taşıt Kredileri / Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 – Güncel Bankalar

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 – Güncel Bankalar

Her geçen gün hayat pahalılaşırken, birikim yapmak da gitgide zorlaşmakta hatta neredeyse imkânsız olmaktadır. Yaşım geçmeden ev sahibi olayım diye düşünüyorsunuz fakat bir birikime de sahip değilsiniz. O zaman muhtemelen çareyi kredide arıyorsunuzdur. Haliyle aklınızda birtakım soru işaretleri de var. En uygun bankayı seçmek için konut kredisi faiz oranları 2019 güncel bilgilerini detaylı şekilde karşılaştırmanız gerekecektir. Siz de bütçeniz için en uygun olanı seçerek ve gerekli şartları sağlayarak ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Nedir?

Ev sahibi olmak isteyen fakat yeterli birikime sahip olmayan insanlar genellikle konut kredisine başvurur. Konut kredisi faiz oranları 2019 verileri her bankanın farklı oluyor. Peki, konut kredisi nedir? Konut kredisi, ev almak için başvurulan bir kredi türüdür. İhtiyaç kredisinden farklıdır. Vadesi uzun, yüksek tutarlı ve ipotekli bir kredidir. Sizin satın almak istediğiniz evi banka, teminat altına alır. Uzman kişiler, seçtiğiniz eve değer biçer ve banka bu evin yalnızca 3/4’ ünü öder. Kalan 1/4’ lük kısmın sizde peşin olarak bulunması gerekir. Bankaya olan aylık borcunuzu düzenli ödemediğiniz takdirde, banka evinize ipotek koyar ve evinizi elinizden alarak satma hakkına sahip olur.

Konut Kredisi İçin En Uygun Banka Nasıl Bulunur?

Konut kredisine en uygun banka bulabilmek için konut kredisi faiz oranları 2019 oranları için en iyi bankalar arasından seçim yapmanız gerekiyor. Bu bankalar; İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank, konut kredisi için en çok araştırılan ve faiz oranları merak edilen bankalardır.

Konut Kredisi İçin Kefil Gerekli Midir?

Konut kredisi için kefil gerekli değildir. Çünkü konut kredisi ipotekli bir kredidir. Banka kredinizi ödemediğiniz takdirde, evinize el koyabilir ve bu hakka sahiptir.

Konut Kredisi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Öncelikle kredi başvurunuzun ön onay alması gerekmektedir. Sonrasında ise kimliğiniz, gelir ve ikametgâh beyanınız istenir. Eğer düzenli bir geliriniz var ise ve daha önce kredi borcunuzu ödemediğiniz için banka ile sorun yaşamadıysanız krediniz yüksek ihtimal ile onay alır. Bu sürecin ardından rahatlıkla kredi alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir