Ana sayfa / Krediler / Konut Kredileri / Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018?

Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018?

Konut kredisi hesaplama araçları ile hayallerinizi süsleyen eve giden yolda, çekeceğiniz kredinin ne kadar olacağını kolayca görebilirsiniz. Evler artık nakit paradan ziyade krediyle satın alınmaktadır. Ev kredileri için hükumet tarafından faiz düşürme yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede kredilerin geçmişten bugüne faiz oranlarında büyük değişimler gözlenmektedir. Günümüz verilerine göre şu günlerde konut kredisi mantıklı olarak görülebilir ancak artan konut fiyatlarına karşın kredilerin de avantaj sunmuyor olması,vatandaşı biraz zor durumda bırakıyor. Konut kredisi hesaplama 2018 yılı verilerine göre nasıl yapılır? Hangi bankalar konut kredisi verir ve nereden hesaplama yapılır? Tüm bu kafa karıştıran sorulara tam anlamıyla cevap vereceğiz. Konut kredisi almadan önce muhakkak birkaç bankayı gezmeli ve çeşitli faiz oranlarına bağlı olarak fikir edinmelisiniz.

Konut kredisi veren bankalar denildiğinde, piyasada ne kadar banka varsa hemen hepsini gözünüzün önüne getirin. Birkaç banka haricinde diğer tüm bankalar konut kredisi adı altında hizmet sunmaktadır. Geçtiğimiz sene verilerine göre konut kredisinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank birinciliği paylaşmaktadır. İki tarafında sahip olduğu kamu desteği sayesinde rağbet görmesi oldukça normal karşılanmaktadır. Konut kredisi hesaplama araçlarına geçmeden önce konut kredisinin ciddiyetini sizlere aktarmak istiyorum. Konut kredisi, sıfır veya ikinci el bir evin banka tarafından alınması ve sonrasında size taksitle verilmesi olayıdır. Faiz ve vade verileri nedeniyle konut kredisi çekmeden önce iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Tüm Bankaların Konut Kredisi Hesaplama Listesi

Konut kredisi hesaplama için hemen her banka hizmet sunmaktadır. Sunulan bu hizmetlerin tamamı ücretsiz olmakla birlikte, konut kredisi hesaplama işlemi istediğiniz kadar yapılabilmektedir. Konut kredisi büyük bir mal varlığını teşkil etmesinden dolayı, büyük araştırmalar ve değerlendirmeler sonrasında kişilere verilmektedir. Özellikle alınacak olan evin özellikleri ve ipotek değerlendirmesi konut kredisinde büyük rol oynamaktadır. Kentsel dönüşüm adı altında bulunan adreslerin zorluyor olması, bina yaşının ve konumunun etki sahibi olabiliyor olması, bu etkenlerden bazılarıdır. Kredi tutarını hesaplarken, öte yandan evin özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Konut kredisi veren bankalar arasında en çok rağbet görenlerin hesaplama araçları şu şekildedir:

ZİRAAT BANKASI –> Buradan Ziraat Bankası konut kredisi hesaplayabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI –> Buradan Garanti Bankası konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

VAKIFBANK –> Buradan Vakıfbank konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK –> Buradan Finansbank konut kredisi hesaplayabilirsiniz.

İŞ BANKASI –> Buradan İş Bankası konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

İNG BANKASI –> Buradan İNG bankası konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

AKBANK –> Buradan Akbank konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

ŞEKER BANK –> Buradan Şeker Bank konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

HALKBANK –> Buradan Halkbank konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

ODEOBANK –> Buradan Odeobank konut kredisini hesaplayabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama 2018

Konut kredisi hesaplama 2018 yılında yapılıyorsa, dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan bir tanesi düzenli gelirinizin taksit bütçesidir. O gün yani kredi çektiğiniz gün size mantıklı gelen taksit ödemeler, sonrasında ağır gelebilir. Unutulmamalıdır ki konut kredileri azımsanamayacak kadar fazla vade süreçlerini kaplar bu nedenle dikkatli olmak ve iyi düşünmek gereklidir. Konut kredisi hesaplama işlemi yaparken vade sürecinde hayatınızda neler olabileceğini iyi hesaplayın. Konut kredilerinin neredeyse tamamında kredi çekilen ev ipotek edilecektir. Bu bilgiye de dikkat etmeniz gerekir.

Yukarıda sizlere verdiğimiz hesaplama linkleri arasında iyi bir araştırma yapınız. Her kredi talebine karşın fırsatlı kredinin adresi değişmektedir. Yukarıdaki konut kredisi veren bankaların dışına çıkmanızı pek önermiyoruz. Güvenli ve uygun konut kredisi arayanlar için yukarıdaki 10 banka yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olan Bayram Kredisi Çekebilir Mi? başlıklı makalemizde bayram kredisi kredi notu ve kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir