Ana sayfa / Banka / Fibabank / Kredi Hayat Sigortası Fibabank Başvuru Ve Özellikleri!

Kredi Hayat Sigortası Fibabank Başvuru Ve Özellikleri!

Kredi hayat sigortası Fibabank tarafından sunulan üstün bir sigorta hizmetidir. Bu sigorta hizmeti sayesinde kredilerinizin ödenmesi noktasında yaşadığınız tüm problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Krediler, kişilerin ihtiyaçlarını görmesi maksadıyla verilen maddi olanaklardır. Bu olanakların kullanılması durumunda kişi, yapılan anlaşma ve sözleşme kabulüne göre bankaya karşı “borçlu” konuma geçer. Bu konumda kişinin düzenli olarak borçlarını ödemesi ve aksatmaması istenmektedir. Aksatması durumunda kredi sözleşmesi bünyesinde yer alan gecikme ve ödememe faizleri uygulanmaktadır. Kredi borçlarının vadeli olmaları ve vade sürelerinin uzun olmaları sonrasında akılların odaklandığı noktalardan iki tanesi vardır ki bunlar kişiyi köşeye sıkıştırır. Kişinin omuzlarına binen borç yükünün vefatı veya kaza neticesinde iş görmezlik durumuna gelmesi durumunda ne olacağı konusu gündemin en büyük sorunları arasında yer alır. . Bu gibi durumlar için kredi hayat sigortası uygulaması Fibabanka tarafından yapılmaktadır. Bu sayede kredi borcunuza bağlı olarak sigorta altına alınırsınız.

Kredi borçları günümüz para durumları için büyük önem taşımaktadır. Kredilere başvuru yaparak edinilen maddi olanaklar ile evler alınıyor, arabalar alınıyor ve diğer ihtiyaçlar görülüyor. Bu aslına bakılırsa oldukça mantıklı ve devamlı bir harekettir. Bu hareket sayesinde belki de vadesi çok uzun sürecek olan ihtiyaçlarımız direkt olarak imkanlarımız arasına dahil edilmektedir. Ölüm ve kaza nedeniyle “iş kaybı” yaşamanız durumunda, kredi borcunuzun gerek size gerekse de ailenize problem olmaması için Kredi hayat sigortası Fibabank tarafından sunulmaktadır. Bu kredi hayat sigortasını kullanarak sizler de kendinizi güvene alabilirsiniz. Bu sigorta olanağının benzerleri hemen her banka tarafından sunulmaktadır. Bu nedenle diğer bankalardan çekilen krediler için yine bu içerikten fikir alabilir, ilgili krediye bağlı sigorta hizmetlerinden yararlanmak için bankanıza başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi hayat sigortası Fibabanka kredilerini çeken müşteriler için geçerlidir.

Kredi Hayat Sigortası Fibabanka Özellikleri Nelerdir?

Kredi Hayat Sigortası Fibabanka, kredi çeken müşterilerin güvence altına alınması maksadıyla sunulmaktadır. Bu sigorta kapsamında her türlü olumsuzluk yer almaktadır. Krediler uzun vadeli olmaları nedeniyle insan ömrü karşısında sorun teşkil edebilecek nitelik taşımaktadırlar. Bu nedenle kredi çektiyseniz, boşa para vermeyeyim diyerek bu sigortayı almaktan vazgeçmeyin. Bu durumun ehemmiyetini sizlere örnek bir olay ile anlatalım. Sizlerin vefat etmesi veya kaza neticesinde iş gücü kaybına uğraması durumunda, kişilerin kredi borçlarınızı üstlenmesi gerekmektedir. Burada sizlerin kredi borcuna ortak olarak sunulacak olan hukuki kişiler aileniz olarak karşımıza çıkar. Sevdiklerinizin vefatınız sonrasında zorluk çekmemesi için krediye hayat sigortası yaptırmaktan çekinmemeniz gerekmektedir.

–BANKA TARAFINDAN YAYINLANAN SİGORTA BİLGİ FORMU İÇİN BURAYA TIKLAMANIZ YETERLİDİR.–

Bu kredi hayat sigortası birçok Fibabanka kredisinde standart olarak zorunlu tutulurken, bazı krediler bünyesinde kişi tercihine sunulmaktadır. Bu gibi kredilerde almanızı öneriyoruz. Dilerseniz temel hizmet özelliklerine gitmeden önce bu kredi sigortasının mantığına bakalım.

Kredi Hayat Sigortası Fibabanka Mantığı Nedir?

Kredilerin kişinin vefat etmesi veya kaza nedeniyle iş gücü kaybına uğraması neticesinde ödenmemesi durumunda, Fibabanka tarafından sunulan bu hizmetin bağlı olduğu sigorta firması borcun tamamını bankaya ödemektedir. Ödenen bu borç sayesinde kişinin varislerine kredi borcu veya krediye istinaden hiçbir sorun yansıtılmamaktadır. Yani kredi sigortası sayesinde kredi borcunun tamamını sigorta şirketi ödemektedir.

Mantığı da anlaşılır şekilde açıkladıktan sonra bu hizmetin tüm detaylarına bakalım. İşte kredi hayat sigortası Fibabanka özellikleri:

 • Sigortanın devreye girdiği durum ve haller:
  • Kişinin vefatı,
  • Kişinin kaza geçirmesi durumunda iş kaybına uğraması,
  • Kişinin kalan yaşamında iş hayatını değiştirecek kadar büyük bir iş değişikliği yaşaması ve bunun nedeninin “yatalak hastalık” olması.
 • Kredi hayat sigortasına katılmanız için gereken kriterler:
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • 65 yaşından küçük olmak,
  • FİBA Hayat Sigortası kurallarınca dinç ve sağlıklı olmak. Sağlık riski taşıyan kişilere bu sigorta hizmeti yüksek risk gerekçe gösterilerek verilmemektedir.
 • Bu sigorta kredi süresince kişinin belirlediği vade süresine paralel olarak sürdürülmektedir. Bu sigortanın devam süreleri ilgili firma tarafından 1 ile 20 aralığında olacak şekilde belirlenir. Kredi Hayat Sigortası Fibabanka kurallarınca karar verilmektedir.

Kredi Hayat Sigortası Fibabank Teminatları

Kişinin Vefat Etmesi Durumunda Teminat Hizmeti : Kredi Hayat Sigortası Fibabanka tarafından sunulan kredilerin kapsamında yer almaktadır. Kişinin vefatı durumunda alınan bu sigorta hizmeti; kredinin tamamı kapatılır ve diğer kalan kısım poliçe tarafından atanan “hak sahiplerine” ödenir. Kısacası tüm yükümlülükler ortadan kalkar.

Kişinin Kaza Geçirmesi ve Malul Kalması Durumunda Teminat Hizmeti : Kredi Hayat Sigortası Fibabank müşterisinin kredi vadesi içerisinde “kaza geçirip” malul kalması durumunda da devreye geçer. Kaza anından 2 senelik bir süreçte veya anlık olarak malul kalan kişiler için kalan kredi borcuna ve kayıplara göre “daimi malul kalma” tazminatı ödenir. Ferdi Kaza Genel Şartları bu ödenen miktarların belirlenmesinde etkendir. Kredi çektim kaza geçirdim tedavilerim için para harcadım diyorsanız, bu harcamalarınızı faturalayıp sigorta şirketine iletmeniz durumunda da tarafınıza ödeme yapılacaktır.

Kişinin İşsiz Kalması Durumunda Sunulan Teminat Hizmeti : Bordrolu özel sektör çalışanlarının günlük hayatta işsiz kalması ihtimali göz önünde bulundurularak ayrıcalık bir hizmet daha sigorta kapsamına dahil edilmiştir.Bu haktan faydalanmanız için:

 • Kredinin sigorta başlangıç tarihinde en az 90 gün “sigortalı” olarak çalışmış olmanız gerekir.
 • İşsiz kalma sürecinin 30 gün süreyle ilerletilmesi gerekir.

Bu bir yıl içerisinde 6-12 kredi taksitinin sigorta şirketi tarafından ödenmesi anlamına gelen bir teminattır. Bir sigorta dönemi içerisinde maksimum 18 aylık taksit ödemesi yapılmaktadır. Vade sürelerine göre değişiklik hakkı tanınmaktadır. Bu hak bankanın bağlı olduğu sigorta firmasına aittir.

Gündelik Hastanede Yatılması Durumunda Teminat Hizmeti : Krediniz için kullandığınız sigortanın, 90 gün süreyle devam etmesi halinde ve buna göre en az “7 gün” süreyle hastanede yatarak tedavi görmeniz durumunda bu haklara sahip olursunuz.

Kredi Hayat Sigortası Fibabank Hangi Durumları Kapsamaz?

Kredi Hayat Sigortası Fibabank tarafından sunulan sigorta hizmetleri arasında yer almaktadır. Hemen her sigorta hizmetinde ve şirketinde olduğu üzere, bu noktada da FİBA Sigorta A.Ş tarafından belli şartlar ve koşullar sunulmaktadır. Sunulan bu koşullara istinaden sigorta işletilmez ve kredi borcu kişiye ya da hak sahiplerine yansıtılır. Bu maddeler sizlere daha ayrıntılı ve kapsamlı şekilde banka tarafından “başvuru” sürecinde sunulacaktır. İyice okumanızı tavsiye ediyor. Bu sigorta kapsamında hak iddia edemeyeceğiniz başlıca durumlar şunlardır:

 • Türkiye İş Kurumundan işsizlik yardımı alamayanlar,
 • Sigorta başlangıcında kişinin işsiz kalma ihtimali söz konusuysa,
 • Kişi mevsimsel ve devamlı ara verilen işlerde çalışıyorsa,
 • Kişinin çalıştığı “proje” bitiş tarihi yaklaşıyorsa,
 • İsteyerek işsiz kalınması durumunda,
 • Resmi olarak istifa edilmesi durumunda,
 • Emeklilik talebiyle emekli olunması durumunda,
 • Sigortalının “yaptığı hatalar” nedeniyle işten çıkarılması halinde,
 • Savaş durumunda oluşan işsizlik hallerinde, (savaş ilan edilmemesi bir şey arz etmez.)
 • Nükleer oluşumlar ve saldırılar neticesinde oluşan işsizlikler,
 • Doğal afetler sebebiyle oluşan işsizlik halleri,
 • Yasal olarak alınan başlıca ekonomik tedbirler karşısında oluşan işsizlik hallerinde,
 • Kişinin işsiz kaldıktan sonra 30 gün içerisinde tekrar işe girmesi,

Yukarıda yer alan başlıca maddelerin gerçekleşmesi durumunda sigorta kapsamı dışında değerlendirme yapılmaktadır. Kişinin özel durumuna veya kredinin tutar verilene göre çok daha farklı uygulamalar yapılabilmektedir.

Kredi Hayat Sigortası Fibabanka Ne Kadar ve Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredilerin güvence altında olması ve mevcut haller altında borçların yapılandırılması için bu gibi sigortaların yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde süreçte sorunlar meydana gelebilir. Kredi Hayat Sigortası Fibabanka bünyesinde değişken fiyatlara satılmaktadır. Bu sigortanın ücretleri tamamen kişinin durumuna ve kredinin boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi Hayat Sigortası Fibabank bünyesinde sizlere fiyat teklifi sunulmadan zorla satılmamaktadır. Sizler fiyatını görüp onayladıktan sonra bu sigorta hizmetini satın alabilirsiniz. Aksi takdirde krediniz bünyesinde zorla yansıtılan bir şart yoksa sizlere bu hizmet zorla satılamaz.

Başvuru yapmak ve satın almak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Burada sizlere 6 adımlık bir soru bandı sorulacaktır. Burada yer alan sorulara sistem bünyesinde adınıza kayıtlı olan bilgiler ile cevap vermeniz gerekmektedir. Ayrıca burada yanıltıcı bilgi vermeniz durumunda da tarafınıza Sigorta şirketi tarafından işlem kısıtları yansıtılacaktır.

Kredi Hayat Sigortası Fibabanka fiyatları kapsamında burada girilen bilgiler büyük önem taşımaktadır. Başvuru aşamasında sorun yaşamamanız ve direkt başvurunuzu yapabilmeniz için aşağıdaki unsurları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Kimlik bilgileriniz,
 • Sigorta bilgileriniz,
 • Kredi ödeme planı,
 • ,Sağlık beyanı,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir