Ana sayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartı Aidatı Ne Kadar 2018?

Kredi Kartı Aidatı Ne Kadar 2018?

Kredi kartları, günümüzde temel ekonominin gereksinimleri arasında yer alıyor. Hemen herkese uygun bir kredi kartı günümüz bankaları tarafından sağlanıyor. Aylık harcama yapmamıza ve sonraki aylarda direkt pelin veya taksitli olarak ödememize olanak sağlayan kredi kartları, kullanım süreleri boyunca belirli masraflar oluşturmaktadır. Kredi kartları bankalar tarafından ilgili müşteriye belirli sürelerle kiralanan kartlardır. Bu nedenle kira bedelini hemen herkes ödemelidir. Aksi takdirde kredi kartı aidatı hukuki süreçler ile alınacaktır. Günümüzde birçok insan, kredi kartının aylık ğücretinin ne kadar olduğunu bilmiyor. Bankalar ekstreye herhangi bir şekilde yansıtarak bu ücreti alıyor. Peki, hangi kredi kartından ne kadar kart aidatı alınıyor? Kredi kartı aidatı hesaplama ve bulma rehberimiz de hemen her kredi kartına değinen bir liste hazırladık.

2014 yılında BDDK tarafından yapılan düzenleme ile birlikte, bankacılık işlemleri karşılığında alınan tahsis ücretleri değerlendirme altına alınmıştır. Bu düzenleme sonrasında verilen hizmetler için alt ve üst kriter limitleri konulmuştur. Bunun üzerine sözleşmelerde tüm bankalar kredi kartları için “yıllık kredi kartı aidat miktarı” bildirmek zorunda bırakılmıştır. Hangi bankadan kredi kartı alırsanız alın, tarafınıza yıllık kredi kartı kirası yansıtılacaktır. Bu bedelin üzerinde hiçbir banka yetkilisi tarafınızdan kesinti yapamaz. Eskiden gündeme gelen uçuk kart aidatı hususları, artık özel kullanım ve taleplere hitap eden kartlar haricinde gündeme gelmiyor. Yasal sınırlar içerisinde kalan kredi kartı aidatı konusu, tüketici dostu haline geldi.

Kredi Kartı Aidatı Listesi 2018 Tüm Kredi Kartları

Kredi kartı aidatı, yıllık olarak alınan bir ücrettir.

Kredi kartı aidatım ne kadar sorusunu soruyorsanız, biz piyasada kullanımda olan yoğun kredi kartlarının tamamını araştırıp sizler için detaylı bir liste hazırladık. Bu liste içerisinden kendi kartınızı bulabilir, ne kadar aidat ödediğinizi görebilirsiniz. İşte kredi, kartı aidat listesi:

Akbank Axess kredi kartı –> Yıllık masraf: 109 TL

CEPTETEB Kredi Kartı –> Yıllık masrafı: 75 TL

Standart CardFinans kredi kartı –> Yıllık masrafı: 103 TL

Garanti Bonus Kredi Kartı –> Yıllık masrafı: 103 TL

İş Bankası Maximum Kredi Kartı –> Yıllık masraf: 66 TL

Halkbank Paraf Kredi Kartı –> Yıllık Masraf 32 TL

Vakıfbank Worldcard kredi kartı –> Yıllık masraf: 86 TL

Garanti Miles & Smiles kredi karto –> Yıllık masrafı: 98 TL

Garanti Bonus Genç kredi kartı –> Yıllık Masrafı: Yok

Finansbank Fix kredi kartı –> Yıllık Masrafı: Yok

Halkbank Parafly kredi kartı –> Yıllık masrafı: 65 TL

Akbank Wings Card kredi kartı –> Yıllık Masrafı: 124 TL

İş Bankası Maximiles kredi kartı –> Yıllık masrafı: 110 TL

Axess Exi26 kredi kartı –> Yıllık masrafı: 25 TL

İş Bankası İş’te Üniversiteli –> Yıllık masrafı: 25 TL

Garanti Bankası Bonus Plus –> Yıllık masrafı: 119 TL

Garanti Bankası Bonus Gold kredi kartı –> Yıllık masrafı: 119 TL

Garanti Bankası Filexi kredi kartı –> Yıllık Masrafı: Yok

Akbank Axess Platinum kredi kartı –> Yıllık masrafı: 136 TL

Akbank Axess Gold –> Yıllık masrafı: 122 TL

Ziraat Bankası Maximum Gold kredi kartı –> Yıllık masrafı: 36 TL

Garanti American Express kredi kartı  –> Yıllık masrafı: 280 TL

CardFinans GO kredi kartı –> Yıllık masrafı: 25 TL

TEB SHE kredi kartı –> Yıllık masrafı: 82 TL

Akbank Axess Temassız –> Yıllık masraf: 87 TL

Garanti Bankası Çevreci Bonus –> Yıllık masrafı: 90 TL

Garanti Bankası Şeffaf Bonus kredi kartı –> Yıllık masraf: 90 TL

Akbank Carrefour Axess kredi kartı –> Yıllık masrafı: 87 TL

İş Bankası Maximiles Select –> Yıllık masraf: 158 TL

İş Bankası Maximum Gold Kredi kartı –> Yıllık Masrafı: 88 TL

Odeobank Bank’O Card Axess kredi kartı –> Yıllık masrafı: 87 TL

Garanti Bankası Aynalı Bonus kredi kartı –> Yıllık masrafı: 90 TL

Garanti Bankası Bonus Trink Kredi kartı –> Yıllık masraf: 103 TL

Yukarıda piyasada en çok kullanıldığı tespit edilen kredi kartları bulunmaktadır. Kredi kartı aidatı öğrenmek isteyenler için güncel banka verilerine göre listemizi düzenledik. Kredi kartı aidatları ilgili sözleşme bünyesinde görülmektedir. Kart sahibi o sözleşme bünyesinde yer alan alana imza bölümüne imza attıktan sonra kredi kartı masraflarından kaçması gibi bir ihtimal ne yazık ki bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda eğer tarafınızdan çok fazla kredi kartı aidatı alındığını düşünüyorsanız, bu noktada bankanızın herhangi bir şubesine giderek başvurularınızın detaylarını ve hesap kesintilerinizi inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı Neden Vardır? Bankalar  Neden Aidat Alır?

Kredi kartı aidatı adı altında ücret alnın tüm kartları inceleyin. Bu kartların tamamı para puan ve diğer bütün bankacılık kampanyalarına dahil ekonomi ürünleridir. Bu ürünlerin kendi bünyelerinde yer alan masraflarından kurtulmak için bu aidatlar alınmaktadır. Yani kredi kartlarında çok çekici gibi görünen “sözde para puan hediyeleri” bizden alınan paranın bize geri iadesi olarak görülmektedir. Kredi kartı aidatı düşük veya hiç olmayan kredi kartları banka bünyesinde aktif olmayan kartlardır. Düşük taksitlendirme seçenekleri ve hiçbir kampanya bağlantısı olmayan ekonomi tabanları bu kartların aidatsız olmalarına neden olmaktadır. Banka aidatları arasında yok olmak ve kazandığınız parayı bankalara yedirmek istemiyorsanız, sadece ve ek etkileşimi az olan kredi kartlarını tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede güncel kredi kartı aidat uygulamalarından tasarruf edebilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar 2018 başlıklı makalemizde aidatsız kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir