Ana sayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar 2018

Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar 2018

Alışverişlerden seyahat harcamalarına kadar hayatımızın her alanında kullanma imkanımızın bulunduğu kredi kartları, doğru kullanım sağlandığında hayatımızda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Neredeyse ülkemizdeki her bankadan kolaylıkla temin edebileceğimiz bu kredi kartlarında ise seçim yaparken çok dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki elbette ki kredi kartının bizlere ekstradan sağlayacağı faydalardır. Çünkü, kredi kartlarının üye işyeri sayısına bağlı olarak ve düzenlenen kampanyaların içeriğine göre, bizlere ekstra taksit ve indirimler sunulmaktadır. Bu konuyu inceleyen kişilerin büyük bir kısmı, kredi kartlarının herhangi bir masrafının olup olmadığına yani yıllık olarak kendilerinden herhangi bir kredi kartı aidatı tahsil edilip edilmeyeceği konusunda araştırma yapmaktadır. Şuan aidatsız kredi kartı kullanabileceğiniz bankalar olduğu gibi, ortalama 25 TL ile 150 TL arasında aidatı bulunan kredi kartları da bulunmaktadır.

Aidatsız kredi kartı almak isteyen kişilere, tercih edilme seviyesine göre şu şekilde sıralama yapabiliriz.

  1. Yapı Kredi World Eko Kredi Kartı
  2. Garanti Bankası Flexi Kredi Kartı
  3. Akbank Free Kredi Kartı
  4. QNB Finansbank Fix Kredi Kartı
  5. Türkiye İş Bankası Aidatsız Maximum Kredi Kartı
  6. Vakıfbank World Kredi Kartı

Şuan ülkemizde aidatsız kredi kartı konusunda en çok tercih edilen ve aidatsız bir şekilde kart sahibi olmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bankalar ile başvuru yapacakları kredi kartları yukarıdaki gibidir. Ancak, aidatsız bir şekilde geliştirilen bu kredi kartlarında, bir takım kısıtlamalar bulunmaktadır. Bundan dolayı, aşağıda belirteceğimiz detaylara kişilerin dikkat etmesinde fayda vardır.

World Eko Kredi Kartı Özellikleri

Yapı Kredi Bankası tarafından World özellikli ve aidatsız bir şekilde geliştirilen World Eko kredi kartı, şuan ülkemizde en çok tercih edilen aidatsız kredi kartı olarak bilinmektedir. Kredi kartı kullanıcılarının bu kadar çok tercih etmesinin altında yatan sebep ise, World özellikli olmasıdır. Çünkü; World’ün Türkiye’de 350 binin üzerinde üye işyeri bulunmaktadır. Bu da kişilerin alışverişlerinde daha fazla taksit seçeneğinden faydalanması, alışveriş sonrasında da World puan kazanımlarının daha fazla olması anlamına gelmektedir.

Puan ve taksit seçimlerinin yanı sıra, World Eko kartın özelliklerine bakıldığı zaman, diğer World kartlarında bulunan asistans ve ek hizmetlerin bulunmadığını söyleyebiliriz. Yani; kişiler World Eko kart için başvuru yapacaklarında, banka tarafından sunulan standart taksit, puan kazanımları ve de taksitli nakit avans hizmetlerinden faydalanabilecektir. Bunun beraberinde, taksit öteleme, asistans ve Joker Vada kampanyaları ne yazık ki bu kredi kartına tanımlanmayacaktır. World Eko kart başvurusu için link üzerinden formu doldurabilir ve herhangi bir belgeye gerek kalmadan başvurunuzun onaylanması sonrasında kartınızın adresinize kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Flexi Kredi Kartı Özellikleri

Garanti Bankası’nın aidatsız kredi kartı olan Flexi, kişilerin taksitli bir şekilde alışveriş yapabilmesi, üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerden puan kazanılması, kazanılan puanların yine üye iş yerlerinde nakit yerine kullanılması ve de acil nakit ihtiyaçlarına karşı nakit avans özelliğinin kullanılabilmesi adına geliştirilmiştir. Türkiye’de üye işyeri sayısı oldukça fazla olan Garanti Bankası, Flexi kart kullanıcılarına özel olarak bazı kampanyalar da düzenlemektedir. Bu kampanyalara dahil olacak kişiler, mevcut taksit seçeneklerinin dışında da taksitlerden faydalanabilecek, puan kazanımları da normal kazanımlara oranla daha fazla olacaktır. Bundan dolayı Flexi kart kullanıcıları, alışverişlerinden önce kampanyalara göz attıklarında, işlemlerini daha avantajlı hale getirecektir.

Flexi kart başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın noktada yer alan Garanti Bankası şubelerine başvurabilir, banka müşterileri internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden anında işlemlerini tamamlayabilirler. Bunun dışında da Garanti Bankası’nın internet sitesi üzerinden kişilerin anında başvuru yapması mümkündür.

Free Kredi Kartı Özellikleri

Akbank’ın aidatsız kredi kartı olarak geliştirdiği Free kredi kartı, Axess özellikli olarak sunulmaktadır. Bundan dolayı, Axess üye iş yerlerinden yapacağınız tüm alışverişlerde ekstra puan kazanabilecek, bu puanları bir sonraki alışverişlerinizde kullanabilecek ve alışverişlerinizi daha hesaplı hale getirebileceksiniz. Ancak, Free kredi kartı kullanacak olan kişilerin üye iş yerleri dışında taksit seçeneklerinden faydalanamayacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksitli imkanlar için doğrudan üye işyeri araştırması yapmanız sizlerin faydasına olacaktır. Üye iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde ise 6 aya kadar peşin fiyatına taksit imkanı sunulurken, bunun üzerindeki taksitler için bazı farklar alınabilmektedir.

Fix Kredi Kartı Özellikleri

Aidatsız kredi kartı olarak tercih edilen ve QNB Finansbank bünyesinde hazırlanmış olan Fix kredi kartı, son birkaç yıl içerisinde çok fazla tercih edilmektedir. Fix kredi kartı kullanacak olan kişiler, Card Finans üye iş yerlerinden alışveriş yaptıklarında hem taksit hem de puan kazanımlarından sorunsuz bir şekilde faydalanabilecektir. Ancak, üye iş yerleri dışında herhangi bir taksit ya da puan seçeneğinin sunulmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Herhangi bir süre sınırlaması olmadan aidatsız olarak sunulan Fix kredi kartı ile ilgili bilinmesi gereken önemli durumlardan birisi de, kart basım ücretidir. Aidatsız olmasından dolayı, başvuru yapan ve kartı kurye ile teslim alacak olan kişilerden, ilk ekstre döneminde 15 TL değerinde bir ücret tahsil edilecektir. Bunun dışında kişilerden herhangi bir ek ödeme alınmayacaktır.

aidatsız kredi kartı
aidatsız kredi kartı

Aidatsız Maximum Kredi Kartı Özellikleri

Aidatsız kredi kartı için Maximum özellikli bir kart tercih eden kişiler, Türkiye İş Bankası’ndan işlem sağlayabilirler. Taksit, puan kazanımı ve acil nakit ihtiyaçları için de taksitli nakit avans hizmeti alabileceğiniz bu kredi kartıyla birlikte, sizlere özel kampanyalardan da faydalanabileceksiniz. Aidatsız olmasında rağmen Maximum özellikli diğer kredi kartları için sunulan birçok kampanyaya yine bu kredi kartı ile birlikte dahil olabileceksiniz.

Aidatsız Maximum kart başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu link üzerinden devam edebilirler. Eğer Türkiye İş Bankası ile çalışıyor ve internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetlerinden birisini de kullanıyorsanız, doğrudan bu kanallar üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Mobil ortamdan yapılacak başvuru sonrasında, Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri sizler ile irtibat kurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayacaktır.

Vakıfbank World Kredi Kartı Özellikleri

Yapı Kredi Bankası ile adını duyurmuş olan World özellikli kredi kartları, Vakıfbank tarafından da kişilere sunulmaktadır. Ancak, Vakıfbank’ın sunmuş olduğu aidatsız kredi kartı olması ile ön plana çıkmaktadır. Hem maaş müşterileri hem de Vakıfbank ile çalışmak isteyen her bireyin başvuruda bulunabileceği bu kredi kartı ile Türkiye’de 350 binin üzerinde olan World üye iş yerlerinden diğer kredi kartlarına oranla daha fazla taksit seçiminden faydalanacaksınız. Bunun yanı sıra, yine World üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde hem World hem de para puan kazanmış olacaksınız.

Bilindiği gibi World özellikli kredi kartlarında, bazı ek hizmetler bulunmaktadır. Sizler de Vakıfbank tarafından sunulan World özellikli kredi kartını kullanmaya başladığınızda, kart türünüze göre ek hizmetlerden faydalanabileceksiniz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu

Aidatsız kredi kartı hizmetlerine ek olarak, kişilerin beklentilerinden birisi de, başvuru yapacakları kredi kartlarının anında onaylanıp kuryeye teslim edilmesidir. Buna göre, hem aidatsız hem de evrak şartı olmadan kredi kartı başvurusu yapmak, kredi kartına da en hızlı şekilde kavuşmak isteyen kişiler, yukarıda belirttiğimiz bankalara başvuruda bulunabilirler. Burada kişilerin yapacakları başvurulara onay alınması ve evrak talep edilmemesi için öncelikle maaş müşterisi oldukları ya da düzenli olarak çalıştıkları bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Eğer bu şekilde işlem yaparsanız başvurunuza onay alma şansınız, diğer bankalara yapacağınız başvurulara oranla daha fazla olacaktır.

Kredi kartı başvurunuza onay almanız için tamamlamanız gereken diğer önemli şartlara baktığımızda ise, kredi notu, banka sicili, gelir durumu ve diğer bankalarda kullandığınız kredi ve kredi kartı limitlerinizdir. Eğer sorun yaşamadan başvurunuza onay almak, kartınızı da bir an önce kullanmak istiyorsanız, başvuru öncesinde Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilir ve banka sicili durumuna göre de başvurunuzu yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan En Para Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde En Para kredi kartı ve kredi kartı En Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir