Ana sayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalar

Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalar

Önce Ziraat Bankası ile başlayan, ardından Halkbank ve Vakıfbank’ın katılımı ile genişleyen kredi kartı borcu yapılandırması, milyonlarca kart kullanıcısına önemli avantaj sağlarken, kredi kartı borcu yapılandıran bankalar ile ilgili geniş bilgiler araştırılmaktadır. Yapılandırma işlemi, kredi kartı borcunu ödeyemeyecek duruma gelenlere önemli bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Ancak yapılandırmadan yararlanmak için kredi kartı borcunun ödenebilir durumda olması gereklidir. Yasal takibe düşmüş olan kredi kartı borçlarına herhangi bir yapılandırma imkanı sunulmamaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi düşük faizli kredi ile yapılmaktadır. Yapılandırmada borçlar, 60 aya varan vade ile ödenebilmektedir. Bu sayede batır duruma gelmeye aday olan kredi kartı borçlarının ödenebilir hale gelmesi ile bankacılık sektörüne nefes aldırılmıştır.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması

VakıfBank, kredi kartı borcu yapılandıran bankalar arasında kamu bankası olarak öne çıkmaktadır. VakıfBank’tan yapılan açıklamada, bireysel kredi kartı müşterilerine 60 aya varan vade seçeneği ile borç yapılandırma imkanının tanındığı belirtilmektedir. Banka, aylık yüzde 1,10 faiz oranıyla oranı ile 24 aya, aylık yüzde 1,20 faiz oranıyla ise 60 aya kadar vade avantajı sunmaktadır.  Bu arada bankanın borçları 3 milyon TL’nin altında olup 2018 yıl sonu itibarıyla ödemelerinde bir ay ve daha fazla aksama yaşayanlara da 6 aya varan ödemesiz yapılandırma imkânı tanımıştır. Banka, daha önce 100 bin TL’nin altında olan ve kredisi takibe alınan müşterilerinin borçlarını peşin veya 12 aya kadar vade ile ödemeleri halinde, takibe düşme sonrasındaki tüm faizleri sıfırlamaktadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalara Başvuru Şartları

Kredi kartı başvurusu yapmak için Ziraat Bankası da avantaj sağlamaktadır. Herhangi bir bankanın kredi kullanan ve borçtan kurtulmayı isteyenlerin Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında maaş bordrosu la da onaylı son 3 aya a gelir belgesi gereklidir. Ayrıca onay bölümünde imzası yer alan yetkililerin imza sirküleri de hazırlanmalıdır. Borçlu olunan bankanın 31 Aralık 2018 tarihli borcu gösteren belge ve kart ekstresi, SGK tecil ve hizmet dökümü ile nüfus cüzdanı ya da kimlik belgesi sunulması gereklidir. Bu belgeler verildiğinde kredi kartı borcu yapılandıran bankalar aracılığı ile rahat nefes alınabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Sanal Kart Almak İstiyorum Sanal Kart Nasıl Çıkartılır? başlıklı makalemizde Sanal Kart Nasıl Çıkartılır? ve Sanal Kartların Avantajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir