Ana sayfa / Krediler / Kredi Notu Düşük Olan Bayram Kredisi Çekebilir Mi?

Kredi Notu Düşük Olan Bayram Kredisi Çekebilir Mi?

Bayram kredisi veren bankalar arasında günümüz sektör bankalarının hemen hepsi yer almaktadır. Her fırsatı yerinde değerlendirmeyi bilen bankalar, kredi verebilmek için hemen her türlü yolu denerler. Kredi notu bayram kredisi için elbete önemlidir. Her kredide bankalar menfaatlerini korumak zorundadır. Bu nedenle de kredi notunuza göre onay vermek veya vermemek onların kararına bırakılmış bir seçimdir. Bayram kredisi almak içim de yine kredi notunuzun belirli bir seviyenin üstün olması gerekir. Vakıfbank ve Halkbank başta olmak üzere hemen her banka bayram kredisi vermektedir. Verilen bu kredilerin faiz oranları ve vade olanakları değişse bile, temelde bir odak noktası hiç değişmemektedir. Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı sorusundan bir tanesi de,  bayram kredisine yönlendirildi.

Bankalar kredi verirken sizlerin kredi notuna dikkatlice bakmak ister. Sizlerin ekonomik geçmişini tam olarak ortaya koyan kredi puanı sayesinde, geçmişte edindiğiniz borçların ne şartlar altında ödendiğini tekrar borçlanmak üzere başvuru yaptığınız bankaya sunabilirsiniz. Bu sizlere karşı bankanın güvenmesini sağlamaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi çekerken yaptığınız başvuruda banka sizlere güven duymayacaktır. Kredi notu düşüklere bayram kredisi vermeden önce de yine, bankalar sizlerin kredi notunu inceleyecektir. Bu verilere göre verdikleri parayı geri alıp alamayacaklarını değerlendirip sizlere neticeyi iletirler. Dilerseniz kredi notu konusunun biraz daha derinlerine gidelim.

Kredi Notu ve Bayram Kredisi İlişkisi

Kredi sizlerin de bildiği üzere 1900 ile 0 rakamları arasında belirlenen, Findeks adı verilen proje tarafından ortaya çıkmış bir yapıdır. Bu yapı kişinin ekonomik faaliyetlere olan ilk adımlarıyla birlikte başlar. Kişi bankalardan hiç kredi kartı almamış ve kredi çekmemiş olursa bu not sıfır olarak kalır. Kredi notunuz 1900 rakamına ne kadar fazla yakınsa o kadar kolay kredi çekebilir, bankanın o kadar fazla güvenini kazanabilirsiniz. Bu nedenle öncelikli amacınız kredi notunuzu öğrenmek olmalıdır. Sonrasında değerlendirme yapabiliriz.

Buraya tıklayarak Findeks kredi notu sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Bayram kredisi düşük kredi notu ile çekilmek isteniyorsa ilk olarak kredi notunun net durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Kredi notunuz aşırı düşükse ve çok riskli grupta (1-699) yer alıyorsanız, kredi çekme fikrinden uzaklaşmanız gerekebilir. Sunulan bayram kredisi kampanyaları içerisinde bu gibi düşük miktarlara ne yazık ki kredi verilememektedir. Kredi notunuzun riskli grubun dışında olması bayram kredi çekmek için yeterli olacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Bayram Kredisi Veren Bankaların Şartları

Bayram kredisi için kredi notu kaç olmalı sorusuna cevap veriyoruz. Bu noktada tam olarak net bir cevap vermemiz ne yazık ki mümkün değil. 20.000 TL bandında bir kredi için ortalama banka verilerine göre konuşacak olursak, kredi notunuzun 1000 puanının üstünde olması yeterli olacaktır. 1000 puan çok ciddi bir kredi puanı değildir. Aksine kolay elde edilebilen ve düzenli ödeme ile çok daha fazla yükseltilebilen bir kredi notu seviyesidir.

Kredi notunuz eğer 1000 puan seviyesinde ise ve bayramda kredi çekmek gibi bir mecburiyetiniz yoksa kredi notunuzu yükselterek daha uygun kredi fırsatlarına kredi notunuzu hazırlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kredi borçlarınızın tamamını bir an önce kapatmak. Eğer toplu olarak kapatma işlemi yapamıyorsanız kredi ödemelerinizi düzenli ve tam olarak yapmanız da yeterli olacaktır. Kredi notu kaç olmalı sorusundan ziyade kredi notunuzun en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlamanız daha faydalı olacaktır. Kredi kartınız varsa borçlarını kapatın ve aylık olarak düzenli kredi kartı kullanımı gerçekleştirin. Sonrasında bu borçlanmaları bütçenizi zorlamayacak şekilde ayarlayarak her ay tam gününde “eksiksiz” olarak ödeyin. Bu sayede kredi notunuzu bayram kredileri için hazır hale getirebilir, daha iyi fırsatların sunulduğu ihtiyaç kredilerine kolayca başvuru yapabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri ve Başvuru başlıklı makalemizde ziraat bankası ihtiyaç kredi ve ziraat bankası ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir