Ana sayfa / Genel / Kredi Sicilim Ne Zaman Düzelecek?

Kredi Sicilim Ne Zaman Düzelecek?

Kredi sicili, tüketicilerin bankalardan aldığı hizmetlerle beraber hazırlanmaya başlar. Bu süreçte geç ya da erken ödemeler, kredi sicilini etkileyen durumlar arasındadır. Çoğu zaman sicilin bozulmasından dolayı kredi sicilim ne zaman düzelecek? sorusuyla ilgili ciddi araştırmalar yapılmaktadır. Bizler de bu konuyu tüm ana hatlarıyla ele alacak ve kapsamlı bir şekilde yanıtlar veriyor olacağız.

Kredi Sicilim Ne Zaman Düzelir?

Eğer herhangi bir bankadan kredi almış ve uzun süre ödememişseniz, olumsuz bir süreç sizi beklemektedir. Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için aldığınız kredilerle ilgili gerekli aksiyonu bu nedenle önceden almalısınız. Çünkü ödemelerin bir süre gecikmesi anında kredi notunuzu da etkilemektedir. Genelde kredi sicilim ne zaman düzelecek? sorusunun yanıtı, tüm şartları sağlamanızın ardından ‘5’ yıl sonradır. Yani borçlarınızı ödeseniz dahi 5 yıl boyunca bankalardan hizmet alamazsınız. Bu nedenle kredilerinizi kullanmadan önce bütçenize uygun hareket etmeniz her zaman önemlidir. Aynı zamanda bu sorunun yanıtı, Findeks kredi notum neden sıfır sorusunun da yanıtı olmaktadır.

Banka Sicilim Ne Zaman Düzelir?

Genelde yasal takip sürecine girmiş olan tüketicilerin banka sicilleri olumsuz olarak etkilenir. Ayrıca sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bile çoğu zaman hizmet sunamamaktadır. Sicil kaydınızın başarılı bir şekilde silinmesi adın tüm borçlarınızı kapatmanızın üzerinden 5 yıl geçmelidir. Bunun dışında ekstradan herhangi bir bankacılık hizmeti alamayacağınızı da bilmenizde yarar var.

Bu tür durumlarla karşılaşmamak için kredi sicili bozulmadan önce borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Elbette geciken borçlar kredi notunu düşürse de sicilinizi etkilemeden kurtulmanızı sağlayabilir. O halde kredi sicilim ne zaman düzelecek? sorusundan önce sicilinizi temiz tutmanız tavsiye edilmektedir.

Kredi notu ile kredi sicili çoğu zaman birbiriyle karıştırılan durumlar arasındadır. Buna bağlı olarak kredi notunuz düşse de borcunuzun tamamını ödeyerek yeniden yükselmesini sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda artan kredi kartı ve ihtiyaç kredisi kullanımı aslında gerekli hesaplamalar yapılmadan alındığı için ödemelerde sorunlar yaşanabilmektedir. Bu ve buna benzer süreçlerden etkilenmemek adına mutlaka ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Gerekirse gününden önce yaparak kredi notunuzu yükseltme yoluna gitmeniz çok daha uygun olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Bitcoin Yatırımı Yapmak Mantıklı mı? Bitcoin Yorumları başlıklı makalemizde 2019da Bitcoin ne olacak, Bitcoin Yatırımı Yapmak Mantıklı mı ve BTC yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir