Ana sayfa / Ekonomi / Kripto Para Piyasası Artar mı? Kripto Para Piyasasında Artış Olur mu?

Kripto Para Piyasası Artar mı? Kripto Para Piyasasında Artış Olur mu?

Kripto para piyasasının yeni yılla birlikte sürekli bir düşüş eğiliminde olduğu görülmektedir ancak yatırımcılar ısrarla kripto para piyasası artar mı? sorusunu gündemde tutmaktadır. Genel olarak piyasaların kötümser olduğu, fiyatların uzunca bir süre düşeceği beklentisi içinde bulunduğunu belirten ayı piyasası, kripto para piyasasında önemli bir düşüşe neden olmuştur. Ancak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde kripto piyasasında yükseliş görülmüştür. 2019 yılının ilk çeyreğinin son ayında da özellikle Bitcoin’de tekrar yükselme görülmüştür. Bu durum, genel düşüş trendine karşın piyasada önemli oranda yükseliş görüleceğine yönelik beklentileri artırmıştır. Sektördeki gelişmelere dikkat edildiğinde piyasanın büyüme ve sektördeki tehlikeleri azaltmak için gerekli olan önlemleri aldığına yönelik bir görüntü oluşmuştur.

Kripto Para Piyasasında Artış Olur mu?

Kripto para piyasaları ile ilgili Statis Group bir rapor yayımlamıştır ve raporda, kripto para piyasasındaki yatırımcıların karşılaştığı iki önemli sorunun olduğu belirtilmiştir. Raporda bu sorunların birincisinin ticaretin nasıl yapılacağı, ikincisi de kripto paranın güvenli bir şekilde nasıl saklanacağıdır. Kurumsal kimliğe sahip olan yatırımcıların sektörün güvenliği ve düzenlemesi ile ilgili endişelerinin, yatırımlarını hangi piyasada değerlendirmeleri gerektiği konusunda çok daha ihtiyatlı olmalarına neden olmaktadır. Kripto para birimi ile çok sayıda kripto para alışverişinin olmasına rağmen, sorunların çözüme kavuşturulması, kripto para piyasasının büyümesindeki en önemli şarttır. Bu gerçeklere rağmen kripto para piyasası artar mı? sorusu sorulduğunda verilen cevap olumludur. Bunun nedeni olarak bazı ülkelerin kripto paraları resmen tanıması gösterilmektedir.

Kripto Para Market Hacmi Artacak mı?

Yayımlanan rapora göre kripto para piyasalarındaki market hacmi, bir yıl içinde yüzde 50 oranında artacak. Kripto ticaret ve koruma sorunlarının çözülmesi durumunda 2019 yılı sonuna kadar yüzde 50 oranındaki artış beklenmektedir. Ayrıca son derece büyük büyümenin olacağı tahmin edilmektedir. Raporda ayrıca en tepede yer alan 20 kripto dövizin, dünya kripto para işlem hacminin yaklaşık yüzde 75’inden daha fazla bir orandan sorumlu olacağı belirtilmektedir. Raporda, işlem hacmindeki artışın, piyasanın iktisadi temellere yönelik elde edilen bilgilerin artası ile destekleneceği bildirilmektedir. Bu durumda kripto para piyasası artar mı? sorusuna verilecek en net cevap, yatırımcısına kar getirecek oranda artacağıdır.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Türkiye Finans Katılım Bankası Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde e-katılım hesabkatılım hesabı açtırma, katılım bankası ve türkiye finans katılım bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir