Ana sayfa / Kredi Kartı / Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alırım? Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alırım? Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Bazı kredi kartı kullanıcıları limitsiz kart kullanmak ister ve bunun için limitsiz kredi kartı nasıl alırım? sorusunun cevabını araştırır. Ülkemizde kredi kartı ile yapılan alışveriş oldukça yüksektir ve anlık ödemeler de kredi kartı ile yapılmaktadır. Kredi kartı limitleri, kullanım alışkanlığına, gelir durumuna ve kredi notuna göre değişir. Kredi notu düşük olanların kredi kartı alma olasılıkları yok denecek kadar azken kredi notu yüksek olanlar ise yüksek limitli kredi kartına sahip olabilir. Genel olarak yüksek miktarda alışveriş yapanlar yüksek limitli kredi kartına ihtiyaç duyar. Bu nedenle limitsiz kredi kartı ürünü çıkarılmıştır.

Limitsiz Kredi Kartına Nasıl Sahip Olunur?

Limitsiz kredi kartı da aslında belli bir limite sahiptir. Özellikle iş hacmi büyük olan şirketlerin bazı ödemeleri yaparken yüksek limitlere gerek duymaları sonucunda bankanın müşteri hizmetleri birimi aranır limit anlık olarak yükseltilir. Bankacılık sektörü ile herhangi bir sorunu bulunmayan, sicili temiz olan, bankada nakit yatırımı ve mevduatı bulunanlar, kullandıkları kredi kartının özelliklerine göre banka müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak limitin yükseltilmesini talep edebilir ve talepleri banka tarafından onaylanır. O halde limitsiz kredi kartı nasıl alırım? sorusuna olumlu cevap verebilmek için bankada belirli teminatın bulunması, nakit konusunda sorun yaşanmaması gereklidir. Bu tür banka müşterilerinin tüm ödemelerini limitsiz olarak nitelendirilen yüksek bütçeli kredi kartları ile yapabilmesi söz konusudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kredi notunun da iyi bir seviyede olmasıdır. Bankada güvence bulunmasına rağmen ödemelerde bir sorun yaşanıyorsa, gecikmeli ödeme yapılıyorsa, limitsiz kredi kartı sahibi olmak mümkün değildir.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitiz kredi kartlarının verilmesi için belli bir özel kriter yoktur. Kredi sicilinde sorun olmayan, kredi notu iyi durumda olan, geliri belli bir seviyenin üstünde bulunan herkesin bankalardan limitsiz kredi kartı alabilme imkanı vardır. Kredi notu iyi durumda olanların ödemeleri de düzenli yapılmış olacağından, bankalar kredi kartı limitlerini sürekli olarak artırmaktadır. Limitsiz kredi kartı için özel olarak geliştirilmiş bir bankacılık ürünü yoktur. Her kedi kartının limitsiz kart olması mümkündür. Bunun için tüm ödemelerin düzenli olarak yapılması gereklidir. Limitsiz kredi kartı nasıl alırım? denildiğinde ilk dikkat edilmesi gereken ödemelerin zamanında yapılmasıdır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartımı İptal Etmek İstiyorum başlıklı makalemizde Kredi Kartımı İptal Etmek İstiyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir