Ana sayfa / Genel / Maaş Kartı Yenileme İşlemleri

Maaş Kartı Yenileme İşlemleri

Maaşın yatırıldığı hesaba ait banka kartının son kullanım tarihi vardır ve çalışanlar, bu süre dolmadan maaş kartı yenileme nasıl yapılır? sorusunun cevabını araştırır. Son kullanma tarihi, maaş kartının ön yüzünde ay ve yıl olarak belirtilir. Son kullanma tarihi yaklaştığında maaşın yatırıldığı banka, yeni bir maaş kartı gönderir. Son kullanma tarihi dolmak üzere olan maaş kartı banka tarafından otomatik olarak yenilenir. Yenileme işlemi için herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak maaş kartının çalınması, yıpranması ya da kaybolması durumunda bankaya maaş kartının yenilenmesi için başvuru yapılması gereklidir. Sözü edilen durumlardan biri meydana gelmişse maaş kartının yenilenmesi için başvuru yapılmalıdır. Başvurular, bankanın şubesi, internet bankacılığı, mobil bankacılıktan yapılabilir. Başvuru sonrasında maaş kartı hesabın bağlı olduğu şubeye ya da adrese gönderilir.

Yeni Maaş Kartı Kaç Günde Gelir?

Maaş kartının yenilenmesi için yapılan başvuru sonrasında kartın teslim edilme süresi, bankadan bankaya ve şehirden şehre değişir. Maş kartları otalama olarak 5 gün ile 15 gün arasında teslim edilir. Teslimatı bankanın anlaşmalı olduğu kurye yapar. Teslimat sırasında ücret ödenmez. Maaş kartı teslim edilmediyse banka şubesi ya da telefon bankacılığından müşteri hizmetleri yetkilisi ile irtibat kurulmalıdır. Banka kartının kuryeye teslim edilmesi durumunda kurye takip numarasının alınması, ardından TC kimlik numarası ile kartın kurye şirketinin hangi istasyonunda olduğu öğrenilebilir. Günümüzde maaş kartı yenileme nasıl yapılır? sorusunun yanı sıra kart değişimi için ücret ödenip ödenmediği ile ilgili araştırma yapanlar, maaş kartının yılda birden fazla yenilendiğinde bazı bankaların ücret talep ettiğini bilmelidir

Maaş Kartı Yenilemek İçin Hangi Numaralar Aranmalı?

Maaş kartını yenilemek için müşteri hizmetleri ile irtibata geçmek isteyenlerin, her banka için farklı iletişim bilgisinin olduğunu göz ardı etmemelidir. Maaş kartı için başvurulacak yerlerden birisi şubelerdir. Hangi banka olursa olsun maaşın yatırıldığı şube ile iletişime geçildiğinde, yıpranan, çalınan ya da kaybolan maaş kartının yenilenmesi söz konusudur. O halde maaş kartı yenileme nasıl yapılır? denildiğinde telefon bankacılığı ile de mümkün olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca bazı bankaların internet siteleri üzerinden de maaş yenileme başvurusu yapılabilir.

- Bir önceki yazımız olan E-Devlet Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir