Ana sayfa / Krediler / Memurlar Hemen Kredi Alabilir mi? Memura Kredi İmkanı

Memurlar Hemen Kredi Alabilir mi? Memura Kredi İmkanı

Memur olduğunuz andan itibaren kredi alma imkanınız vardır ancak özel sektör çalışanları bu imkandan yararlanamadığı için kişiler memurlar hemen kredi alabilir mi? sorusu ile karşı karşıya kalır ve çoğu zaman bu durum imkanlı gibi gelmez. Memurlar bankalarda ayrıcalıklı bir pozisyondadır demek dahi mümkün. Bankalar genel olarak müşterilerin güvenilirliklerine ve aldıkları parayı geri ödeme garantilerine bakarlar. Memurlar aldıkları parayı ödemesi garanti olan gruptadır. Memurlar çok ekstreme bir hal olmaması durumunda kredi taleplerini rahat bir şekilde karşılayabilirler. Memur olduğunuz andan itibaren krediye ihtiyacınız varsa özellikle devlete ait olan bankalardan rahat bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Memurlar Meslekte Yeni Oldukları Dönemde Kredi Alabilir mi?

Memurlar için kredi sistemi pozitiftir. Memurlar kredi başvurusu yaptığı zaman bankalar memurları kesin olarak ödeme yapacak listesi içerisinde değerlendirir. Mesleğe yeni atılan bir memur memurlar hemen kredi alabilir mi? gibi bir muallak içerisinde kalabilir ancak bu durum imkansız değildir. Memurlar; maaşlarını garanti olarak gösterebilen tek guruptur. Bir memurun maaşı asla gecikmez ve olağan üstü bir durum olmaması durumunda işsiz kalmaz. Bu nedenle bankalar memur müşterilerini oldukça severler ve hızlı bir şekilde kredilerini onaylayarak gelecek garanti parayı kaçırmamayı isterler.

Memurlara İlk Aydan Neden Kredi Çıkmaz?

Bir memur mesleğe başlar başlamaz maaşı yatmaya başlar ve devlet memuru kategorisinde değerlendirilir; memurlar hemen kredi alabilir mi? sorusunun cevabı bu nedenle evettir çünkü memur olduğunuz andan itibaren ödemeleriniz garantidir. Bu nedenle 3 4 ay çalışmanız ve iş yerinde sağlam bir yer edindiğiniz kanıtlanmaya muhtaç değildir. Kredi başvurusu yapan bir memur kredi alamıyorsa; eski sicilinde bir sorun olabilir. Eski sicilinizi ve ödeme düzeninizi kontrol etmeniz bu anlamda önemlidir. Takip içerisinde olan bir borcunuz varsa kredi çıkma ihtimali düşüktür. Bunun yanı sıra kredi talebinizin miktarı da önemlidir. Maaşınızın 3 katından daha fazla kredi kartı alamazsınız. Maaşınızın yarısını geçecek kredi taleplerinde bulunamazsınız. Banka maaşınız ile kredi borcunuzu ödeyemeyeceğinizi düşünürse bu durumda kredinizi onaylamaz. Kredi çekmek için o halde ilk olarak ödeme imkanlarınız uygun olmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım? Kredi Almak İstiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir