Ana sayfa / Genel / Mobil Bankacılık Hizmetleri Nelerdir?

Mobil Bankacılık Hizmetleri Nelerdir?

Bankaların müşterilerine sunduğu mobil bankacılık hizmeti ile tüm işlemleri kolaylaştırmıştır ancak mobil bankacılık hizmetleri nelerdir? denilerek sorgulama yapıldığında, banka şubesinde yapılacak tüm işlemlerin gerçekleştirilebildiği bilinmelidir. İnternet bankacılığının cep telefonları ve mobil cihazlara yüklenmesi olan mobil bankacılık uygulamasının kullanılabilmesi için tek gerekli olan internet bağlantısı ve uygun bir cihazdır. Cep telefonlarındaki mobil internet ile yolda yürürken bile mobil bankacılık kullanılarak tüm işlemlerin yapılması söz konusudur. Mobil bankacılık, para alma ve para gönderme gibi işlemlerin yanı sıra fatura ödeme, hesap açma, hesap kapatma, altın, döviz işlemleri yapma gibi sayısız uygulamaların yapıldığı bir uygulamadır. Mobil bankacılık, e-ticaret sitelerinden alışveriş yapılmasına da imkan sağlamaktadır. Yapılan harcamanın da anında takip edilmesi mümkündür.

Mobil Bankacılık Hizmetleri İle Neler Yapılabilir?

Mobil bankacılık hizmetleri ile birikim hesabının oluşturulabilirken altın ya da yatırım hesabı veya vadeli hesap açılabilir. Mobil bankacılık işlemleri, her tür işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonları ile yapılabilir. Mobil bankacılık hizmetleri nelerdir? sorusu sorulduğunda, kredi ve kredi kartı başvurusunun da yapılabildiği bilinmelidir. Üstelik bazı bankalar, kredi başvurusunun onaylanmasını takiben talep edilen miktarı anında hesaba aktarmaktadır. Özellikle Enpara, başvurunun onaylanmasının ardından talep edilen krediyi dakikalar içinde hesaba yatırır. Mobil bankacılık uygulaması ise varlıklar ve hesaplar kontrol edilebilir, hesap hareketlerinin tamamı görülebilir. Mobil bankacılık ile hesap açma ve kapatmanın yanı sıra hesap detayı incelenebilir, bu detay e-mail yolu ile alınabilir.

Mobil Bankacılık Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Mobil bankacılık hizmetleri ile faiz hesaplaması yapılabilir, vade sonunda toplam ne kadar ödenebileceği öğrenilebilir. Portföy işlemlerinin yapılabildiği mobil bankacılık ile hisse senedi alınıp satılabilir. Kredi kartı ödemelerinin takip edilebildiği mobil bankacılık ile kredi kartının son ödeme tarihi değiştirilebilir. Ayrıca mobil bankacılık ile telefon bankacılığına anında bağlanılabilir. Bu uygulama ile kredi kartı yenilenebilir, kredi başvurusu izlenebilir, kayıp ve çalıntı bildirimi yapılabilir. Mobil bankacılık hizmetleri nelerdir? sorusuna karşılık olarak ek kart istenebildiğini söylemek de mümkündür. Bunların yanı sıra uygulama ile bireysel emeklilik sigortası ve diğer sigorta türlerine başvuru yapılabilir.

- Bir önceki yazımız olan E-Devlet Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir