Ana sayfa / Banka / Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar Nakit Avansa Nasıl Başvurulur?

Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar Nakit Avansa Nasıl Başvurulur?

Bankalar, müşterilerinin acil nakit ihtiyacını karşılamak için farklı çözümler sunarken, nakit avans hizmeti veren bankalar da gelir belgesiz kredi avantajını sunmaktadır. Özellikle taksitli nakit avans, birçok nakit probleminde kullanılmaktadır. Ancak nakit avans, belli bir faiz oranı ile verilmektedir. Bankaların dönem dönem faiz oranları değiştiği için net bir faiz oranı verilememekle birlikte, 2019 yılının ilk çeyreği için aylık yüzde 2,25 faiz oranının uygulandığını söylemek yerindedir. Nakit avans başvuruları, telefon bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da bankanın ATM’sinden yapılabilmektedir. Genellikle nakit avans kredi kartı üzerinden verilirken, kartında bu özelliği bulunmayanların ve nakit avans kullanmak isteyenlerin, banka şubesine başvurması yeterlidir. Nakit avans limiti, bankalara göre değişmektedir.

Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar müşterilerinin özellikle taksitli nakit avansın kullanılmasından yanadır. Çünkü kullanılan her nakit avans, faiz getirisi demektir. Şekerbank, nakit avans hizmeti veren bankalar arasında yer alan özel bankalardan biridir. Şekerbank, kredi kartı kullanıcılarına 9 aya kadar taksitli nakit avans kullandırmaktadır. Kullanılabilecek nakit avansın üst sınırı 30 bin liradır. Başvurular, internet bankacılığından yapılabilmektedir. Sonrasında ATM’den avans çekilebilmektedir. Denizbank, 10 in liraya kadar nakit avans kullandıran bankaların arasında yer almaktadır. Vade süresi 9 aydır. TEB, “Şipşak Para” ile nakit ihtiyaçlarını 3 ile 9 arasında vade ile çözüme kavuşturmaktadır. Nakit avansta en yüksek limit 10 bin TL’dir. QNB Finansbank ise 6 ya da 9 aylık vadelerle nakit avans vermektedir.

Nakit Avansa Nasıl Başvurulur?

ING Bank da nakit avans çözümü sunan bankalardan biridir. 7 bin liraya kadar taksitli nakit avans veren ING Bank’ın vadeleri de 2 ile 9 ay arasındadır. Başvurular, internet bankacılığından, ATM’lerden ve şubelerden yapılabilmektedir. İş Bankası da Maximum kredi kartı kullanıcılarına kredi kartı limiti kadar nakit avans vermektedir. Vade sayısı ile 5, 6, 7, 8 ve 9 aydır. Garanti Bankası da kredi kartı kullanıcılarına nakit avans hizmeti veren bankalar arasında gelmektedir. Banka nakit avanta 500 TL ile 40 bin TL aralığında limit vermektedir. Garanti Bankasına başvuru, internet bankacılığından, Alo Garanti’den, Garanti şubelerinden, Garanti Cep’ten ve ATM’lerden yapılabilmektedir. Konuyla ilgili pek çok bankanın bu konuda tüketicilerine kapsamlı bir şekilde hizmet verdiği unutulmamalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Katılım Bankaları Nasıl Çalışır? Katılım Bankaları Her Zaman Kâr Eder mi? başlıklı makalemizde Katılım Bankalarının Çalışma Prensibi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir