Ana sayfa / Kredi Kartı / Öğrenciye Kredi Kartı Veren 3 Banka 2019

Öğrenciye Kredi Kartı Veren 3 Banka 2019

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar oldukça fazladır. Bankalar genellikle üniversite kampüsleri içerisinde reklam modelleri yerleştirir ve öğrencilere kredi kartı vermeye çalışırlar. Öğrencilerin en büyük problemi hemen herkesin tahmin ettiği gibi para ve diğer maddi konulardır. Kredi kartlarının günümüz bireysel ekonomisinde ne kadar fazla yer kapladığını hemen herkes bilmektedir. Kredi kartlarının doğru kullanımı sonrasında kişiler temel ihtiyaçlarının yanı sıra hedeflerine de daha kolay ulaşmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalarda düşük limitli ve esnek ödeme planlı kredi kartları sunarak öğrenci olarak yaşayan kişilerin rahatlamasını sağlamaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle kamu bankaları olarak şekil alırken yine özel sektöre ait ekonomi kuruluşları da öğrencilere kredi kartı vermektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların hedefleri aslına bakılırsa bünyelerinde harcama yapan insan sayısını arttırmaktır. Bu sayede bankaya giren ve çıkan para tutarı artar ve bankanın işlem potansiyeli rakiplerine göre daha fazla olur. Bu da bankanın daha çok para kiralamasına sebep olmaktadır. Kısacası bankalar öğrenci kredi kartı vermek için can atar ve öğrenci ararlar. Bu süreçte mantıklı olmalı ve ihtiyaçlarınızı öncelikte tutarak tercih yapmalısınız. Ayrıca bankaların öğrencilere verdiği kredi kartlarının ayrıcalıklı kampanya detayları da bulunmaktadır.

Öğrenci için kredi kartı mantıklı kullanıldığı takdirde verimlidir. Kredi kartları sizlere aylık olarak harcama hakkı sunmaktadır. Sunulan bu harcama hakkı sayesinde aylık olarak ihtiyaçlarınızı görebilir ve temel isteklerinizi ayarlayabilir, sonrasında da bu harcamalarınızı bir ay yani 30 günlük arayla geri ödeyebilirsiniz. Bu yapılan işlem “tek çekim” yani aylık borçlanma olarak adlandırılmaktadır. Yine öğrenci için kredi kredi kartı veren bankaların sunduğu hizmetler arasında “taksitli” harcama olanağı da bulunmaktadır. Bu sayede topluca para vermeyeceğiniz bir şeyi birkaç aya bölerek peşin fiyatına satın alabilirsiniz. Bu da sizlerin temel harcamalarına ek olarak destek sağlayacaktır. Dilerseniz öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemize geçerek hangi öğrenci kredi kartının, ne gibi özellikler sunduğuna bakalım.

Vakıfbank Öğrenciye Kredi Kartı Kampanyası

Öğrenciye kredi kartı denildiğinde sizler de tahmin edersiniz ki öğrenci olarak görülen kesim üniversite düzeyinde eğitim alan insanlardır. Bu nedenle kredi kartlarının birçoğu için yapılan kampanya ve anlaşmalı iş yerleri üniversiteli gençlere hitap edecek şekilde yapılandırılmıştır. Vakıfbank öğrenci için kredi kartı kampanyasının altında sunulan kredi kartının adı “Like Card” olarak verilmektedir. Bilindiği üzere Vakıfbank bünyesinde yer alan kredi kartları World özellikli olduğu için World puan da kazandırma ihtimalleri yer alır. Özellikle bu kart ile E-Ticaret ortamlarından yapacağınız harcamalarda çok fazla para puan kazanma imkânınız bulunmaktadır. Bu sayede harcadıkça kazanabilir, daha sonra kartınızda biriken para puanlar ile diğer harcamalarınıza ek destek sunabilirsiniz. Dilerseniz Vakıfbank öğrenci kredi kartı olarak lanse edilen “Like Card” özelliklerine göz atalım.

 • Bu kart ayrıcalıklarından yani öğrenci odaklı kampanya ve indirimlerden sadece 28 yaş altı kişiler faydalanabilir.
 • Kart ücreti yıllık olarak alınan bir bedeldir. Normal olarak 12 TL olarak alınan bu ücret ekstreyi e-posta olarak alacağım derseniz ücretsiz olarak size sunulur.
 • Bu kartın limiti kadar nakit çekme hakkınız bulunmaktadır. Bu da kredi kartınıza borç olarak yansıtılır. Nakit çektiğiniz yere göre yansıtılacak olan hizmet bedeli değişkenlik gösterir. İşte çekim alanına göre yansıtılan farklı ücretler:
  • Vakıfbank ATM : %5,33 + 9 TL
  • Diğer ATM : %5,33 + 9 TL
  • Yurt Dışı ATM : %5,33 + 4.52 USD7
 • Yeni alınan bir kredi kartı için asgari ödeme tutarı aylık borcun %40’ı olarak belirlenmektedir. Buna ek olarak bir yılı aşkın süreyle kullanımda olan kredi kartları için limitler değişkenlik göstermektedir. Limite göre asgari ödeme tutar tablosunun hesabı şu şekildedir:
Burada kart limitine göre aylık borcun asgarisini hesaplamanıza olanak veren tablo yer alır. Yüze böl, o yüzde ile çarp ve aylık asgari tutarı bul! Öğrenci için kredi kartı tablosu
 • Vakıfbank tarafından öğrencilere özel olarak verilen Like Card için uygulanan faiz ceza oranları şu şekildedir:
  • Alışverişte uygulanan faiz uygulaması (gecikme( —> %1,84
  • Nakit çekmeniz durumunda uygulanan faiz —> %1,84
  • Borç geciktirme faizi —> %2,34
 • Peşin almanız gereken bir ürünü sonradan 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bunun için satıcıyla muhatap olmanıza gerek yoktur. Alışverişten sonra ilgili çağrı merkezine ulaşmanız durumunda 12 aya kadar taksit kabul edilmektedir. Bu işlem ancak 100 TL ve üzeri harcamalara uygulanır.

Bu kartın limiti sizlerin veli veya bireysel kredi ödeme durumunuza göre belirlenmektedir. Eğer başka bir bankadan üzerinize verilen bir öğrenci kredi kartı bulunuyorsa, bu durumda Vakıfbank öğrenci için kredi kartı kampanyasına katılamazsınız. Vakıfbank öğrenciye kredi kartı verirken kişinin ödeme gücünü ön planda tutar. Eğer resmiyette ödeme gücünüzü yoksa limitiniz 500 TL civarında belirlenir. Bu karta başvuru yapmak için iki temel yolunuz bulunmaktadır. Birincisi hemen buraya tıklayarak internet üzerinden başvuru yapmaktır. Burada herhangi bir ek ücret tarafınıza yansıtılmaz ve banka size kart akıbeti ile alakalı olarak telefon numaranıza dayalı bir dönüş yapar. Diğer bir başvuru yöntemi de SMS ile başvuru yapmaktır. Bu yöntemde de ekstra bir ücret uygulanmaz sadece operatör sağlayıcınız tarafından size sunulan SMS hakkından 1 adet kayıp yaşanır. Başvuru için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Başvuru için:

“LIKE yaz, boşluk bırak TC kimlik numaranı yaz ve 5724’e SMS at.”

ÜniversiTEB Öğrenciye Kredi Kartı Özellikleri

TEB öğrenciye kredi kartı sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından birçok farklı ayrıcalık ve kampanya öğrenciler için sunulmaktadır. Bu karttan faydalanmak ve başvuru yapmak için en az lisans programlarından birinde okuyor olmanız gerekmektedir. Bu da minimum 4 senelik bir üniversite okuyan ya da okuyup yüksek lisans yapan birisi olmanız gerektiğini gündeme getirir. Kart hakkında detaylı bir araştırma yaptık dilerseniz öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan TEB bankasının sunduğu ayrıcalıkları ve kampanyaları görelim. İşte öğrenci için kredi kartı özellikleri şu şekildedir:

 • Tiyatro ve sinema biletleri alırken tarafınıza %50 indirim uygulanmaktadır.
  • Bunun için hafta içinden en az 50 TL nakit veya taksitli harcama yapman sonrasında biletleri de hafta sonu alman gerekmektedir.
 • Banka genellikle kefil istemez ancak kişinin sicil noktasında sorunları varsa kefil ve diğer unsurların talebi mümkündür.
 • Başvuruyu şubeden yapmanız durumunda ki nereden yaparsanız yapın bu evrakları teslim etmeniz gerekir, aşağıdaki evrakları ilgili TEB şubesine götürmeniz gerekmektedir. Başvuruda kullanılan evraklar:
  • Kimlik fotokopisi,
  • Üniversite kimlik kartı aslı,
 • Bonus Card olarak geçtiği için Bonus kazanma olanağınız yapılan tüm peşin ve taksitli alışverişlerde bulunmaktadır.
 • Kart tamamen ücretsiz olarak teslim edilmektedir.
 • Para gönderilmesi üniversite öğrencisinin hesabı için çok alışık bir durumdur. Bu gibi durumlarda başvuruda tanımlanan 2 hesap için para gönderme ücreti alınmamaktadır. Bu sayede öğrenciye veli tarafından gönderilen para tam olarak kalmaktadır. ,

Bu karta başvuru yapmak için en kısa yol hiç şüphesiz şubelere gitmektir. Yukarıda yer alan evrakları da beraberinizde götürerek bir şubeye gidin. Tamamen ücretsiz bir şekilde başvurunuzu yapın ve kartınızı alın. Öğrenciye kredi kartı için internet üzerinden başvuru yapsanız bile muhakkak tarafınızca şubeye gelmeniz istenecektir. Bu nedenle şubeye baştan gitmenizi öneriyoruz. Kredi kartı başvurusunu internet üzerinden yapmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Garanti Bonus Öğrenciye Kredi Kartı Başvuru

Garanti bankası tarafından verilen Bonus Genç kart da yine yaş sınırı tabi olarak verilmektedir. Öğrenci için kredi kartı almak isteyenlerin minimum 18, maksimum 25 yaşında olması gerekmektedir. Bu sınırların dışında olanlar bu kredi kartlarına başvuru yapamazlar. Başvuru yapsalar bile banka kabul etmeyecektir. Öğrenci için kredi kartı yapan bir banka öğrenciyi iyi tanımalıdır değil mi? Bonus genç bu konuda genç nüfusun en çok rağbet gösterdiği alanları hedef alarak kampanyalar düzenlemektedir. Bonus Genç ile cafeler ve restoranlar başta olmak üzere, Steam ve iTunes gibi platformlarda indirim kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Diğer kredi kartlarına benzer olarak bu kart ile de Bonus para kazanma olanağınız vardır. Ekstrenizi bir ay ertelemeden, acil nakit ihtiyaçlarına karşın sunulan nakit avans kampanyalarına varıncaya kadar öğrenciye tanımlanan kredi kartı limitine göre birçok farklı yapıcı özellik bulunmaktadır. Asgari ücret hesaplama tablosu Bonus genç asgari ücret tablosuyla aşağıda yer almaktadır.

Bonus genç asgari tutar hesaplama tablosu. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında Garanti Bankası’da yer alır!

Bonus genç kredi kartı için farklı faiz yaptırımları bulunmaktadır. Diğer anlattığımız kredi kartlarından farklı olarak Bonus genç borcun geciktirilmesi veya borcun bir kısmının ödenmemesi durumunda ciddi faiz uygulamaları yapmaktadır. Bu nedenle kredi kartı alırken aylık bütçenizi iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. İşte temel uygulaması olan eylemler ve faiz oranları:

 • Asgariyi ödediğiniz takdirde kalan borca uygulanan aylık faiz —> %2,02
 • Aylık borcun asgarisini bulmayan ödeme yapar ya da ödemezseniz –> %2,52
 • Nakit avans almanız durumunda tarafınıza uygulanan aylık faiz —> %2,02
 • Limitinizi aşmanız durumunda aşım miktarına uygulanan faiz —> %2,02

Bonus Genç kredi kartına başvurmak için buraya tıklayarak internet ortamında başvurunuzu tamamlayabilir, dilerseniz en yakın Garanti Şubesine giderek orada işleme devam edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

- Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu 2018 Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Vakıfbank kredi kartı, Vakıfbank kredi kartı başvuru ve Vakıfbank kredi kartı internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir