Ana sayfa / Genel / PTT Çalışma Saatleri-PTT Hafta Sonu Açık Mı?

PTT Çalışma Saatleri-PTT Hafta Sonu Açık Mı?

PTT çalışma saatleri hemen her ilimizde oturan kişiler için önem arz etmektedir. PTT birçok iletişim işlemimizi yapabildiğimiz ve ayrıca ödeme noktası olarak kullanabileceğimiz bir merkezdir. PTT ile çalışıyor olmanız kendi işlemlerinizi güvence altına almanıza yardımcı olacaktır. PTT günümüz kargo ve iletişim firmaları arasında en iyisi olarak karşımıza çıkar. Belki de sunulan hizmetler kısıtlı olsa bile sunulan hizmetin garantili olarak yerini bulacağından emin olabilirsiniz. Ankara, İzmir ve İstanbul PTT çalışma saatleri konusunda en çok bilgi almak isteyen şehirlerdir. PTT kargo çalışma saatleri içeriğimiz bünyesinde tam anlamıyla yer alıyor. Acil bir işiniz varsa ve hemen PTT açılma/kapanma saatlerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kırmızı yazılı bölgeye bakarak bilgi alabilirsiniz.

PTT çalışma saatleri aslına bakılırsa bir devlet kurumuna yakın olarak belirlenmiştir. Türkiye Varlık Fonu bünyesinde ağrılıklı hisse payları bulunan bu nitelikli kurum için müşteri memnuniyeti ve işin zamanında yapılması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca PTT çalışma saatleri bünyesinde de görebileceğiniz üzere bu firma bünyesinde sunulan hemen her hizmet normal fiyatların çok atlında yapılmaktadır. Özel bir kargo veya işletme firması bünyesinde bu hizmetleri almak istediğiniz tarafınıza yüksek ücretler sunulacaktır. Ancak PTT bünyesinde devlet katkısının olması ve ulaşım ağının çok geniş olması nedeniyle böylesi bir sorun karşınıza çıkmayacaktır. PTT çalışma saatleri konusuna artık çok yaklaştık dilerseniz PTT Hafta içi çalışma saatleri nelermiş? Onlara göz atmak için bir alt başlığa geçelim.

PTT Çalışma Saatleri : PTT Hafta İçi Açılış/Kapanış Saatleri

PTT Çalışma Saatleri ve PTT Açılış/Kapanış saatleri bu şekildedir.

Yukarıda PTT çalışma saatleri tam olarak yer almaktadır. Çalışma saatleri arasında 1 saatlik bir ara bulunduran PTT çalışanları, bu arada temel beslenme ve diğer ihtiyaçlarını görmektedir. Sabah 08:30 sularında PTT kapıları çalışanlar tarafından açılmaktadır. Bu saatlerde PTT şubelerine giderek hemen işlem yaptırabilirsiniz. Merkez şube olarak adlandırılan PTT Büyük şubeleri için bazen sistem sorunları olabilmektedir. Bu nedenle tam olarak 08:30 sularında gitmek yerine 09:00 sularında gitmeniz kesintisiz işlem almanıza yardımcı olacaktır. PTT çalışma saatleri hafta içi zaman dilimi için bu şekilde ifade edilmektedir. Oldukça geniş bir çalışma saati aralığına sahip olan PTT için günün büyük kısmında işlem yaptırma olanağına sahipsiniz. Yanlış veya unutulan işlemler için günün büyük çoğunluğu içerisinde ilgili PTT şubesine giderek destek alabilirsiniz.

PTT Çalışma saatleri ve PTT günde kaç saat çalışıyor soruları hemen herkesin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu şekilde bir araştırma yaptığımızda PTT şubelerinin hafta içi zaman diliminde 8 saat boyunca çalıştığı ortay çıkmaktadır. Günün 8 saatini denk getirerek bu platform üzerinden destek alabilirsiniz. Hafta içi sizler için PTT şubeleri kapanırken, çalışanlar 17:30 sonrasında da çalışmalara devam etmektedir. Tamamı olmasa da kargo ve yönetim mercileri tamamen şube içerisinde kalmaktadır. Çok acil durumlarda şubeye gidip kapıyı tıklatarak ilgili görevliden destek almaya çalışabilirsiniz. PTT Çalışma saatleri dışında olması nedeniyle destek alma olanağınız bayağı bir az olacaktır ancak anlayışlı ve bilgili PTT personeli sizlerin durumuna istinaden ellerinden geleni yapacaktır. Bu sayede sizlerinde sorunları çözülecektir. Adana, Bursa, Edirne, Erzincan, Osmaniye, Kars, Van ve diğer illerimiz bünyesinde en az bir, ihtiyaca göre birden fazla büyük şube yer almaktadır. Size PTT şubeleri hakkında da bilgi vereceğiz.

Kış aylarında bu saat aralığı değişkenlik göstermektedir. Kış aylarında kapanış saatleri 16:30 olarak değişmektedir. Bunun temel nedeni kış aylarında akşam zaman diliminin farklı boyutlara taşınmış olmasıdır. Ancak kış aylarında açılış saatleri değişkenlik göstermemektedir:

PTT Çalışma Saatleri : PTT Hafta Sonu Açılış/Kapanış Saatleri

PTT çalışma saatleri sizlerinde tahmin edeceği üzere hafta sonu değişkenlik göstermektedir. Hafta sonu değişkenlik gösteren çalışma saatleri genel olarak büyük şubelere odaklı olarak işletilmektedir. Cumartesi günleri ile Pazar günleri çalışma saatleri çok farklılık göstermektedir. Dilerseniz hafta sonuna odaklı olarak PTT çalışma saatleri tablomuzu sizlere sunalım. Aşağıda yer alan hafta sonu verilerine göre PTT şubelerine ulaşabilirsiniz.

PTT Cumartesi günü açık mı? PTT Cumartesi çalışma saatleri nedir?

Cumartesi günleri PTT merkez şubeleri yukarıdaki saatlere bağlı olarak açık olmaktadır. Bu işlem potansiyeli hafta içi hizmetlerine göre çok daha geride kalmaktadır. PTT ile yapmanız gereken işlemleri hafta sonuna bırakmamanız önerimizdir. Bu sayede işleriniz sekteye uğramadan işletilir. Cumartesi günü PTT üzerinden yapacağınız işlemler kısıtlıdır hatta net olarak hiçbir işlem yapılamaz. Bu nedenle PTT işlemlerini hafta içi yapmanız çok daha verimli olacaktır.

PTT pazar günü açık mı sorusunu soranlar içinde son kez cevap verelim. Pazar günleri PTT şubeleri tamamen kapalıdır. Gerekli işlemler yapılsa bile bu dışarıya yönelik değildir ve tam anlamıyla çalışanlara yöneliktir. PTT üzerinden yapılacak işlemlerin tekrar belirtmek gerekirse, işlemlerin hafta içi yapılması daha verimli olacaktır. Bu süreçte daha uygun fiyatlı ve seri hizmet hafta içi yukarıda yer alan saatler arasında yer almaktadır. PTT çalışma saatleri konusunda sizlere gerekli bilgileri verdik. Dilerseniz PTT tatilde açık mı sorusuna da cevap verelim.

PTT Çalışma Saatleri ve Günleri : Resmi Tatilde PTT Açık Mı?

Resmi tatillerde ve milli bayramlarda PTT bir ile bir buçuk gün süreyle izine çıkmaktadır. Bu gibi tatil günleri için önceden planlar yapmanız gerekmektedir. Devamlı olarak PTT şubeleriyle işlem yapan kişiler için teslimat ve gönderi zamanlarının önceden planlanmış olması gerekmektedir. PTT şubelerinin çalışma saatleri resmi tatillerde hiç yoktur. Yani PTT şubeleri tam anlamıyla kapalıdır. Bu noktada tarafınıza ekstra bir uygulama yapılmayacaktır. PTT çalışma saatleri  konusunda daha detaylı ve güncel bilgi almak için PTT çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarasını aşağıya bıraktık. Kopyalamak isteyenler için PTT çağrı merkezi numarası 444 1 788 olarak lanse edilmektedir.

PTT Çağrı merkezi numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz. 444 1 788 numarası üzerinden hemen her türlü bilgi verilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019 ve Bedelli Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde bedelli askerlik, bedelli askerlik kredi ve bedelli askerlik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir