Ana sayfa / Krediler / PTT Tüketici Kredisi 2019 Başvuru Şartları

PTT Tüketici Kredisi 2019 Başvuru Şartları

PTT AŞ’nin yaptığı açıklamaya göre Aktifbank ile anlaşmalı olarak yeni bir tüketici kredisi sunulacaktır. Ayrıca PTT tüketici kredisi 2019 kapsamında altyapı çalışmalarının 2018 yılı sonunda başladığı yeniden hatırlatılmıştır. Bu kapsamda sadece emekliler ve kendi çalışanlarına kredi imkanı sunan PTT artık tüketicilere de kredi vermeye başlayacak.

PTT Tüketici Kredisi Özellikleri

PTT kredi platformu ile 2010 yılından beri anlaşmalı olan bankalar PTT personeli ve emekli maaş müşterileri dışında herhangi bir hizmet sunmamaktadır. Ancak yeni uygulama ile beraber tüm vatandaşlar için tüketici kredisi verileceği belirtilmiştir.

Test sürecinin yanı sıra teknik çalışmaları da 3 aydan fazla bir sürede tamamlanan bu uygulama için pilot bölge İstanbul seçilmiştir. PTT’den yapılan açıklamalar ise şu şekildedir; “PTT AŞ, pek çok banka şubesinin yer almadığı bölgelerde artık tüketici kredisi ulaştıracaktır. 2019 yılı sonuna kadar anlaşma yapacağı bankalar sayesinde ve yeni kampanyalar dahilinde bu krediye anında ulaşılabilecektir.

PTT Tüketici Kredisi Başvuru Şartları

Şu an için PTT tüketici kredisi 2019  şartları konusunda net bir bilgi paylaşılmazken genel olarak kredi notu sorgulamasının en önemli faktör olacağı bilinmektedir. Çünkü kredi notu her kredi başvurusunda bankaların ilk kontrol ettiği süreçtir. Düşük kredi notuna sahip olanların haliyle bu krediden yararlanamayacağı belirtilmektedir.

Nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilecek bu kredi ilk olarak Aktifbank’a gönderilecek. Alınacak onaydan sonra gelir belgesi de kontrol edilecektir. Süreç sonunda olumlu kredi değerlendirilmesi yapılan tüketicilere bu kredinin sunulacağı belirtilmiştir. Ayrıca krediler aynı gün içinde kredi başvuru sahiplerinin hesaplarına yatacaktır.

PTT Tüketici Kredisi Kaç Ay Vadeli Alınacak?

Uygulamaya göre PTT AŞ müşterileri, 60 ay vadelendirme imkanıyla tüketici kredisi alabilecektir. Kredi miktarlarıyla ilgili Aktifbank’ın da kısa sürede açıklama yapması bekleniyor.

Daha önce PTT tüketici kredisi 2019 kapsamında farklı bankalarla da anlaşmalar yapılmış ve tüketicilere kredi imkanı sağlanmıştır. PTT şubelerinden de alınabilecek bu kredi 2010 yılından beri Denizbank, İNG Bank, TEB, Fibabanka, Odeabank ve Burganbank tarafından da sunulmaktadır. Yeni şart ve imkanların sağlanacağı düşünülen bu krediye Aktifbank ya da PTT’nin web sitelerinden de ulaşma şansı olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir