Ana sayfa / Kredi Kartı / Sanal Kart Almak İstiyorum Sanal Kart Nasıl Çıkartılır?

Sanal Kart Almak İstiyorum Sanal Kart Nasıl Çıkartılır?

Bankalar, internet üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha güvenli bir şekilde sonuçlanabilmesi için sanal kart uygulaması geliştirmiştir ve kart kullanıcıları, sanal kart almak istiyorum diyerek bankalara başvurmaktadır. Sanal kartlar; sanal kredi kartı ve sanal banka kartı olmak üzere iki farklı türde hazırlanmaktadır. Sanal kartlar, internetten alışveriş yapmak isteyenlerin en büyük sıkıntılarından biri olan güven sorununu ortadan kaldıran önemli bir teknolojik gelişmedir. Sanal art, fiziksel bir kart değildir. Sadece online alışverişlerde kullanılan bu kartlar, kredi kartına ya da banka kartına bağlı olarak açılmaktadır. İnternetten yapılan tüm alışverişlerde kullanılan sanal kartlar, oldukça kullanışlıdır. Sanal kartlar kullanıcıların talebi üzerine çıkarılmaktadır ve limit de kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Ayrıca limit genellikle alışveriş yapılacağı zaman artırılmaktadır. Artırılan limit de satın alınan ürünün bedeli kadar olmaktadır.

Sanal Kartların Avantajı Var mı?

Sanal kartlar, internet üzerinden alışveriş yapılırken fiziki kartların kullanılmaması için geliştirilmiştir. Bilindiği gibi fiziki kartlarda limit yüksektir. Sanal kartta ise limit 0’dır ve sadece anlık olarak limit artırılmaktadır. Dolayısıyla kart bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda bile herhangi bir şekilde risk oluşmamaktadır. Çünkü sanal kart ile fiziki kartın kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik numarası birbirinden farklıdır. Yani farklı kart görünümlü aynı karttır. Bu nedenle dolandırıcılar sanal kartları tercih etmemektedir. Çünkü alışverişin sonrasında sanal kart limiti 0 olmaktadır ve dolandırıcılar bunu bildikleri için internet üzerinden alışveriş yapılan kartlarda uzak durmaktadır. Tüketiciler de bu durumu bildikleri için bankalara sanal kart almak istiyorum diyerek başvuru yapmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Çıkartılır?

Sanal kartlar, tüketicilerin isteği doğrultusunda çıkarılmaktadır. Sanal kartın hesap kesim ve son ödeme tarihi, fiziki kartlarla aynı gündür. Sanal kartlarla yapılan alışverişin ödemesi de fiziki kartlarla yapılmaktadır. Talep üzerine çıkarılan sanal kartlar için yıllık üyelik aidatı yoktur. Sanal kartlarla yapılan alışverişlerde puan kazanılmaktadır. Alışveriş markaları, internet üzerinden yaptıkları satışlarda avantajlar sunmaktadır ve avantajlı alışverişin ödemelerinin sanal kart ile yapılması söz konusudur. Sanal kart almak istiyorum diyerek başvuru yapan her kart kullanıcısına kartı anında verilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Asgari Borç Hesaplama Kredi Kartı Asgari Ödeme başlıklı makalemizde Kredi Kartı Asgari Borç Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir