Ana sayfa / Banka / Şekerbank / Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi Nasıl Açılır?

Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi Nasıl Açılır?

Şeker Bank kredi kartı internet alışverişi için kapalı olarak müşterilere teslim edilmektedir. Günümüzde gerek nakit, gerekse de sonradan ödemek üzere yapılan vadeli harcamalarda kredi kartı kullanımının etkisi çok büyüktür. Bu hizmetin verimli ve kaliteli bir boyutta kullanılması için yapılması gereken birkaç unsur yer alır. Kredi kartıyla internet üzerinden alışveriş yapmak zararlı bir uygulama değildir. Devlet, bu noktada bu alışveriş özelliğini kullanmayı bilmeyen vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırmak için 31 Ocak 2018 itibariyle kredi kartlarının E-Ticaret işlemlerine kapatılmasını sağlamıştır. Şeker Bank kredi kartı internet alışverişi için kullanılması muhtemel tek unsur değildir. Yine Şeker bank bünyesinden alınan tüm banka kartları da eğer CVC2 kodu denilen güvenlik kodunu bünyesinde barındırıyorsa internet ortamında yapılacak olan alışverişler için kullanılabilmektedir. Bu yazımızda yer alan uygulamaların tamamını güvenlik koduna sahip olan bütün Şeker Bank kartlarında uygulayabilirsiniz. Sonuç lehinize olacaktır.

İlginizi Çekebilir!  En Çabuk Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Güvenlik kodu, kartınızın arka kısmındaki beyaz şeridin sonunda yer alan 3 basamaklı sayıdır. Bu sayı sizlerin internet üzerinden alışveriş yaparken doğrulama kodunuz kısmında görev yapar. Şeker Bank bünyesinde kredi kartlarının E-Ticaret için korumaları diğer tüm bankalarda da olduğu üzere 3D Secure ile sağlanmaktadır. Bu sayede sizlerin kartıyla internet ortamında bir alışveriş yapılırken, ödeme işleminden hemen önce banka sisteminde kayıtlı olarak bulunan telefon numarasını tek kullanımlık şifre içeren bir mesaj gönderilir. Bu mesaj olmaksızın 3D Secure desteği sunan hiçbir satıcıdan alışveriş yapılamaz. Bu sayede Şeker Bank kredi kartı internet alışveriş ortamında kullanılmak istendiğinde sahibin kimlik doğrulaması birinci elden yapılmakta, buna bağlı olarak tarafların güvenliği tam anlamıyla sorunsuz olarak sağlanmaktadır.

 

Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi Açma 2018

Şeker Bank tarafından lanse edilen tüm kredi kartları ve banka kartları internet alışverişlerine ortam engeli bulunur şekilde teslim edilmektedir. Bu durumu sizlere ilk kart teslimatı sonrasında yöneltilen telefon çağrısı üzerinden değiştirebilirsiniz. Aksi takdirde kartınız sizlerin onayı alınmaksızın sonsuza kadar e-ticaret işlemlerine kapalı kalacaktır. Yani henüz yeni aldığınız bir Şeker Bank kredi kartı veya banka kartı ile hemen internet alışverişi yapamazsınız. İnternet ortamında alışveriş yapabilmek için ilk olarak bu kartlarınızı E-Ticaret kısıtından kurtarmanız gerekmektedir. Bunun için Şeker Bank kredi kartı internet alışverişi için özel oluşturulan SMS hizmetine göz atalım. Bu noktada tek dikkat etmeniz gereken şey, kredi kartınızı veya banka kartınızı internet harcamalarına açtırmak istediğinizde telefonunuzun sistemde kayıtlı olması gerektiğidir. Aksi takdirde kartınızın işlem kısıtları üzerinde herhangi bir işlem yapılamaz. Kredi kartlarının kayıtlı olarak barındırdığı telefon numaralarının doğruluğundan veya güncelliğinden şüphe duyuyorsanız, bu durumda tek yapmanız gereken şey en yakın Şeker Bank şubesine gitmektir. Ya da bu süreçte  0850 222 7878 numarasını arayarak da telefon bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz telefon numaranızın güncel ve doğru bir şekilde banka sisteminde kayıtlı olduğunu kabul ederek, ilgili kısıt kaldırma işleminin SMS ile nasıl yapılacağına bakalım.

  • İnternet alışverişine açtırmak istediğiniz kartı elinize alın.
  • INTERNET yazın, boşluk bırakın
  • Kartınızın son 4 hanesini tuşlayın,
  • Son olarak mesajı 1953’e gönderin.

Sonrasında tarafınıza gönderilecek olan bilgilendirme mesajı sonrasında kartınız internet alışverişlerine açık hale getirilecektir. Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi için yapacağınız SMS başvurusundan dolayı tarafınıza ekstra bir ücret yansıtılmayacaktır. Bu işlemin hizmet bedeli sizlere operatör firmanızın uyguladığı SMS tarifesi üzerinden yansıtılır.

İlginizi Çekebilir!  Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018

Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi Açtırma İnternet Şube

Bu işlemi Şeker Bank internet bankacılığı şubesi üzerinden de yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için sisteme giriş yapmanız ve ilgili kart hanesinden malum karta ulaşmanız gerekmektedir. İşlem kısıtı menüsü üzerinden ilgili kartın işlem sınırlarını belirlemek üzere giriş yapın orada yer alan E-Ticaret kısıtını, açıksa kapalı hale getirin. Yani kartınızın E-Ticaret yönünde kullanılmasına dair bir kısıt olmasın. Eğer kartınızı kullanarak yapmak istediğiniz alışveriş kaynağı olan malum site yurt dışı menşeli değilse ve standart bir kulvar içerisinde yer alıyorsa; bu durumda “yurt dışı e-ticaret kısıtını” açmanıza gerek yoktur. Yurt dışından yapılabilecek dolandırıcılık durumlarına karşın da korumalı hale gelmiş olursunuz. Şeker Bank kredi kartı internet alışverişi için bu kanallar aracılığıyla kolayca açılabilmektedir.

Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi Yaparken Nasıl Güvenli Kullanılır?

İnternet üzerinden alışveriş yaparken kişilerin mümkün olduğunca verimli ve dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle bilinmedik ve ünlenmemiş sitelerden alışveriş yapmanızı önermiyoruz. Reklamlarda gözünüze çarpan veya hemen herkes tarafından tercih edilen aracı siteler başta olmak üzere, herhangi bir sorun çıktığında sizlere bir muhatap sunabilecek satıcıları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede harcamalarınız başta olmak üzere tüm ticari hareketlerinizi de güvence altına almış sayılırsınız.

3D Secure olarak bilinen güvenlik sistemine sahip olan siteleri tercih etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Bu güvenlik sisteminin herhangi bir sitede yer alıp almadığını önceden gözlemlemek için sitenin alt kısmında yer alan sertifikaların görsellerini kontrol edebilirsiniz. Aşağıda yer alan işaretler Şeker Bank kredi kartlarının güvende kullanmanıza olanak sağlandığı anlamına gelir. Bir sitede bu işaretler varsa oradan alışveriş yapabilirsiniz.

Şeker Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişi için geçerli global güvenlik simgeleri!

Şeker Bank Kredi kartı ile alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken son bir unsur bulunmaktadır. Kredi kartının bünyesinde yer alan güvenlik kodunun güvenliğini iyi sağlamanız gerekir. Bu güvenlik sorununu çözdükten sonra, alışveriş yapılacak olan sitenin güvenlik sertifikalarının da kontrol edilmesi gerekmektedir. Google’da yer alan bir sitenin arama çubuğundaki adresinin yanında yer alan “https://” kısmı yeşil renge sahipse ve onun yanında da “Güvenli” yazıyorsa sitenin güvenli olduğu anlaşılmaktadır. “Güvenli olan örnek site adresi: Güvenli  |  https://www.şekerbankkredikartı.com”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir