Ana sayfa / Banka / Şekerbank Borcumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Şekerbank Borcumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Şekerbank kredi ürünü kullananlar borç durumlarını öğrenmek için Şekerbank borcumu nasıl sorgulayabilirim? sorusunu sormaktadır. Şekerbank borçları, TC kimlik numarası ile tüm şubelerden sorgulanabilmektedir. Ayrıca 444 78 78 numaralı telefon bankacılığından da Şekerbank borcunun sorgulanması mümkündür. Burada da TC kimlik numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı, SMS bankacılığı ve mobil bankacılıktan da tüm borç dökümü sorgulanabilmektedir.

Şekerbank SMS ile Borç Sorgulama

Şekerbank, SMS ile borç sorgulama imkanı da sağlamıştır. SMS ile borç sorgulama sadece cep telefonundan yapılmaktadır ve bu sayede her yerden borç sorgulaması yapılabilmektedir. SMS ile borç sorgulamak için 1953’e kısa mesaj göndermek yeterlidir. Şekerbank’ın SMS bankacılığı, mobil cihazlara yüklenebilmektedir. Ancak 1953 MS bankacılığından tüm cep telefonları ile borç sorgulama yapılabilmektedir. SMS yollanarak kredi ve kredi kartı borçları ile ilgili kolaylıkla bilgi sahibi olunabilmektedir. SMS ile Şekerbank borcumu nasıl sorgulayabilirim? denildiğinde cep telefonu numarasının bankanın sisteminde kayıtlı olması gerektiği bilinmelidir. SMS ile yapılan sorgulama ve başvuruların cevapları, Şekerbank’ta kayıtlı olan cep telefonu numarasına yollanmaktadır. SMS bilgilendirmesi yaparken Şekerbank herhangi bir ücret almamaktadır. Ücretlendirme ise GSM operatörlerinin SMS tarifelerine göre yapılmaktadır. SMS bankacılığı uygulaması indirilmek istendiğinde IOS 9.1 ve üzeri kullanıcıları uygulamayı Apple Store, Android 4.1 ve üzeri kullanıcılılar ise Google Play’den yükleyebilmektedir.

Şekerbank İnternet ile Borç Sorgulama

Şekerbank internet ile borç sorgulama imkanı da sunmaktadır. İnternet bankacılığı, TC kimlik numarası ya da müşteri numarası ile internet şifresi ve parolasının girilmesinin ardından borç sorgulamanın yanı sıra tüm bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır. İnternet bankacılığında başta EFT ve havale işlemleri olmak üzere hisse senedi işlemlerinin,  fatura ödemesinin, vergi, trafik cezası ve SGK ödemelerinin yapılması söz konusudur. Üstelik bu işlemler günün her saatinde yapılabilmektedir. İnternet şifresi güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için internet bankacılığına girerken “Şeker Mobil Şifre” ve “Mobil İmza” ile “SMS Şifre” uygulamalarından biri kullanılmalıdır. Şekerbank’ın tüm ilave güvenlik uygulamalarının ücretsiz olarak kullanılması söz konusudur.

Şekerbank Borç Öğrenme

Şekerbank borç öğrenme işlemleri, bankanın sesli yanıt sisteminden de yapılabilmektedir. Bunun için telefon bankacılığının 0850 222 78 78 numarası aranmalıdır. Şekerbank borcumu nasıl sorgulayabilirim? sorusu sorulduğunda sık yapılan iki işlemden birisi telefon bankacılığı olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir