Ana sayfa / Kredi Puanı / Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim? Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim? Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Bankalar tarafından sürekli takip edilen kredi puanı aynı zamanda kredi sicilini etkilemektedir. Bu anlamda sicilim bozuk kredi alabilir miyim? sorusu daima gündeme gelmektedir. Elbette kara listeye girmeyen her tüketici bazı şartları sağlayarak kredi alabilir. Aynı zamanda kredi sicili konusunda bankalar tüketicilere yardımcı olabilmek için genelde kefil ya da ipotek şartı aramaktadır.

Sicili Bozuk Olanlar Kredi Alabilir mi?

Kesin kredi onaylı bankalar aslında sicili bozuk olanlara destek olmaktadır. Fakat bu konuda yasal takibe düşen tüketiciler hızlı bir şekilde kredi alamaz. Ayrıca yasal takipte olanların kredi notu sıfırlanabileceği gibi kara listeye alındıkları da unutulmamalıdır. Bu nedenle yapacağınız her bir başvurunun da ilerleyen dönemlerdeki başvurularınızı etkileyeceği bilinmelidir. O halde sicilim bozuk kredi alabilir miyim? sorusunun detaylı yanıtları için yazımızın devamını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalarda kötü bir izlenim bırakan tüketicilerin kredi alması bir hayli zordur. Öncelikle kredi notunun düşük olması nedeniyle kefil ve ipotek şartı aranmaktadır. Elbette kefilin de kredi puanı yüksek olmalıdır. Ya da ipotek olarak göstereceğiniz gayrimenkulün, kredinin değerini karşılıyor olması gerekir. Bu süreçte kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar;

  • QNB Finansbank
  • Aktifbank
  • Odeabank
  • İNG Bank
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi
  • ICBC
  • Denizbank olarak sıralanabilir.

Öte yandan sicili bozuk olanlar da bu bankalara başvurabildiği gibi Aktifbank, Odeabank ve Fibabank gibi bankalardan hizmet alabilmektedir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara liste uygulaması uzun yıllardan beri var olan ve tüketicilerin bankalardan hizmet almasını engelleyen bir süreçtir. Buna rağmen yukarıda belirttiğimiz üzere çeşitli şartların sağlanması halinde kara listede olsanız bile kredi alabilirsiniz.

Bu krediden faydalanmak için ek teminatlar, gelir belgesi ve kefile ihtiyacınız olacaktır. Bankalar en çok 100 bin TL’ye kadar hizmet sunsa da bu rakamın biraz daha düşük olacağı unutulmamalıdır. Haliyle sicilim bozuk kredi alabilir miyim? konusunda hizmet almadan önce banka ile görüşmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. En önemli durum ise yüksek kredi notuna sahip olan bir kefil aracılığıyla rahatlıkla kredi alabileceğinizi unutmayın.

- Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kredi Notumu Öğrenebilir miyim? başlıklı makalemizde ücretsiz kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir