Ana sayfa / Devlet Destekleri / Tarım Kredisi Almak İstiyorum – Tarım Kredisi Veren Bankalar

Tarım Kredisi Almak İstiyorum – Tarım Kredisi Veren Bankalar

Tarımla uğraşan kişiler genelde tarım kredisi almak istiyorum şeklinde araştırma yapmaktadır. Uzun yıllardır sunulan devlet destekli krediler arasında yerini alan tarım kredisiyle ilgili pek çok banka devletle anlaşmalı olarak hizmet sunmaktadır. Bu süreçte faiz oranları başta olmak üzere hangi bankaların bu hizmeti sunduğunu yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Tarım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde binlerce kişi tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Haliyle kimi zaman sermaye ihtiyacı doğmaktadır. 2019 yılında sunulmaya devam edilen hibe destekleriyle beraber tarım kredisi almak istiyorum diyenler için uygun imkanlar sağlanmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak genç çiftçi projesi 2019 yılı için hala sunulmaya devam edilmektedir.

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen çiftçiler bu kapsamda ihtiyaç kredileri de alabilir. Çiftçilere özel olarak sunulan bu kredilerin faiz oranları da oldukça düşüktür. Başvuru yapmak isteyenler tarım kredisi veren banka şubelerine ulaşabilir. Başvuru sürecinde çiftçilerden nüfus cüzdan ve çiftçilik belgesi ile gelir belgesi talep edilmektedir.

Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde tarım kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Halk Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • TEB
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • QNB Finansbank

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Başvurusu

Tarım sektörünü en çok destekleyen bankalardan olan Ziraat Bankasından uygun faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Tarımla beraber çiftçilikle uğraşanlara özel olarak da krediler sunulmaktadır. Arı yetiştiriciliği, muz ve sebze yetiştiriciliği ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği gibi pek çok alanda kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası girişimci kredisi başta olmak üzere su ürünleri ve hayvancılık kredisi, su ürünleri kredisi, küçük ekipman kredileri, tarımsal mekanizasyon kredileri ve genç çiftçi kredisi gibi imkanlar sunmaktadır.

TEB Tarım Kredisi Başvurusu

Türkiye Ekonomi Bankası da tarım kredisi almak istiyorum diyenler için uygun alternatifler sunmaktadır. Hasat kredisi başta olmak üzere arıcılık, sözleşmeli üretim, tavukçuluk, tarımsal gelir, besicilik ve organik tarım kredisi gibi pek çok imkanı sunan TEB ayrıca tarımsal proje kredisi de vermektedir. En yakın TEB şubesine giderek çok daha detaylı bilgiler alabilir ve başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan SGK Çocuk Parası Alma Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir