Ana sayfa / Banka / TEB / TEB Borcumu Nasıl Sorgularım? TEB SMS ile Borç Sorgulama

TEB Borcumu Nasıl Sorgularım? TEB SMS ile Borç Sorgulama

Genellikle bankalara olan borçlar maddi imkansızlık nedeni ile ödenmemektedir ancak unutulan ödemeler de bulunabilmektedir ve böyle bir ihtimalin olması durumunda TEB borcumu nasıl sorgularım? sorusu sorulmakta ve cevabı araştırılmaktadır. Bankaya borcun olup olmadığının sorgulanması önemlidir. Düzenli ödeme yapılsa bile birkaç kuruşun bile kalması, önemli sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle bankalar nezdinde borç sorgulamasının yapılması önemlidir. Bankalardaki borç durumu SMS, telefon ya da internet aracılığı ile sorgulanabilmektedir. Ayrıca şubelerden de bankaya borcun olu olmadığını öğrenmek mümkündür. Borç sorgulaman için en uygun yöntem bankanın internet bankacılığını kullanmaktır. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak da borç sorgulanabilmektedir. TEB müşteri temsilcisi numarası 0850 200 0 666’dır.

TEB SMS ile Borç Sorgulama

TEB borç sorgulama yöntemlerinden birisi de SMS’tir. 4766 SMS Bankacılığıyla TEB borç sorgulama işleminin kolaylıkla yapılması mümkündür. Bu hizmetten yalnızca TEB internet şubesinin kullanıcıları yararlanmaktadır. Çünkü 4766’ya mesaj gönderilmesinin ardından cevap alınabilmesi için internet bankacılığından cep telefonu numarasının tanımlanması gereklidir. TEB borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek için şifre belirleme işleminin gerçekleştirilmesi gereklidir. Belirlenen şifre ile cep telefonundan kısa mesaj yollanması gereken TEB SMS numarası4766’dır. Şifrenin belirlenmesinin ardından 4766’ya yollanan kısa mesajlardan ücret alınmamaktadır.

TEB İnternet ile Borç Sorgulama

TEB internet şubesi kullanılarak borç sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapmak mümkündür. İnternet bankacılığı ile TEB borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde işlemin herhangi bir bilgisayar üzerinden yapılabileceğini söylemek mümkündür. TC kimlik numarası ya da müşteri numarasının girilmesinin ardından internet şifresi girilmelidir. Son aşama ise cep telefonuna gönderilen mobil giriş şifresidir. Bu sayede TEB’n internet şubesinde başta borç sorgulama olmak üzere tüm bankacılık işlemlerinin yapılması mümkündür. Ayrıca e-Devlet portalı üzerinden de TEB internet bankacılığına giriş yapılabilmektedir.

TEB Borç Öğrenme

TEB borç öğrenme işlemi için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerin sadece birinin kullanılması ile borç sorgulama işlemi kusursuz olarak yapılabilmektedir. TEB borcumu nasıl sorgularım? sorusu sorulduğunda SMS bankacılığı, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, cep bankacılığı ve fiziki şubeler görülmektedir. Şubelerde yapılan işlemler için şifre istenmemekte, ancak web bankacılığında şifrenin kesinlikle girilmesi gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan TEB Bankası Kredileri Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde 2019 TEB Bankası Kredileri Faiz Oranları ve TEB Bankası Kredileri Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir