Ana sayfa / Banka / TEB / TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Türkiye Ekonomi Bankası uygun faiz oranlarıyla hizmet sunan bankalardan biridir. Bununla beraber her tüketici TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı için güncel bilgilere ulaşmalıdır. 18 yaşını dolduran ve elbette gelirini belgeleyebilen herkesin TEB kredi başvurusu yaparak hizmet alabileceği unutulmamalıdır. O halde yazımızın devamında başvuru sürecinde ihtiyacınız olan her bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Faiz Oranları

Acil nakit çözümleri için TEB başvurusu yapmadan önce faiz oranlarını kontrol etmeniz gerekiyor. Öncelikle TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 için %2,69 olarak belirlenmiştir. Maliyet oranı ise %3,26’dır. Bu faiz oranıyla beraber 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye bölündüğü zaman aylık taksit miktarı 474 TL olacaktır. Toplam geri ödeme ise 17 bin TL’ye çıkmış olacaktır.

10 bin TL’lik kredinin 24 ay vadeli kullanımında ise aylık taksit tutarı 605 TL olmaktadır. Toplam maliyet ise 14 bin 500 TL şeklindedir. Her tüketici bu yüzden bütçesine uygun olan vade ve miktarı seçerek hizmet almalıdır. Çünkü vade arttıkça maliyet oranı da artacak ve bu nedenle aylık ödeyeceğiniz miktar değişecektir.

TEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yerini alan Türkiye Ekonomi Bankası, bu hizmetleri sunarken bazı şartları tüketicilerde aramaktadır. Her bankada olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş herkes kredi çekebilir. Ancak gelir belgesi olmadan TEB üzerinden herhangi bir bankacılık hizmeti alınamamaktadır. Bununla beraber en çok 36 ay vade ile kullandırılan ihtiyaç kredisinde ipotek verilmek istenirse, eş rızası da alınmalıdır.

Son zamanlarda ihtiyaç kredisi faiz oranlarının arttığı görülmektedir. Bu nedenle %260 ile %3’e kadar çıkabilen faiz oranlarını tamamen bütçenize göre ayarlamalısınız. Öte yandan bazı bankalarda 48 ay vadeye kadar kredi verilirken TEB’de sadece 36 ay vadeli krediler sunulmaktadır. O halde TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı için geçerli olan oranın dışında diğer başvuru evrakları aşağıdaki gibidir;

  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar için tapu belgesi ya da kira kontratı
  • Şirket ortakları için gelir tablosu ve güncel vergi levhası
  • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu
  • Memurlar için maaş bordrosu
  • İkametgah ya da fatura
  • Nüfus cüzdanı

- Bir önceki yazımız olan TEB Marifetli Hesap Özellikleri ve Faiz Kampanyası başlıklı makalemizde marifetli hesap, marifetli hesap başvuru ve teb marifetli hesap hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir