Ana sayfa / Banka / TEB / TEB Marifetli Hesap Özellikleri ve Faiz Kampanyası

TEB Marifetli Hesap Özellikleri ve Faiz Kampanyası

TEB Marifetli Hesap sayesinde çok daha hızlı birikimler yapabilirsiniz. Banka sizlerin birikimlerini daha iyi değerlendirmek ve daha hızlı büyütmek için farklı uygulamalar yapmaktadır. Faizli olarak açılan tüm birikim hesaplarında asıl amaç sizlerin parasını banka tarafından kiralamaktır. Banka sizlerin verdiği para ile işlemlerini yapar ve bu sayede banka haznesinde yer alan nakit ihtiyacı giderilir. TEB Bankası marifetli hesap ile birikim yapmanız ve üzerine uygulanan faizi görmeniz gerekir. Faizle birikim yapmak istiyorsanız TEB Marifetli Hesap hemen her türlü olanağı sizlere sunmaktadır. Özellikle TEB Marifetli hesap tarafından sunulan hoş geldin faiz kampanyası sayesinde birikimlerinize 3 ay süreyle tam gaz verebilirsiniz. Hoş geldin faiz kampanyası 3 ay boyunca %18,50 olarak uygulanmaktadır. Her banka tarafından yapılan bu kampanyalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası Marifetli Hesap olanakları en iyi birikim seçeneğine size sunar. Güncel kampanyalar çıktıkça karşılaştırma yapacağız ancak şu an için en çok kazandıran banka hesabı TEB Marifetli Hesap olarak görünüyor. Dilerseniz bu hesabın özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

TEB Marifetli hesap sizlerin aylık olarak yapacağı birikimlere faiz uygulaması yapmaktadır. Faizin kaynağı nereden geliyor diye soran okurlarımız için kısmen açıklamalar yapalım. Bankanın ekonomi uzmanları tarafından yapılan minimal yatırımlar neticesinde elde edilen çıkar oranları sizlerin ana para değerine yansıtılmaktadır. TEB Marifetli Hesap kapsamında size yansıtılan faiz herhangi bir yasa dışı süreçten elde edilmemektedir. Yasal olarak yapılan yatırım kaynaklarından size kazanç sağlanır. TEB marifetli hesap faiz oranları ve hoş geldin faizi sayesinde birikimlerinizi daha da arttırma fırsatı bulabilirsiniz. Bu hesabın özelliklerini ve başvuru sürecini sizler için araştırdık.

TEB Marifetli Hesap Özellikleri Nelerdir?

TEB Marifetli hesap sizlerin aylık olarak birikim yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca birikim yapmak isteyenler için birkaç tavsiyemiz  olacak. Birikim yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle beklentilerinizi ve hedefleriniz tam olarak belirlenmiş olmalıdır. TEB Marifetli hesap başta olmak üzere hemen her birikim odaklı faiz uygulayan hesapta minimum bakiye sınırı bulunmaktadır. TEB Marifetli hesap içi aylık faiz uygulamasının başlangıcı 2.000 TL tutarında aktif bakiye gerektirmektedir. Bunun altında kalan bakiyeler için faiz uygulaması yapılmaz ve bakiye sadece muhafaza edilir. Ayrıca TEB Marifetli hesap üzerinden sizin mevcut yatırımınıza zarar gelecek hiçbir hamle yapılmayacaktır. Kısacası birikim odaklı faiz hesaplarından sizin ana paranıza zarar gelmesi olası bir durum değildir. Bu hesaplar tam anlamıyla kâr odaklı olarak kurulmaktadır. Bu hesabın diğer özellikleri hakkında merak ettiğiniz her şey maddeler halinde burada yer alıyor. İşte TEB marifetli hesap özellikleri şu şekilde:

 • Günlük olarak vadeli işletilen bir hesaptır.
 • Bu hesabı açmanız durumunda 3 ay süresiyle açılış faizinden faydalanırsınız.
 • Bu hesaba ait hoş geldin faizi sizlerin hesabı açtırdığı saat ve tarihten itibaren başlar.
 • Hoş geldin faizi olarak uygulanan 3 aylık yüksek kazanç unsuru ancak 750.000 TL tutarına kadar yapılabilmektedir.
 • Diğer para birimleri ile de bu hesaba yatırım yapabilir aynı şekilde sunulan faizden fayda sağlayabilirsiniz.
 • Bu hesaptan ve hesap bünyesinde uygulanan ayrıcalıklardan sadece bireysel odaklı müşteriler fayda sağlayabilir. Ticari müşteriler bu hesaptan faydalanamaz.
 • Vadesiz hesap olmadan bu hesap açılamaz.
 • Hesaptan istediğiniz gibi para çekim işlemi yapılmaktadır. Bunun için tek kısıtlı saat 04:00 ve 05:00 olarak bilinmektedir.

Bu hesaba ek olarak bağlanan düzenli birikim fonları sayesinde hiç sekteye uğramadan birikim yapabilirsiniz. Özellikle Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden maaş alan müşteriler için bu planlar çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için “Düzenli Birikim Talimatı” adı verilen onayı vermeniz gerekmektedir.

TEB Marifetli Hesap Nasıl İşler? Nasıl Çalışır?

Bu marifetli hesap uygulaması ile ekstra olarak açtırılan vadesiz hesap uygulaması aslında entegre olarak işleme izin vermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından tarafınıza tahsis edilen vadesiz hesabın bakiyesinin, Marifetli hesaba oranla belli bir seviyede olması gerekmektedir. Aksi takdirde tarafınıza faiz uygulaması yapılamaz. Bunun için TEB Marifetli hesap özellikleri arasından ayrıca seçip detayları aşağıya sıraladık. İşte marifetli hesap bakiye sınırları:

 • Marifetli Hesap Bakiyesi 2.000 – 49.999 TL arasında ise;
  • Vadesiz hesap en az 2.500 TL barındırmalıdır.
 • Marifetli Hesap Bakiyesi 50.000 TL – 750.000 TL arasında ise;
  • Vadesiz hesap bakiyesi en az 3.500 TL olmalıdır.

İlk üç ay ilgili bakiye sınırları geçildiği sürece uygulanacak olan faiz oranı oldukça verimli ve getirisi büyük olan bir rakam. Bu rakamdan sonra yani hesabın kullanımı 3 aylık serüveni geride bıraktıktan sonra kişiye sunulacak olan ana para faizi ne kadar derseniz, TEB bankası bunun için ayrı bir sistem kurmuş ve buna bağlı faiz oranları sunuyor. TEB marifetli hesap faiz oranları aşağıda yer alan tabloda fazlasıyla yer almaktadır. Bu tabloya göre yatırım oranınıza yansıtılacak olan faiz miktarını tahmin edebilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap faiz ve yatırım geri dönüşüm tablosu. Kredim.org ayrıcalığıyla!

Yukarıda yer aldığı gibi TEB marifetli hesap sahibi olmanız durumunda tarafınıza hesap bakiye tutarlarınıza göre yansıtılacak olan faizler sınırlı olarak sunulmaktadır. Bu faizlere ek olarak bu hesabın da kendi içerisinde özel hizmetleri bulunmaktadır. Bunlar akıllı birikim planları olarak adlandırılabilen ve banka tarafından direkt olarak yürütlen planlardır. Bu sayede zorunlu birikim yapmaya başlarsınız ve talepleriniz tek tek yerine gelir. TEB Marifetli hesap özel faiz uygulaması sonrasında bu gibi talimatları da yine sizlere sunmaktadır. Bunları başvuru yaptığınız esnada belirterek aktif hale getirebilir, sonrasında dilerseniz tekrar iptal edebilirsiniz. TEB Marifetli Hesap tarafından sunulan akıllı birikim planları temelde 2 çeşittir. Bu iki çeşidin ne şartlar altında size ne sunduğunu dilerseniz hep beraber ayrıntılı olarak inceleyelim. Planlı birikim programı detayları:

Üstünü Biriktir Planlaması ve İşlem Detayları

TEB Banka kartı ile yapacağınız temel harcamalardan para biriktirme eylemini gerçekleştirmenize olanak sunan bu birikim şekli sayesinde “yaptığınız her harcamadan para biriktirme” olanağı bulursunuz. Harcamalarınız 1, 2.5 veya 5 TL eklenerek tam rakamlara eşitlenir. Sonrasında yapılan tamamlama miktarı direkt olarak TEB Marifetli Hesap bakiyesine eklenir. Bu sayede siz henüz birikimden emin olmadan birikim kaynaklarınız çoğalır. Bu başvuru esnasında bir kutucuğun işaretlenmesi ile kolayca sağlanabilir bir durumdur. Aynı şekilde bu başvuruda belirtmeniz durumunda da yapılabilen bir uygulamadır. TEB Marifetli kredi için vereceğiniz harcadıkça biriktir etkinliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu harcamalara ATM hareketleri dahil değildir. ATM üzerinden yapılan para çekme ve yatırma işlemleri burada sizlere birikim miktarı kazandırmaz.

Düzenli Birikim Programı ve İşlem Detayları 

Düzenli olarak birikim yapmak mı istiyorsunuz? Bu durumda TEB marifetli hesaba talimat vererek düzenli birikimlerinizi garanti altına alabilirsiniz. Düzenli birikim için bir hesap belirlersiniz ve ayrıca ayın belirli bir gününü vererek o hesaptan tahsilat talebinde bulunursunuz. Eğer hesabınızda para varsa o durumda hesabınızdan her ay düzenli olarak “mecburi” birikim ödeneği alınacak ve marifetli hesap hanesine yatırılacaktır. Hesabınızda para yoksa bu ödeme kesinlikle gerçekleşmez. Bunlara ek olarak düzenli birikim planı kişinin hafta sonu ve diğer tatil günlerinde vermiş olduğu talimata rivayet etmeyerek bir sonraki iş gününde yapılacaktır. Bu sayede ekstra ücret uygulamasının önüne geçilmektedir.

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açtırılır? Nereden Başvuru Yapılır?

TEN Marifetli hesap başvuru işlemleri hem internet üzerinden hem de şubelerden yapılabilmektedir. Bu hesabı açtırmanız sonucunda bu hesaba ait tüm izin ve yönetim hareketlerini internet bankacılığı profiliniz üzerinden kolayca yapabilirsiniz. TEB Marifetli hesap başvurusu için en yakın şubeye gitmek en kolay yoldur. Sonrasında tarafınıza telefon üzerinden olumlu ya da olumsuz cevaplar iletilecektir. Buna ek olarak TEB internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde bu ekranda yer alan bilgileri eksiksiz ve tam olarak girmeniz sonrasında tarafınıza dönüş yapılacaktır. Bu süreçlerde ekstra ücret veya yaptırım uygulaması yapılmamaktadır.

 

 

 

- Bir önceki yazımız olan TEB POS Destek Hattı Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde teb pos destek, teb pos destek hattı ve teb pos destek tel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir