Ana sayfa / Banka / TEB / TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Araç satın almak isteyenler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çoğu zaman taşıt kredisi kullanmaktadır. Bu süreçte TEB taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılı için güncellenmiştir. Aslında tüm kredilerde ciddi bir yükselme olduğundan dolayı tüketiciler de bütçesine uygun olan bankalardan hizmet almaktadır. O halde taşıt kredisi için faiz oranları ve başvuru belgeleriyle ilgili yazımızın devamını takip etmeniz yeterlidir.

TEB Araç Kredisi Faiz Oranları

İlgili bankadan taşıt kredisi almak için faiz oranlarının %2,65’e sabitlendiğini bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca 48 ay vadeye sabitlenen bu kredide maliyet oranı %3,20’dir. O halde 10 bin TL’lik kredinin 48 ay vadeli oranı aylık 409 TL taksitle toplamda 19 bin 600 TL olacaktır. 10 bin TL araç kredisi için aylık taksit oranı 36 ay vadede 470 TL olmaktadır. Toplamda ise 16 bin 935 TL’lik ücrete tekabül etmektedir. 2018 yılı için 2.el taşıt kredisi rehberi araştırıldığında aslında faiz oranlarının değiştiği anlaşılabilir. Bununla beraber TEB taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılında bu oranlarla sunulmaktadır.

TEB Araç Kredisi Başvuru Evrakları

Taşıt kredisinde kredi notu her zaman önemlidir. Çünkü bankalar kredi notu araştırması yaparak tüketicilerin bu krediye uygun olup olmadığına karar vermektedir. Elbette başvuru evrakları da bu süreçte araştırılmalıdır. Öncelikle nüfus cüzdanı, araç ruhsat fotokopisi ve ikametgah ile beraber;

  • Şirket ortakları için gelir tablosu, bilanço ve güncel vergi levhası
  • Memurlar için maaş bordrosu
  • Emekliler için aylık döküm belgesi
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazı tapu fotokopisi
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar için de tapu belgesi gerekmektedir.

Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirledikten sonra ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve geri ödeme tutarını kontrol ederek talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Yapılan incelemelerde eğer kredi almaya uygun görülürseniz, başvuru formunu doldurmanız talep edilecektir. Eksiksiz olarak dolduracağınız formdan sonra diğer evrakları bankaya teslim edebilir ve sözleşmeyi imzalayarak krediyi alabilirsiniz. Aslında TEB taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılında uygundur ancak belirli dönemlerde bu oranların değişebileceği unutulmamalıdır. Son olarak Türkiye Ekonomi Bankası’nın ihtiyaç ve konut kredilerinde de uygun faizli kredi ve başvuru seçenekleriyle dikkat çektiğini söylemek doğru olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir