Ana sayfa / Kredi Puanı / Ücretsiz Kredi Notumu Öğrenebilir miyim?

Ücretsiz Kredi Notumu Öğrenebilir miyim?

Kredi almak için bankaya başvurmadan önce kredi notu sorgulanır ve bunun için ilk akla gelen soru ücretsiz kredi notumu öğrenebilir miyim? olur. Kredi notunun ücretsiz öğrenilmesi mümkündür. İlk yöntem bankalardır. Ancak bankaların internet siteleri değil bankalardaki gişe memurlarıdır. Ya da bankalarda görevli olan bireysel müşteri temsilcileri de bu konuda yardımcı olur. Bankalar bu konuda müşterilerine yardımcı olur ve bunun için herhangi bir para talep etmezler. Çünkü bankaların Findeks’ten ticari olarak satın alınan asgari 10 bin sorgulama yapılabilen paketleri vardır. Bu paketler sayesinde bankalar müşterilerinin kredi notlarını kolayca sorgulayabilir. Sektörün önde gelen bankaları bile olsa müşteri hizmetleri yetkilisine kredi notumu öğrenebilir miyim denilerek başvurulduğunda yardımcı olacaklardır.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunun ücretsiz bir şekilde beyaz eşya satan mağazalardan da öğrenilmesi mümkündür. Özellikle senetle satış yapan mağaza görevlileri, ücretsiz kredi notumu öğrenebilir miyim? sorusu sorulduğunda olumlu cevap verir. Bu mağazalarda Findeks’in oluşturduğu ticari özel kredi sorgulama paketleri vardır. Beyaz eşya mağazalarında kredi notu sorgulama paketlerinin olmasındaki en büyük neden, senetle taksitli bir şekilde verdikleri ürünlerin güvenilir müşterilere verildiğinden emin olmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin büyük beyaz eşya üreticileri dahil olmak üzere beyaz eşya satan mağazalardan küçük bir ürün alırken de kredi notumu öğrenebilir miyim denilerek isteğin yerine gelmesi sağlanır. Bir başka yöntem de oto galericileridir. Özellikle ikinci el araç satan galericilerden kredi notunun ücretsiz bir şekilde öğrenilmesi mümkündür. Galericiler sattıkları araç bedelinin bir bölümünü peşin almakta, kalan kısmı içinse senetle vade yapmaktadır. Vadenin doğru insanlara yapıldığı da önemlidir. Bu nedenle ikinci el araç satan galericilerin hemen hemen hepsinde Findeks’in ticari risk sorgulama paketlerini vardır. Tek yapılması gereken, TC Kimlik numarasının verilmesidir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemi

Ücretsiz kredi notu, telefon bankacılığı ile öğrenilebilir. Ülkemizde hemen herkesin banka hesabı vardır çünkü çalışan kesimin büyük bir çoğunluğunun bankalarda maaş hesabı vardır. Telefon bankacılığını kullanarak kredi ve kredi kartı işlemleri yapılabilir. Kredi notunu ücretsiz olarak öğrenmek için müşterisi olunan bankaya kredi ya da kredi kartı başvurusu yapılmalıdır. Bu başvuru kredinin ya da kredi kartının kesinlikle alınacağı anlamına gelmez. Başvuru sırasında müşteri hizmetleri personeli kredi durumunun uygun olup olmadığını kontrol etmek için kredi notunu sorgular. Bu sırada personele ücretsiz kredi notumu öğrenebilir miyim? sorusu sorulabilir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Notum Neden Düşüyor? Kredi Notum Hemen Yükselir mi? başlıklı makalemizde kredi notu düşme nedenleri ve kredi notum neden düşer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir