Ana sayfa / Genel / Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Bitcoin tüm kripto paralar içerisinde en çok rağbet gören bir sanal paradır. Durum böyle olunca uzmanlardan bitcoin yorumları da paylaşılmaya devam edilmektedir. Çünkü pek çok yatırımcı BTC ile ilgili bu tür yorumlara ihtiyaç duyar. Kimisi mevcut yatırımlarının sonucunu merak etmek için kimisi de yeni bir yatırım yapmak için bu yorumlardan faydalanabilir. Şimdi sizlere uzman BTC yorumları hakkında detaylı bilgiler sunuyor olacağız.

2019 Bitcoin Yorumları

Ünlü yorumcu Thomas Lee bu konuda dünyanın dijitalleştiğini belirtiyor. Bitcoin için de iyi bir proje olduğunu belirtiyor. Haliyle BTC’nin ilerleyen zamanlarda daha çok kişi tarafından yatırım alacağını savunuyor. Bir diğer yorumcu Mohamed El Erian ise BTC’nin birçok yenilik barındırdığını ve bu yıl içinde tüm dünyanın bu yeniliklerle tanışacağını söylüyor. Yani incelediğimiz bu iki yorumcu BTC hakkında olumlu yorumlarıyla dikkat çekmeye başlamıştır.

Genel olarak uzmanlardan bitcoin yorumları olumludur. Buna ek olarak farklı yorumcuların da bilgilerine ihtiyaç vardır. Mark Yusko bitcoin ile ilgili olarak, teknolojinin yeni dalgalarını beklediğini vurguluyor. Yani kripto dalgasının tüm dünyada etkin olacağını savunmaktadır. Buna ek olarak yatırımcıların %1 ile %5 oranında kripto paralara yatırım yapmaları gerektiğini söylemektedir. Son olarak 10 yıl içerisinde kripto para piyasalarıyla hisse piyasalarının rekabet içerisine gireceğini de belirtmiştir.

Bir başka yorumcu Jeremy Allaire, BTC’nin bir nevi dijital altın olduğunu söylüyor. Ethereum’un da bu konuda ciddi bir ilerleme sağladığını söyleyen Allerie yorumlarının devamını şu şekilde ifade etmektedir; “BTC gerçekten bir altın değerinde. ETH’nin de değerinin altında olduğunu düşünmekteyim. İki farklı şey var burada. BTC uzun vadede kazandırmaya devam edebilir. Ayrıca blockhain platformları incelendiği zaman ne kadar kullanışlı olduğunu da görebilirsiniz.”

Brian Kelly ise şu yorumlarıyla dikkat çekmiştir; “Yatırımcılara bakıldığı zaman BTC bir hayal kırıklığı. Ancak genel görüş bu olsa da internetin gelişimiyle beraber BTC’nin daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.”

O halde uzmanlardan bitcoin yorumları genelde mantıklıdır diyebiliriz. Yine de kripto para yatırımcılarının ciddi bir analiz yaptıktan sonra sanal paralara yönelmesi gerekiyor. Çünkü sanal paralar anlık büyük düşüşler yaşayabilmektedir. Bu durumla ilgili 2017 yılında BTC’nin 17 bin dolar seviyesine çıkması ve şuan değerinin çok altında olmasını örnek olarak gösterebiliriz. Zaten bitcoin yatırımı yapmak mantıklı mı sorusu da bu nedenle sık sık araştırılmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Sicilim Ne Zaman Düzelecek? başlıklı makalemizde Kredi Sicilim Ne Zaman Düzelecek ve kredi sicilim ne zaman düzelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir