Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Uzun yıllardır Türkiye’deki pek çok bankacılık hizmetinde tercih edilen Yapı Kredi Bankası, uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu kapsamda Yapı Kredi 2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları incelenirken aynı zamanda vade gün sayıları da kontrol edilmelidir. Çünkü her tüketici tamamen bütçesine uygun olarak hareket etmelidir. Sonuç olarak uygun faiz oranlarıyla hizmet alabileceğiniz bu bankanın esnek hesap gibi birbirinden farklı bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

2019 Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası müşterileri mobil şube ya da internet üzerinden anlık olarak kredi başvuruları yapabilmektedir. Ayrıca hafta sonu dahil olmak üzere haftanın her günü şubeye gitmeden kredi alınabilir. Banka müşterisi olmayanlar ise Yapı Kredi mobil üzerinden bireysel müşteri olduktan sonra kredi notunun uygunluğuna göre başvuru yapabilmektedir. Şimdi Yapı Kredi 2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları konusundaki detaylı bilgileri sunmaya başlayalım.

Banka tarafından sunulan kredilerde faiz oranları değişkendir. Kredi miktarının artması, faiz oranını düşürmektedir. Örneğin 36 ay vadede 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi başvurularında %2,38lik faiz oranı uygulanmaktadır. 24 ay vadede alınacak 25 bin TL’lik kredide bu oran %2,31’e düşmektedir. 25 bin TL 36 ay vadeli kredide %2,21, 50 bin TL 24 ay vadeli kredide %2,23 ve son olarak 50 bin TL 36 ay vadeli kredilerde %2,16 oranındaki faizler hesaplanarak genel ödeme tablosu tarafınıza sunulur.

Görüldüğü üzere bazı bankalarda olduğu gibi sabit faiz oranı bulunmayan bankanın her kredi miktarına özel faiz oranları sunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bireysel ihtiyaç kredilerinde toplam masraflara kredi açılış ücreti başta olmak üzere vergiler ve katkı payı da dahil edilecektir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

Nüfus cüzdanı, fatura ve gelir belgesi şartıyla kredi alabileceğiniz bu bankanın gelir belgesi konusunda farklı talepleri olabilmektedir. Öncelikle kamu ve özel sektör çalışanları ile beraber emekliler, e-Devlet uygulamasına giriş yaparak SGK hizmet döküm belgesi ve e-bordro belgesini çıkarmalıdır. Daha sonra bankaya müracaat ederek hizmet alınabilmektedir. Kira geliri olanlar tapu fotokopisini, serbest meslek çalışanları ise vergi levhası fotokopisini bankaya sunarak Yapı Kredi 2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgi ve hizmet alabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır? başlıklı makalemizde Yapı kredi kredi kartı başvuru sonucu sorgulama, yapı kredi müşteri hizmetleri ve yapı kredi telefon bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir