Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Yapı Kredi Borç Öğrenme

Yapı Kredi Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Yapı Kredi Borç Öğrenme

Yapı Kredi’nin kredi kartı ve kredi kullanıcıları, Yapı Kredi borç sorgulama nasıl yapılır? sorusunu sorarak hem geçmiş dönem hem de ödeyecekleri borçların durumunu öğrenmek istemektedir. Özellikle kredi kartı ödemelerinde sıkıntıya düşmemek için Worldcard kullanıcılarının sıklıkla sorduğu soruların başında borç sorgulama gelmektedir.

Yapı Kredi SMS ile Borç Sorgulama

Yapı Kredi borçları, farklı şekillerde sorgulanabilir ve bunların arasında SMS ile borç sorgulama da gelmektedir. Yapı Kredi SMS başvuru hattı ile tüm borçların şubeye gitmeden sorgulanması mümkün olmaktadır. SMS ile sorgulama yapılırken tercih edilen hizmet için TC kimlik numarası yazıldıktan sonra 4454’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. SMS bankacılığı için kullanılan telefonun model yılı ve markası önemli değildir. Üretilen tüm cep telefonları ile SMS gönderimi yapılabilmektedir. Dolayısı ile eski tip cep telefonları ile de Yapı Kredi SMS borç sorgulama işleminin yapılması mümkündür.

Yapı Kredi İnternet ile Borç Sorgulama

Yapı Kredi, müşterilerine internet şubesi aracılığı ile de borç sorgulama imkânı sunmaktadır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden kredi ve kredi kartı borç bilgilerine ulaşılabilmektedir. İnternet bankacılığı ile hem ödemesi unutulan, hem vadesindeki, hem de gelecekteki borç bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. İnternetten Yapı Kredi borç sorgulama nasıl yapılır? denildiğinde, öncelikle web şifresinin alınması gerektiği bilinmelidir. Sonrasında webe girilerek önce TC kimlik numarası ya da müşteri numarası, sonrasında oluşturulan web şifresi girilmelidir. Bu işlemin yapılmasının ardından sistem kayıtlı cep telefonu numarasına tek kullanımlık şifre göndermektedir. Bu şifrenin birkaç dakika içinde gerekli yere yazılması gereklidir. Belirtilen süre içinde girilmediği takdirde yeni bir tek kullanımlık şifre alınmalıdır.

İnternet bankacılığının kolay yönlerinden birisi de banka şubelerinde sıra beklenmesine gerek duyulmamasıdır. Bu yöntemle internet şubesi şifresi haricinde başka bir şifreye ihtiyaç duyulmamaktadır. İnternet bankacılığı için bireysel web şubesi şifresinin olmaması ya da şifrenin unutulması durumunda şifre al ya da şifremi unuttum menüsünden şifre alınabilmekte, kullanıcı kodu unutulduğunda ise TC kimlik numarası ile giriş yapılabilmektedir.Yapı Kredi internet bankacılığına e-Devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Borç Öğrenme

Yapı Kredi borç öğrenme sistemi son derece basittir. Yapı Kredi borç sorgulama nasıl yapılır? sorusu sorulduğunda verilen cevap; SMS, internet, telefon, mobil ve şubelerdir.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Yapı Kredi Bankası Faiz Oranları başlıklı makalemizde 2019 Yapı kredi bankası faiz oranları ve 2019 Yapı kredi bankası faiz oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir