Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi Business Card Ticari Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Business Card Ticari Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Business Card temel ticari harcamalar için hazırlanan özel bir kart olarak karşımıza çıkmaktadır. World tarafından yapılan bu kartların kampanya ve harcama içerikleri Yapı Kredi Bankası tarafından kontrol edilmektedir. Ticari odaklı harcamalar için hazırlanan bu kart bünyesinde birçok farklı hizmet yer almaktadır. Kredi kartları yüksek bir kullanım oranına sahiptir. Kredi kartlarının temel kullanım amaçları arasında yer alan “borcu bir ay öteleme” özelliği bu kartın da yine en temel özelliğidir. Özellikle devamlı olarak seyahat ederek, mal ticareti yapan kişiler için Yapı Kredi Business Card  özellikleri oldukça yeterlidir. Bu sayede kaliteli ve seri alışveriş taleplerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi tarafından sunulan bu kredi kartı, ticari kimliğe sahip olan kişilere verilmektedir.

Yapı Kredi bankasına bağlı World tarafından sunulan bu kredi kartı, ticari olarak yapılan ve toplu olan harcamalara yönelik olarak sunulmaktadır. Kredi kartlarınızın arasında, muhakkak yer alması gereken bir kart türüdür. Bu kart yüklü alışveriş yapan ve borç öteleme fırsatlarına yıl boyunca ihtiyaç duyan ticaretçi kişiler için uygundur. Kredi kartlarının genel hatlarına bakıldığında, bu kredi kartının bünyesinde yer alan faiz oranları oldukça uygun seviyede seyretmektedir. Acil durumlar için nakit ihtiyacı duyan kişiler için de Yapı Kredi tarafından kampanyalar yıl boyunca sunulmaktadır. Bu sayede ticaret ile uğraşan kişilerin maddi ihtiyaçları anlık olarak giderilmektedir.

Yapı Kredi Business Card Özellikleri

Bu kart tam olarak ticaret odaklı harcamalara odaklıdır. Özellikle çalışanlara sahip olan kişilerin sigorta ödemelerine varıncaya kadar, hemen her türlü zorlu ödeme bu kart sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Bu kart dilerseniz adınız, dilerseniz de şirketiniz adına çıkartılır. Bizlerin size aktaracağı kredi kartı, şirket adına çıkarılan Yapı Kredi Business Card kredi kartı olarak lanse edilen kredi kartıdır. Diğer isime çıkarılan kredi kartlarında daha farklı isim ve faiz uygulamaları yapılmaktadır. Bu kartlardan ziyade, şirket adına çıkarılan kredi kartları daha avantajlı olarak sunulmaktadır. Daha geniş harcama sınırları ve uygun faiz oranları bu kartlarda yer almaktadır. Dilerseniz Yapı Kredi tarafından lanse edilen bu kredi kartının özelliklerine bakalım.

 • Sadece ticari kişilerin kullanabileceği bir kredi kartıdır.
 • Taksitlendirme özelliği bulunmaktadır.
 • Mevcut alışverişte anında taksit erteleme özelliği post cihazından uygulanabilir.
 • Harcamalardan World Puan kazanma fırsatınız bulunmaktadır.
  • Burada her alışveriş neticesinde para puan kazanamazsınız. Bunun için ilgili üye alışveriş alanlarından alışveriş yapmanız gerekmektedir. Kısacası ticari olarak yapılan alışverişlerde pek de bir katkısı bulunmamaktadır.
 • Şirket adına çıkarılması durumunda limit sınırı bulunmamaktadır.
  • Şirketin güncel maddi değerleri ve kişi kimliği incelenir ve bu hak bazı “uygunluk” gösteren taraflara tanımlanır. Kredi kartlarında güçlü şirket ve yapılar çok daha fazla hakka sahip olmaktadır. Bu daha fazla limit tahsis etme olanağı sunar.
 • Yapı Kredi Bankası Raporlama desteği kart kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu sayede dilerseniz sadece kredi kartınız, dilerseniz de diğer tüm harcamalarınız şirket ekonomi departmanı olarak sizlere sunulur ve paranızın daha doğru yönlerde kullanılması sağlanır.
 • SGK ve Bağkur ödemelerinizi bu kredi kartıyla kolayca yapabilirsiniz.
 • Diğer Yapı Kredi Business Card özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bu özellikleri bir alt başlığımızda faiz oranlarıyla birlikte anlattık.

Yapı Kredi Business Card Kampanyaları ve Faiz Oranları 

Yapı Kredi Business Card kredi kartının avantajları iş hayatına yöneliktir. Adım adım ilerlemeniz gereken bu rekabet ortamında, anlık para ve nakit harcama sınırınız olmamalıdır. Bu noktada seri ve hızlı harcamalara olanak vermeniz için bu kredi kartı size en son noktasına kadar yardımcı olacaktır. Yapı Kredi Business kredi kartı ile özel bir telefon desteği hakkınızda yer almaktadır. 444 0 448 numarası Yapı Kredi Kurumsal Telefon Bankacılığı üzerinden sıra beklemeden, seri ve hızlı bir şekilde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu müşteri hizmetleri üzerinden 7 gün, 24 saat kesintisiz ve hızlı hizmet alabilirsiniz.

Her banka ve hizmet sektörü firması gibi, Yapı Kredi bankası da yine kişiye ve kuruma özel kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde anlaşmalı firmalardan daha uygun fiyatlarla fayda sağlayabilir, ücretsiz hizmet ve ayrıcalıkların tadını çıkarabilirsiniz. Yapı Kredi Business Card aracılığıyla edinebileceğiniz kampanyalar başlıca şu şekildedir:

 • Anlaşmalı firmalardan özel şoför hizmetleri
 • Yapı Kredi Asistans
 • Yapı Kredi Concierge
 • Yapı Kredi Shuttle
 • Yapı Kredi Araç Kiralama
 • Anında nakit ihtiyaç kampanyası
  • Çekim hakkı kart limitine paralel olarak belirlenebilen bu hizmet için başvurularınızı ATM, Telefon ve internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu işlem için bu 3 kanaldan başvuru yapmanız durumunda tarafınızdan alınacak olan ücret: Miktarın %3,5 ve 6 TL
  • Eğer yurt dışından işlem yaparsanız işlemden ekstra 2 TL daha hizmet bedeli alınacaktır. Ayrıca Çekim bedeli olarak 3 USD hesabınıza yansıtılır.
  • Uygulanan Faiz oranı %1,84 olarak kredi gibi görülerek uygulanır.

Her kredi kartının işlemler için belirlenen faiz oranları bulunmaktadır. Bu faiz oranlarının uygulanmasına dair hüküm ve koşulların kabulü, temelde kartın şubeden alınması esnasında imzalanan sözleşme ile sağlanmaktadır. Sonrasında tarafların haksız uygulanmayan hizmet bedeli ve faizlendirme uygulamalarına itiraz hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenle kartı alırken uygulanan sözleşmeyi iyi okuyunuz. Bu karta dair uygulanan faiz oranları:

 • ALIŞVERİŞ FAİZ ORANI : %1,84
 • GECİKME FAİZ ORANI : %2,34
 • YILLIK KART AİDATI : 123 TL
 • EK KART BEDELİ : —

Son olarak bu kartın özellikleri arasında yer alan ve diğer tüm kredi kartlarında yasal olarak var olan asgari tutar ödeyerek, borcu öteleme özelliği bünyesinde bazı sınırlar bulunmaktadır. Kartın sahip olduğu harcama limitine göre Yapı Kredi Business kredi kartı asgari tutar oranı değişmektedir. Aşağıdaki limitlere göre her ay borcunuzun en az yüzde ederini ödemeniz gerekir. Bu sayede borcunuzun geriye kalanı devreder ve kredi notuna etkisi azaltılır. Aksi takdirde daha büyük sorunlar meydana gelecektir. Bir kredi kartının bir takvim yılı içerisinde “asgari tutar ödeme sınırı” bulunmaktadır. Durmadan asgari tutar ile iş döndürmeniz mümkün değildir. Bu kartın limitlerine göre ödeme mecburiyeti kıldıkları asgari oranlar şu şekildedir:

 • 15.000 TL’ye kadar olanlarda borcun asgari tutarı %25 olarak hesaplanır.
 • 15.000 TL- 20.000 TL arasında olanların asgari tutarı %30 olarak hesaplanır.
 • 20.000 TL tutarının üstünde kalanların asgari ödemesi %40 olarak hesaplanır.

Yapı Kredi Business Card Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır? 

Yapı Kredi Business Card başvurusu için iki temel yolunuz bulunur. Bunların en temeli ve en güvenlikli olan en yakın Yapı Kredi şubesine gitmektir. Bu sayede çok daha kolay başvuru yapabilir ve anlık olarak evrak işlerini hallederek sonradan uğraşmak zorunda kalmamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Eğer zamanım yok diyorsanız ve internet üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız, bunun için buraya tıklamanız ve sizlere yönlendirilen soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplamanız yeterli olacaktır.

Başvuru ekranında sizlerden “Firma Vergi No” bilgisi istenmektedir. Tedbirli olmanız yararınıza olacaktır.

Bu kartın güvenliğini çok iyi sağlamanız ve şirket bünyesinde güvenmediğiniz kişilere teslim etmemeniz gerekir. Ticari kredi kartlarının limitlerine istinaden yapılan yasal düzenleme sonrasında birçok kaza ve dolandırma işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu gibi güvenlik sorunu teşkil eden tüm sorunları ortadan kaldırın.

 

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde Yapı kredi kredi kartı başvuru sonucu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir